Menu

Electronic Beats – więcej niż portal muzyczny

Elektroniczna muzyka klubowa to dziś – według ekspertów – najszybciej rozwijający się gatunek muzyki. Mimo to poza nielicznymi wyjątkami pozostaje raczej niszowa, nie przebija się do ogólnej świadomości i trudno uznać ją za muzykę popularną.

Dzieje się tak z wielu powodów – jednym z nich jest niedostateczna obecność muzyki elektronicznej w mediach i brak silnego mecenasa. Są jednak tacy, którzy chcieliby to zmienić. Wśród nich wyróżnia się portal muzyczny Electronic Beats i wszystkie działania związane z tym projektem.

Po pierwsze: nowoczesny portal muzyczny

Stworzyć portal muzyczny na miarę XXI wieku – takie było główne zadanie, które przyświecało inicjatorom projektu T-Mobile Electronic Beats. Trzeba przyznać, że efekt okazuje się imponujący – platforma Electronic Beats może się dzisiaj pochwalić wieloma wersjami językowymi i skupia fanów electronic dance music z całej Europy.

Czym wyróżnia się portal muzyczny Electronic Beats wśród innych stron internetowych tego typu? Przede wszystkim bardzo szeroką biblioteką materiałów audio i video – od nagrań koncertowych, przez wideoklipy po przygotowane specjalnie z myślą o małych domowych imprezach setlisty od najlepszych beats dj. Można tam także znaleźć stale aktualizowane kalendarium wydarzeń na scenie muzyki klubowej.

Po drugie: imprezy na najwyższym poziomie

Znajdujące się we wspomnianym przed momentem kalendarium imprezy i koncerty nie są przypadkowe. Każde z takich wydarzeń sygnowane jest marką T-Mobile Electronic Beats i odbywa się pod jej patronatem medialnym. Fani muzyki elektronicznej traktują tę nazwę jak swego rodzaju znak jakości – jeśli dana impreza odbywa się pod szyldem Electronic Beats, oznacza to, że naprawdę warto się tam pojawić. Wystarczy spojrzeć, które z polskich festiwali muzycznych współorganizowane są przez Electronic Beats. OFF Festival w Katowicach, Audioriver Festival w Płocku, Up To Date Festival w Białymstoku… a to tylko początek długiej listy. Wybierając się więc na festiwal spod znaku Electronic Beats, wiesz na pewno, że będziesz się świetnie bawić.

Po trzecie: koncepcja stylu życia

Opisane powyżej działania są tylko częścią wieloletniego projektu, rozpoczętego przez T-Mobile już w roku 2005. Ambicją twórców Electronic Beats było stworzenie całej lifestyle’owej koncepcji skierowanej do fanów muzyki elektronicznej. Zanim powstał portal muzyczny Electronic Beats, jego rolę pełnił wydawany co kwartał magazyn (później webzine) o tym samym tytule. Tematyka treści publikowanych na jego łamach podobna była do tej, którą dzisiaj znaleźć można na stronie internetowej. Muzyka klubowa, choć niezwykle ważna, nie była tam jedyną z kluczowych kwestii – pisano, podobnie jak dziś na portalu, także o technologicznych nowinkach, istotnych zjawiskach socjologicznych czy podróżach.

Electronic Beats to więc pozytywny przykład, jak wokół portalu muzycznego stworzyć można atrakcyjny model życia, który zaangażuje wielu ludzi zainteresowanych pierwotnym tematem. Dobra robota, T-Mobile!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2020