Etui na iPhone 12

Etui na iPhone 12: czy zwiększa odporność urządzenia w razie upadku?

Opublikowano: 30 września 2021

Apple iPhone 12 to urządzenie, które świetnie wpisało się w oczekiwania rynku. Analitycy szacują, że w pewnym momencie to właśnie ten model telefonu odpowiadał za około 5-6% globalnej sprzedaży w tym sektorze rynku. To wynik, który imponuje. Jak można zwiększyć wytrzymałość swojego smartfona? Na pewno warto pomyśleć o etui ochronnym.

Czym wyróżnia się ty? (specyfikacja, informacje)

Duże zmiany dotyczą obszaru roboczego wyświetlacza. Mimo tego, że na pierwszy rzut oka, jest on dokładnie taki sam, jak ten w iPhone 11, to zmiana jest kolosalna: Apple zaimplementowało tu matrycę OLED, która zapewnia bardzo wysoką jakość prezentowanych na ekranie barw.

Producent nie podążył za modą z obozu Androida i nie zdecydował się na zmianę częstotliwości odświeżania. Użytkownicy wciąż mają do swojej dyspozycji 60 Hz. Względem jedenastej generacji iTelefonów, nie ma też żadnych zmian w module notcha. Wciąż zajmuje on sporą część górnej ramki.

Sercem smartfona jest procesor Apple A14 Bionic, który wykonano w 5-nm procesie technologicznym. Zapewnia to nie tylko ogromną moc obliczeniową, ale i niewielki pobór prądu. Urządzenie ma też na pokładzie modem 5G, dzięki czemu możliwa jest bardzo szybka transmisja danych z i do iPhone’a.

Apple zdecydowało się na tradycyjny, stosowany w podstawowych iTelefonach już wcześniej, podwójny, 12 Mpix aparat główny. Oczywiście ulokowano go na dużej, charakterystycznej wyspie, gdzie znajduje się też dioda LED. Akumulator ma pojemność 2815 mAh.

W zależności od zasobności naszego portfela możemy kupić bazowego iPhone’a 12 w wersji z 64/128 lub 256 GB na dane użytkownika. Ilość miejsca można też zwiększyć, korzystając z dedykowanej chmury danych: Apple Cloud. Nie ma natomiast wsparcia dla obsługi kart microSD.

Obudowy do iPhone 12 – o czym warto wiedzieć przed zakupem?

Użytkownicy często kierują się tylko ich wyglądem, dążąc do tego, by nieco wyróżnić się z tłumu. Warto jednak wybrać taki produkt, który nie tylko będzie dobrze wyglądał, ale też zapewni naszemu urządzeniu wytrzymałość na odpowiednio wysokim poziomie. Dlaczego to tak ważne?

Kluczową rolę odgrywa tu technologia Ceramic Glass. iPhone 12 to urządzenie odporne na uszkodzenia, jednak tylko te, które obejmują obszar roboczy wyświetlacza. Wiele testów wykazało, że tylna ściana konstrukcji wciąż ma tendencje do uszkodzeń, jeśli smartfon na przykład niefortunnie upadnie na kamień czy ostry przedmiot.

Etui na iPhone 12

Etui na iPhone 12

Dobre etui na iPhone 12 musi przyjąć na siebie impet takiego uderzenia. Często wskazuje się na to, że powinno ono spełniać co najmniej normę Absorber 125. Właśnie taki standard zapewniają etui od polskiego producenta: firmy 3mk.pl, która działa na rynku już od ponad dekady: https://sklep.3mk.pl/apple/iphone12/etui.

Co warto podkreślić, jeden z ich produktów, 3mk MattCase, nie jest dodatkiem, który kosztowałby dużo. Można je kupić już za 49 złotych. To zaledwie ułamek kwoty, jaką wydamy na naprawę w autoryzowanym punkcie Apple, gdyby już doszło do usterki. Może okazać się, że inwestycja w etui, zwróci nam się z nawiązką.

Pokrowiec na iPhone 12 – czy wciąż można go kupić?

Tradycyjne pokrowce, tak zwane „wsuwki”, powoli odchodzą do lamusa. W dużej mierze zostały wyparte właśnie przez etui, które przy okazji dają bardzo duże możliwości w zakresie personalizacji. Niektóre z nich można nawet przyozdobić wybraną przez nas grafiką.

Rośnie też renoma etui pokrytych warstwą satyny, która dodatkowo sprawia, że trzymamy urządzenie pewniej i nie ma ono tendencji do wyślizgnięcia się z dłoni użytkownika. W praktyce oznacza to, że pokrowce na iPhone 12 – mimo tego, że można je kupić — raczej nie mają zbyt wielu atutów.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Samsung Galaxy Z Flip 5
Samsung przyzwyczaił nas do dość regularnych premier swoich...
Anna Staszyńska
Smartfon musi świetnie wyglądać, mieć mocną specyfik...
HUAWEI P60 Pro
Nowy model jest kontynuacją wyjątkowo popularnej wśr...
Pasy do biegania
Pasy do biegania to jedna z kluczowych części wyposa...
spinki do banknotów
Choć na rynku można znaleźć...