Menu
dywaniki do pokoju

Dywaniki do pokoju – tak czy nie?

Niemal każdy z nas planując wystrój swoich wnętrz marzy o tym, by były to wnętrza przytulne, eleganckie i stylowe. Szukamy inspiracji wnętrzarskich w różnych miejscach i bardzo często pojawiają się różne dylematy. Jednym z nich jest kwestia dywaników. Spróbujmy zastanowić się nad tym, czy dywaniki do pokoju, to dobry pomysł.

Dlaczego warto mieć dywaniki?

Sposób wykończenia podłogi bardzo wpływa na to, czy dane pomieszczenie będzie odbierane jako wnętrze przytulne czy raczej zimne i nieprzyjazne. O ile we wnętrzach z podłogami z drewna, ten drugi efekt nie jest częsty, o tyle we wnętrzach, w których na podłodze są ułożone panele podłogowe czy płytki, częściej możemy czuć chłód. To właśnie w tych pomieszczeniach warto sięgnąć po dywaniki pokojowe, które dodadzą wnętrzu ciepła i przytulności.

Jednym z miejsc, w których bardzo często rozważamy możliwość wykorzystania dywaników jest sypialnia. Wynika to z dwóch powodów – po pierwsze sypialnia powinna być przytulna, bo jest to pomieszczenie, w którym chcemy mieć jak najlepsze warunki do wypoczynku, a po drugie, poranne wyjście spod ciepłej kołdry jest łatwiejsze, gdy nie musimy gołą stopa dotykać zimnej podłogi. To właśnie dlatego obok łóżka pojawiają się włochate dywaniki, które są przyjemne w dotyku i ocieplają wnętrze.

Dywaniki świetnie sprawdzają się również w pokoju dziecięcym. Jak wiadomo dzieci uwielbiają bawić się na podłodze, dlatego warto zadbać o to, by podłoga nie była zimna i nieprzyjemna. Ładny dywanik nie tylko ociepli wnętrze i stworzy przyjaźniejszą przestrzeń do zabawy, ale może również dodać wnętrzu charakteru lub przeciwnie, pozwoli stonować kolorowe wnętrze. Wystarczy wybrać dywanik do pokoju dziecięcego na zasadzie kontrastu. Jeśli aranżacja jest spokojna, to dywan design może być w intensywniejszym kolorze, jeśli zaś całość jest bardzo kolorowa, to niech dywanik będzie przeciwwagą o spokojnej barwie.

Warto również pamiętać, że dzięki dywanikom możemy szybko dokonywać zmian we wnętrzu. Tanie dywaniki pokojowe możemy bowiem bez większych strat na kieszeni wymieniać w zależności od pory roku, wizji wnętrza czy naszego humoru. Dzięki nim szybka metamorfoza wnętrza okaże się naprawdę bardzo udana.

Czy dywaniki mają jakieś wady?

Zobaczmy teraz, jakie negatywne skutki może nieść za sobą położenie dywaników na podłodze. Przede wszystkim dywaniki z długim włosiem nie są polecane alergikom. Jest to bowiem doskonałe siedlisko roztoczy, a usunięcie zanieczyszczeń z dywanika z długim włosiem jest trudniejsze niż z gładkiej podłogi.

Na dywaniki narzekają również właściciele czworonogów, które okresowo gubią sierść. W tym przypadku również utrzymanie czystości jest trudniejsze niż w przypadku gładkiej podłogi. Można jednak ten problem nieco zminimalizować i zamiast dywanów typu shaggy sięgnąć po dywaniki gładkie, które łatwiej będzie dokładnie odkurzyć.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2021