Menu
Audi e-tron

Elektryczne Audi, czyli Audi e-tron

Jeśli myślisz, że współczesne i nowoczesne auta o napędzie elektrycznym wyglądem przypominają bryłowate i dziwaczne prototypy sprzed lat, to czas, aby zapoznać się z osiągnięciami współczesnej sztuki motoryzacyjnej. Auta o napędzie elektrycznym to przyszłość i to bardzo bliska!

Audi e-tron

Żyjemy w bardzo interesujących czasach, więc jeśli jesteś miłośnikiem aut o napędzie benzynowym czy też tych na olej napędowy, to musisz wiedzieć, że samochód o napędzie elektrycznym nie przeminie jak efemeryda, a pozostanie na rynku, stopniowo wypierając swoich poprzedników. Z tego chociażby względu warto zaprzyjaźnić się z ideą, że któregoś dnia będziesz jeździł tylko i wyłącznie samochodami elektrycznymi. Nie jest to kwestia zbyt wielu lat. W najbliższej przyszłości to ciche i ekologiczne samochody elektryczne będą królować na wszystkich drogach. Elektromobilność jest rzeczą, z którą trzeba się będzie oswoić, a nawet pokochać.

Marka Audi to klasa sama w sobie. Nikomu nie trzeba przedstawiać samochodów zaprojektowanych i wyprodukowanych przez tego niemieckiego giganta. Należy jednak nadmienić, że Audi stworzyło po raz pierwszy w swojej historii auto o napędzie w pełni elektrycznym, czyli Audi e-tron.

Ponadto niemiecka firma motoryzacyjna deklaruje, że do roku 2025 połowa produkowanych przez nią samochodów zostanie w pełni zelektryfikowana, czyli dostępna pod postacią hybryd lub samochodów o napędzie w pełni elektrycznym – dodaje Tomasz Wykowski z motoklub.pl

Elektryczne Audi, czyli parametry, osiągi, statystyki i nowe rozwiązania technologiczne

Każdy fan czterech kółek zadawać sobie będzie zapewne pytania dotyczące dwóch kwestii. Chodzi mianowicie o moc silnika oraz zasięg, czyli kwestię kilometrów, które będzie można przejechać na jednym ładowaniu. W pobliżu każdej z osi najnowszego dzieła Audi umieszczono oddzielny silnik elektryczny. Co to oznacza? Że każdy z tych silników przy osiach współpracuje z silnikiem głównym obdarzonym mocą 408 koni mechanicznych. Auto bez wysiłku przekracza barierę 100 kilometrów na godzinę w niecałe 6 sekund. Dodatkowym i bardzo ważnym aspektem w korzystaniu z Audi e-tron jest to, że samochód porusza się w absolutnej ciszy. Silnik nie zaryczy, ale jego bateria waży ponad dwie i pół tony! Jeśli chodzi zaś o trasę, którą będziesz mógł pokonać na w pełni naładowanej baterii, to wynosi ona ponad czterysta czterdzieści kilometrów, chociaż oczywiście wpływ na zasięg mają również wpływ rodzaje tras, którymi będziesz się poruszał, a także sposób, w jaki będziesz prowadził auto. Długość trasy przekroczonej na jednym ładowaniu bierze się z tego, że auto zostało zaprojektowane w taki sposób, by jak najbardziej zniwelować opór powietrza. W dodatku Audi e-tron zostało wyposażone w system odzyskiwania energii, który pracuje w ten sposób, aby każda zmiana prędkości poruszania się auta była odzyskiwana i magazynowana w akumulatorach.

Opór powietrza jest niwelowany przez istotną zmianę, którą postanowili zastosować producenci Audi e-tron. Chodzi o usunięcie lusterek bocznych i zastąpienie ich przez kamery, za pomocą których będziesz mógł zobaczyć to wszystko, co znajduje się za Twoim samochodem.

Kolejnym nowoczesnym rozwiązaniem są reflektory cyfrowe typu diodowego. Do tej pory nie były spotykane w seryjnie produkowanych samochodach. Działają w ten sposób, że światło generowane przez reflektory pochodzi z podzielonych na wielką ilość pikseli diod, których zadaniem jest oświetlanie drogi przed samochodem w wysokiej rozdzielczości. Jeśli chodzi o tę technologię, to ma ona olbrzymi potencjał w dziedzinie oświetlania, które będzie zarówno ostre, jak i precyzyjne.

Podsumowanie

Audi e-tron do tej pory nie zdołało jeszcze zawładnąć sercami i umysłami Polaków, producenci mają nadzieję, że wkrótce przekonają się do ich najnowszego osiągnięcia. Trzeba na koniec oczywiście wspomnieć o kwestiach ceny. Ten model samochodu będzie przekraczał trzysta tysięcy złotych za egzemplarz, ale cena nie jest wcale wygórowana. Pamiętaj, takiego samochodu jeszcze nie było na polskich drogach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2023