Vantage Development, Edward Laufer – Budujemy wymarzone mieszkania

Opublikowano: 25 marca 2016

Każdy chce mieszkać wygodnie, w ciekawym miejscu i atrakcyjnej lokalizacji. Deweloper, który spełnia te oczekiwania, wygrywa na rynku. My znamy marzenia naszych klientów dotyczące nowego mieszkania i robimy wszystko, żeby je spełniać. Budujemy blisko centrum, w dobrym standardzie i z ciekawie zagospodarowanym otoczeniem, dlatego nasze mieszkania rozchodzą się jak świeże bułeczki – mówi Edward Laufer, prezes zarządu Vantage Development SA

Rozmawia Marianna Szczepańska

Wrocławski rynek nieruchomości rozwija się niezwykle dynamicznie, a sprzedaż mieszkań w roku 2015 bije rekordy, końcówka roku jest chyba dla Vantage Development bardzo udana?

Edward Laufer, prezes zarządu Vantage Development SA

Edward Laufer, prezes zarządu Vantage Development SA

Edward Laufer – Nasza działalność koncentruje się na rynku wrocławskim i tutaj rzeczywiście sprzedaż mieszkań jest rekordowo wysoka. Według prognoz we Wrocławiu w 2015 r. nabywców znajdzie ponad 7 tys. mieszkań. Mamy w tym swój udział. W ciągu trzech kwartałów bieżącego roku sprzedaliśmy 447 lokali, czyli o 202 proc. więcej niż rok wcześniej, a czwarty kwartał z reguły jest najlepszy. Zakupom sprzyjają stabilne ceny, niskooprocentowane kredyty hipoteczne, optymizm gospodarczy obserwowany w społeczeństwie po zażegnanym kryzysie oraz mała atrakcyjność lokat bankowych.

Wielu naszych klientów kupuje mieszkanie w celach inwestycyjnych z przeznaczeniem na wynajem, gdyż uzyskiwane z tego tytułu zyski przewyższają te, które mogliby uzyskać z lokat. Do ożywienia rynku przyczynia się także program „Mieszkanie dla Młodych” oraz projekt „Mieszkań na Wynajem”, realizowany przez Bank Gospodarstwa Krajowego.

Jak oferta Vantage Development wpisuje się w zapotrzebowanie wrocławskiego rynku mieszkaniowego?

Edward Laufer – Na bieżąco śledzimy rynkowe trendy, a jak pokazują wyniki sprzedaży, zarówno lokalizacje, wielkość, jak i rozkład oferowanych przez nas mieszkań trafiają w oczekiwania klientów. Zlokalizowane nad Odrą Promenady Wrocławskie przyciągają bliskością Rynku i różnorodnością usług, stanowią przykład wizji dewelopera dotyczącej budowy ogromnej nadrzecznej dzielnicy z infrastrukturą rekreacyjną, rozrywkową – bulwar nad kanałem, uzupełnioną o artystyczne działania młodych malarzy i rzeźbiarzy z wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Centauris przyciąga bezpośrednim sąsiedztwem parku Skowroniego. Interesującym rynkiem jest dla nas także Warszawa, dlatego rozpoczęliśmy w niej pierwszą inwestycję pod nazwa Living Point Mokotów.

Centauris obok Parku Skowroniego

Centauris obok Parku Skowroniego

Mijający rok przyniósł nie tylko ciekawe inwestycje i dobre wyniki, lecz także wyróżnienia: tytuł „Przyjaznego Dewelopera” i „Firmy godnej zaufania” oraz nominację do nagrody Dolnośląski Gryf. Co cenią w Vantage eksperci?

Edward Laufer – Jesteśmy dość młodą firmą i taki jest też nasz kreatywny zespół. Staramy się rozumieć potrzeby i spełniać życzenia naszych klientów. Zachowujemy wszystkie obowiązujące dewelopera standardy, a przy tym budujemy nowoczesne i funkcjonalne mieszkania. Nie ograniczamy się tylko do stawiania bloków, ale ciekawie aranżujemy przestrzeń dookoła nich. Zachęcamy także mieszkańców do współdecydowania o tym, co powstanie w sąsiedztwie ich mieszkań. Uczestniczymy w życiu społecznym, angażujemy się w szereg inicjatyw – wszystko po to, aby tworzyć dobry klimat do mieszkania.

Promenady Wrocławskie z lotu ptaka

Promenady Wrocławskie z lotu ptaka

Jakie cele przyświecają firmie na kolejny rok?

Edward Laufer – Chcemy utrzymać mocno wzrostowy trend sprzedaży oraz doskonalić nasze projekty. Kontynuujemy te już rozpoczęte i uzupełniamy je o nowe pomysły, które – mam nadzieję – okażą się równie atrakcyjne dla klientów zarówno we Wrocławiu, jak i w Warszawie.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
mieszkania od dewelopera
Marzysz o własnym mieszkaniu, a może szukasz oferty pod inwe...
hotel we Wrocławiu
Wrocław od dawna znajduje się na Twojej liście miast do odwi...
sale konferencyjne
Wybór sal konferencyjnych jest naprawdę szeroki. Znalezienie...
Zbigniew Gaca-Richter
2021 rok był trudny i niepewny, choćby ze względu na...
Biała Kamienica
Nowa inwestycja firmy Yuniversal Development powstaj...
Nowe artykuły
Samochody Kia od lat uważane są za synonim wysokiej jakości....
Jeśli uwielbiasz odpoczynek po sezonie i nie lubisz tłumów n...
Wnętrza o kobiecym charakterze to coś, co wiele osób pragnie...