marynarka męska

Elegancka moda męska nie istnieje bez marynarki. Co warto o niej wiedzieć?

Opublikowano: 6 kwietnia 2022

Marynarka to podstawa eleganckiego stroju współczesnego mężczyzny, choć spotykana jest także w bardziej casualowych kombinacjach. Nie każda marynarka będzie jednak dobrze się prezentowała. Przy wyborze trzeba uwzględnić styl, materiał i inne szczegóły. Co warto wiedzieć o eleganckiej modzie męskiej na przykładzie jej współczesnej esencji, czyli marynarki?

Eleganckie ubrania – męskie marynarki to podstawa

Początki marynarek sięgają na przełom XIX i XX wieku, czyli ten okres, w którym bodajże najszybciej eleganckie ubrania męskie zaczynały ewoluować. Pierwotne odzienie robocze prędko trafiły na salony, wchodząc do kanonu klasycznego stylu. Dziś śmiało można powiedzieć, że elegancka moda męska bez nich nie istnieje.

Marynarka powstała w czasach, kiedy moda męska musiała spełniać szereg wymogów. Z jednej strony, o czym często się dzisiaj zapomina, kładziono nacisk na funkcjonalność. Stąd też właśnie w marynarkach męskich zobaczymy tak wiele różnego rodzaju, dużych, średnich i najmniejszych kieszonek, schludnie poukrywanych od strony poszewki. Marynarka musiała także świetnie wyglądać, a to było wówczas tożsame z podkreśleniem naturalnych atutów ciała mężczyzny. Stąd też szersze ramiona i wyszczuplona talia, które tworzą sylwetkę układającą się w kształt odwróconego trójkąta.

marynarka męska

O czym pamiętać przy zakupie marynarki?

Marynarki możemy znaleźć w wielu wariantach stylistycznych. Nie brakuje także sportowych i casualowych odmian, chociaż szukając czegoś luźniejszego wciąż warto postawić na elegancki styl prezentowany między innymi przez warianty tweedowe. Moda męska elegancka zawsze powinna być dobrana do charakteru mężczyzny oraz zastosowania. Myśląc o przeznaczeniu odzieży, warto zwrócić uwagę na liczbę rzędów i guzików, a także na rodzaj klap. Kolejnym i prawdopodobnie najważniejszym aspektem jest rodzaj materiału. Uniwersalnym i tradycyjnym wyborem będzie wełna, która stosunkowo mało się gniecie, zapewnia dużo ciepła, ale także podstawową termoregulację. Idealnie sprawdza się w roli odzieży codziennej i noszonej do biura. Na lato zaś bezapelacyjnie najlepszym wyborem będzie marynarka z lnu. Wszechstronne właściwości wykazuje flanela, lecz tu warto zwrócić uwagę na jej rodzaj. Sklep z elegancką odzieżą męską, PewienPan, to miejsce, w którym można znaleźć wiele ich rodzajów. Szczególnie warte sprawdzenia są marynarki klubowe z wełnianej flaneli o skrętności 130. Zobacz już teraz, jak prezentuje się elegancka odzież męska – sklep internetowy: https://pewienpan.pl!

Jak komponować eleganckie ubrania, czyli do czego pasuje męska marynarka?

Elegancka odzież męska to niezwykle szeroka kategoria, która bynajmniej nie ogranicza się tylko do garniturów. Dlatego marynarki można swobodnie łączyć z wieloma pozostałymi ubraniami i akcesoriami. Bez dwóch zdań perfekcyjnie pasuje do kamizelki, gdyż wespół z koszulą tworzy wówczas kompletny, pełen klasy strój. Jeśli jednak kamizelka wydaje się nam zbyt formalna, marynarkę można założyć bezpośrednio na koszulę lub eleganckie polo. Warto też zastąpić kamizelkę ciekawą alternatywą w postaci kunsztownego swetra z wełny merino lub golfu. Jeśli chodzi o spodnie, dobrać można zarówno klasyczne spodnie eleganckie z wełny, jak i bawełniane chinosy męskie, a nawet jeansy o standardowym kroju. Możliwości stylistyczne są praktycznie nieograniczone i zależą wyłącznie od naszych preferencji!

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
żakiety damskie
Krótkie żakiety damskie to jeden z najbardziej uniwersalnych...
Damosfera
Damosfera to magazyn dla nowoczesnych kobiet, dla kt...
odzież góralska
Odzież góralska to wyjątkowy element kultury Podhala, który...
skarpety trekkingowe
Wybierając się w góry, musimy zadbać o odpowiedni strój. O i...
marynarki damskie
Mówiąc o klasyczn...