Ewa Rzepa

Ewa Rzepa – Solidne produkty od solidnego pracodawcy

Opublikowano: 10 listopada 2019

Patrzymy na ludzi przez pryzmat ich talentów, zdolności, predyspozycji, dzięki czemu mamy szansę osiągnąć sukces biznesowy i odróżnić się od konkurencji – mówi Ewa Rzepa, właścicielka firmy Tartacznictwo-Stolarstwo Ewa Rzepa

Jak ocenia pani konkurencyjność w branży stolarskiej i co pozwala się wyróżnić, a w efekcie trwać na rynku i budować rozpoznawalną markę?

Ewa Rzepa – Konkurencja w branży jest bardzo duża. Zauważalne jest też to, że dla każdego przedsiębiorstwa ważne są inne kwestie. Dzięki temu mamy możliwość współpracy, wymiany doświadczeń oraz rywalizacji, która napędza nas do działania. Naszym pomysłem na konkurencyjność jest personalizacja produktu i elastyczne podejście do produkcji. Na przełomie kilkudziesięciu lat współpracy z różnymi klientami nauczyliśmy się łączyć dokładność i precyzję rzemiosła, skupiając się na detalach, oraz efektywność i wydajność, wykorzystując nowoczesny park maszynowy. Byłoby to niemożliwe bez odpowiedniej kadry pracowniczej. Dzięki zaangażowaniu ludzi w pracę nad każdym zamówieniem budujemy rozpoznawalną markę. Naszym celem jest indywidualne podejście do klienta, a realizację spersonalizowanych projektów traktujemy jako wyzwanie i szansę rozwoju, co pozwala nam trwać na rynku.

Stolarnia Ewa Rzepa

Drewno to nie tylko piękny, lecz także trwały i solidny materiał. Czy Stolarnia Rzepa jest równie solidnym pracodawcą?

Ewa Rzepa – Nie mamy wątpliwości – co do wyjątkowych właściwości drewna. O tym, że staramy się być solidnym pracodawcą, świadczy liczba zatrudnianych pracowników z orzeczeniami o stopniu niepełnosprawności. W Polsce zatrudnianie takich osób jest nadal zbyt niskie. Staramy się aktywnie działać na rzecz osób niepełnosprawnych, umożliwiając pracownikom udział w różnego rodzaju kursach i szkoleniach. Mają przez to możliwość podnoszenia swoich kwalifikacji, a jednocześnie pozwala to im stać się bardziej sprawnymi w pracy i w życiu. To, że jesteśmy otwarci na potrzeby pracownika, ilustruje wsparcie i pomoc, jakie oferujemy w sferze rozwoju zawodowego oraz osobistego. Czynniki te znacząco wpływają na zadowolenie oraz lojalność pracownika.

Stolarnia Ewa Rzepa

Stolarnia Ewa Rzepa

Jaka polityka kadrowa zaowocowała w pani przypadku nagrodą główną w konkursie Lodołamacze 2019?

Ewa Rzepa – Polityka kadrowa jest  integralną częścią polityki firmy, filarem naszej strategii rozwoju. Patrzymy na ludzi przez pryzmat ich talentów, zdolności, predyspozycji, dzięki czemu mamy szansę osiągnąć sukces biznesowy i odróżnić się od konkurencji. Powodzenie zapewniło nam umiejętne pozyskanie, utrzymanie i motywowanie pracowników. Te elementy doskonale łączą się z przyjętą taktyką działania. Prowadząc taką politykę personalną, pokazujemy, że osoby niepełnosprawne mogą być doskonałymi pracownikami zaangażowanymi w budowanie sukcesu firmy i w niczym nie ustępują pełnosprawnym pracownikom.

Rozmawiała Marianna Szczepańska

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Beata Drzazga
Beata Drzazga, przedsiębiorca, założyciel m.in. BetaMed S.A....
Klub Biznesu na Morzu
Networking to jeden z fundamentów sukcesu w świecie biznesu....
Rafał Matuszczyk
Formuła wymiany barterowej wywodzi się ze Szwajcarii...
kontener magazynowy
Kontenery magazynowe są nieodłącznym elementem współczesnego...
Anna Maria Porowska
Anna Maria Porowska jest wybitną postacią w świecie...