Zegarek dla mężczyzny

Elementarz zegarków męskich

Opublikowano: 16 listopada 2017

Zegarek dla mężczyzny jest czymś więcej, niż zwykłą rzeczą – nie służy wyłącznie do odmierzania czasu. Stanowi wyraz osobowości, charakteru, określa zajmowany status społeczny oraz stopień zamożności właściciela.

Mówi się, że mężczyzna powinien posiadać wiele zegarków. Nie można się z tym nie zgodzić, ponieważ nie każdy zegarek będzie pasował do każdego ubioru. Na rynku jest cała gama różnych zegarków:

  • garniturowych,
  • eleganckich,
  • casualowych,
  • codziennych,
  • sportowych.

Różnią się one także ceną, jakością wykonania, materiałami, tworzywami, mechanizmami etc. Przed zakupem zegarka należy zadać sobie pytanie: do czego najczęściej będziemy go zakładać? Należy także oszacować budżet, jaki przeznaczymy na ten cel.

Zegarek męski, jaki kupić?

Będąc w sklepie musisz uważać na podróbki. Zasadą jest, że lepiej kupić tańszy zegarek, ale oryginalny, niż podróbkę drogiego. Zakupu najlepiej dokonać w autoryzowanym sklepie lub u zegarmistrza. Zegarki męskie posiadają trzy podstawowe mechanizmy:
– mechanizm kwarcowy (układ elektroniczny, który zasilany jest baterią). Zegarki te są najdokładniejsze pod względem mierzenia czasu. Klienci najczęściej wybierają właśnie zegarki z mechanizmem kwarcowym,
– mechanizm mechaniczny (stanowi złożony mechanizm, na który składa się z wiele pasujących do siebie elementów). Zegarek nakręcany jest za pomocą rąk przez koronkę,
– mechanizm automatyczny (mechanizm mechaniczny z tym wyjątkiem, że sprężyna zegarka nakręcana jest przez ruch wahnika). Nie musisz więc go nakręcać.

Tarcze występują w różnych kolorach. Jasne zarezerwowane są dla zegarków garniturowych i eleganckich, ciemne do codziennych i sportowych. Koperta to zewnętrzna obudowa zegarka chroniąca mechanizm. Koperty produkowane są z różnych materiałów: metali szlachetnych (np. platyny, srebra, złota), metali (np. stali, mosiądzu, tantalu, wolframu), tworzyw sztucznych (np. karbonu, kauczuku, plastiku), imitacji (mosiądzu lub stali chromowanej, posrebrzane, powłok PVD), ceramiki.

Zegarki męskie różnią się także szkiełkiem najpopularniejsze jest szkło mineralne oraz szkło szafirowe, a w tańszych modelach wykorzystuje się plastik lub pleksi (są one nieodporne na zarysowania i zadrapania).

Ważne są także paski, które wykorzystuje się do zegarków. Wśród nich znajdują się: paski ze skóry naturalnej, silikon/ kauczuk, taśmy nylonowe, paski militarne. Drugim rodzajem są bransolety. Stanowią połączenie ogniwa. Wykonane są najczęściej z tego samego materiału, co koperta zegarka.

Wśród bardziej wyszukanych opcji wymienić można zegarki Lorus, które produkowane są od 1982 roku. Wyróżniają się bardzo dobrą jakością i wykonaniem przy zachowaniu atrakcyjności ceny. Dedykowane są dla młodych osób wiekiem, jak i duchem. Bardzo ciekawa jest męska linia sportowa.

Kolejną możliwością – choć droższą – są zegarki Calvin Klein, które charakteryzuje szwajcarska precyzja, unikatowy design i najwyższa jakość. Zegarki są produkowane przez wielki szwajcarski koncern zegarmistrzowski (The Swatch Group). Najpopularniejsze modele produkowane są przy użyciu naturalnej skóry, szkła mineralnego, stali szlacheckiej i kamieni naturalnych.

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem zegarka, to nie wahaj się chwili dłużej. Zegarek jako atrybut mężczyzny był, jest i będzie nadzwyczaj stylowy i ponadczasowy. To inwestycja w siebie, która będzie służyła przez wiele długich lat.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Zegarki Guess
Sezon letni sprzyja metamorfozom w różnych sferach życia. Do...
Siwienie włosów
Siwienie włosów to naturalny proces, podczas którego nasze w...
Herse
Dom Mody Bogusław Herse to legenda polskiej mody. W...
Italian Fashion, Dallas
Czy wiesz, że komfort fizyczny może istotnie wpływać na jako...
W sercu malowniczej Warszawskiej Pragi, w urokliwej...