Barbie Role Model

Ewa Swoboda w Gronie Barbie Role Models

Opublikowano: 22 maja 2024

Ewa Swoboda oraz osiem sportsmenek z całego świata otrzymało tytuł Barbie Role Model i własne lalki. Firma Mattel, właściciel marki Barbie, uhonorowała dziewięć sportsmenek z różnych krajów tytułem Barbie Role Model, tworząc unikatowe lalki wzorowane na ich wizerunku.

Wśród wyróżnionych kobiet znalazła się czołowa polska sprinterka – Ewa Swoboda. To wyróżnienie jest dowodem na to, że sport może być źródłem inspiracji dla młodych dziewcząt. Dzięki takim inicjatywom, jak ta, młode pokolenie ma szansę zobaczyć, że ciężka praca i pasja mogą prowadzić do wielkich osiągnięć.

Dziewczynki angażujące się w sporty zespołowe mają większą wiarę w to, że w przyszłości będą mogły wykonywać swój wymarzony zawód. Wyżej oceniają swoje umiejętności i kompetencje oraz wykazują aspiracje przywódcze. Mając to na uwadze, Barbie wyróżniła dziewięć niezwykłych sportsmenek, których historie udowadniają, że wszystko jest możliwe, jeśli nieustannie dążymy do realizacji swoich pasji. Ewa Swoboda, nagrodzona polska lekkoatletka, jest utytułowaną na arenie krajowej i międzynarodowej sprinterką, halową wicemistrzynią świata na dystansie 60 metrów oraz multimedalistką mistrzostw Europy w biegach na 60 i 100 m. Jej osiągnięcia pokazują, że determinacja i konsekwencja w działaniu prowadzą do sukcesów.

Projekt Dream Gap –  inspiracja dla kobiet

Barbie od lat realizuje globalną misję – Projekt Dream Gap, który ma na celu walkę z ograniczeniami i stereotypami powstrzymującymi dziewczynki przed osiągnięciem pełnego potencjału. W ramach tej inicjatywy każdego roku nagłaśnia historie kobiet, które osiągnęły sukces w różnych dziedzinach, by dać dziewczynkom inspirację oraz przywrócić wiarę we własne możliwości. Dzięki takim działaniom, młode dziewczyny mogą zobaczyć, że są w stanie osiągnąć wszystko, co sobie wymarzą. Barbie stara się, aby każda dziewczynka miała wzorce godne naśladowania, które będą motywować ją do działania. Wyróżnienie sportsmenek jest jednym z elementów tej szerokiej kampanii.

Jesteśmy szczęśliwi, że możemy kontynuować świętowanie 65. lat Barbie, uznając wpływ sportu na rozwój pewności siebie, ambicji i wzmacniania kolejnego pokolenia dziewczynek” – powiedziała Krista Berger, Senior Vice President Barbie, Global Head of Dolls Mattel. „Z dumą wspieramy kobiety w sporcie, witając dziewięć niezwykłych sportsmenek w gronie Barbie Role Models. Unikatowe lalki są wyrazem uznania dla ich pasji i indywidualności oraz stanowią symbol naszych wspólnych wartości. Poprzez wyróżnienie ich inspirujących historii, mamy nadzieję wspierać przekonanie, że każda dziewczynka zasługuje na szansę realizowania swoich pasji i przekształcania marzeń w rzeczywistość”. Dzięki takim inicjatywom, Barbie nie tylko inspiruje, ale również daje realne wsparcie młodym dziewczynom na całym świecie.

Barbie – Ewa Swoboda

Wyjątkowa lalka Barbie Ewa Swoboda ubrana jest w sportowy strój PUMA złożony z jasnofioletowych szortów i topu oraz pomarańczowych butów. Inspiracją do jego stworzenia był strój, który Ewa miała na sobie podczas Memoriału Kamili Skolimowskiej w Chorzowie w 2023 roku. W tym wydarzeniu sprinterka pokonała barierę 11 sekund w biegu na 100 metrów, ustanawiając swój rekord życiowy i drugi najlepszy czas w historii polskiej lekkiej atletyki kobiet. Fryzura, makijaż, a nawet paznokcie lalki odzwierciedlają codzienny styl, który sprinterka prezentuje na bieżni i poza nią. Tatuaże, które zdobią lalkę, są zainspirowane tymi, które ma na swoim ciele Ewa Swoboda.

„Bycie wybraną przez Barbie jako Role Model to dla mnie ogromny zaszczyt i duże wyróżnienie” – powiedziała Ewa Swoboda. „Chcę, aby moja historia pokazywała, że zawsze warto być sobą. Nie trzeba spełniać niczyich oczekiwań ani dopasowywać się do narzuconych ram, by osiągać swoje cele. Każdy z nas ma prawo wyrażać siebie na swój sposób” – dodała. Wyróżniając te wyjątkowe osobowości, Barbie ma nadzieję wzmocnić głos i pozycję kobiet na arenie międzynarodowej. Nagłaśniając ich niezwykłe historie, chce zachęcać dziewczynki do pozostania w sporcie i realizowania własnych pasji.

Barbie Role Model

Tytuł Barbie Role Model i własną lalkę otrzymały również.:

  • tenisistka Venus Williams (Stany Zjednoczone),
  • piłkarka Mary Fowler (Australia),
  • bokserka Estelle Mossely (Francja),
  • gimnastyczka Rebecca Andrade (Brazylia),
  • paratriatlionistka Susana Rodriguez (Hiszpania),
  • piłkarka Christine Sinclair (Kanada),
  • gimnastyczka Alexa Moreno (Meksyk),
  • pływaczka Federica Pellegrini (Włochy).

Źródło – PAP, zdjęcia 

Galeria zdjęć

Tagi: ,

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Beata Drzazga
Beata Drzazga, przedsiębiorca, wizjoner i filantrop,...
W sercu malowniczej Warszawskiej Pragi, w urokliwej...
Taka promocja nie zdarza się często! Festiwal Biegow...
Portugalia słynie z doskonałych win, pysznych owoców morza o...
Rozpoczęcie sezonu 2024 na wodzie było dla firmy...