Express VPN

Express VPN – zachowaj prywatność w sieci

Opublikowano: 28 września 2022

Pragniesz zachować bezpieczeństwo podczas korzystania z sieci, zadbać o ochronę transferu plików na Twoim laptopie czy smartfonie? Współcześnie jedną z najskuteczniejszych metod zachowania prywatności w siecie pozostaje korzystanie z sieci VPN. VPN – “wirtualna sieć prywatna” – to rodzaj zaszyfrowanego tunelu, przez który przechodzi każda Twoja aktywność w sieci. VPN okazuje się niezbędny, gdy odsłaniamy w sieci wrażliwe dane, wykonujemy przelewy za pośrednictwem bankowości mobilnej czy wymieniamy na czatach i innych komunikatorach informacje, których ujawnienia byśmy nie chcieli. Aplikacja VPN działa w tle, dzięki czemu nie przeszkadza w korzystaniu z sieci niezależnie od tego, czy serwujemy po stronach, robimy zakupy internetowe, prowadzimy konwersację, korzystamy z aplikacji czy gramy. Express VPN to jedna z najlepszych i najbezpieczniejszych dostępnych na rynku firm oferujących dostęp do serwerów VPN, funkcjonująca już od 2009 roku, będąca bezdyskusyjnym potentatem branży, dzięki udostępnianiu ponad 190 lokalizacji w 94 krajach.

Express VPN – jak działa?

Express VPN pozostaje jedną z najdroższych, a jednocześnie najsolidniejszych opcji na rynku klientów sieci VPN. Firma zlokalizowana jest na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych, a tamtejsze prawo pozwala chronić poufne dane użytkowników sieci w dużo większym stopniu niż ma to miejsce choćby w naszych, europejskich rejonach, nie zobowiązując dostawców usługi do gromadzenia i zapisywania logów aktywności abonentów. Oprogramowanie Express VPN obecnie dostępne jest na wszystkie liczące się platformy – komputery z Windowsem, urządzenia Apple, smartfony i tablety z Androidem, a nawet sprzęty na systemach Linuxa i BlackBerry. Dostawca usługi chroni adresy IP użytkowników, szyfrując kilka domen pod jednym wspólnym nr IP, co praktycznie uniemożliwia wykrycie tego, z czyjego urządzenia nastąpił transfer informacji. Firma stale optymalizuje swoją infrastrukturę, nadal rezygnując z przechowywania jakichkolwiek danych, które mogłyby ułatwić identyfikację użytkowników. Posiadając konto prywatne Express VPN możemy podłączyć tunel aż na 5 różnych urządzeniach.

Lokalizacje serwerów Express VPN

Obecnie z sieci serwerów Express VPN możemy korzystać praktycznie na całym globie. A to wszystko dzięki rozbudowanej infrastrukturze dostawcy usługi, na którą składa się ponad 1000 serwerów rozsianych na czterech kontynentach. Tak zaawansowane rozmieszczenie pozwala na płynne korzystanie z usługi również w naszym kraju.

Koszty i plany abonamentowe Express VPN

Za jakością usługi idzie także wysoka cena, również w porównaniu z konkurencyjnymi ofertami, z jakich mogą skorzystać polscy klienci. Rzecz jasna miesięczny koszt spada, gdy zdecydujemy się na dłuższą subskrypcję. Za jednorazowy, miesięczny dostęp zapłacimy 12,95$, podczas gdy wybierając taryfę roczną – zdecydowanie bardziej ekonomiczną – miesięczny koszt wyniesie tylko 8,32$. Express VPN nie oferuje wersji testowej, jednak 30-dniowy okres zwrotu pozwoli zdecydować, bez ponoszenia dodatkowych kosztów, czy to usługa skrojona na nasze potrzeby korzystania z sieci.

Kiedy warto korzystać z klienta VPN?

Ochrony naszej anonimowości w sieci nigdy za wiele, ale nad skorzystaniem z usług powinniśmy się zastanowić mocno, gdy korzystamy z transferu danych, będąc poza granicami kraju, w czasie podróży służbowej czy wakacyjnego wyjazdu. Na wyciek niepożądanych informacji jesteśmy narażenie szczególnie w czasie korzystania z publicznych sieci Wi-Fi, dokonywania płatności w internecie czy grania w gry, które coraz częściej wymagają od gracza podpięcia pod konto karty kredytowej.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Sonos
Dzięki zaawansowanym technologiom, takim jak wzmacniacze kla...
technologia LED
Zastosowanie energooszczędnej technologii oświetlenia w ozna...
Integracja telefonii z CRM
Rozmowa telefoniczna to wciąż podstawowy środek komu...
Ewa Kraińska
AI już kieruje naszymi zakupami. To jest aktualna rz...
Pompa ciepła
Pompy ciepła stanowią innowacyjne rozwiązanie w dzie...