facemodeling

Facemodeling, czyli jak dbać o elastyczność skóry twarzy?

Opublikowano: 9 czerwca 2021

Chcąc zachować młodzieńczy, zdrowy wygląd, niektórzy decydują się na lifting twarzy przy użyciu skalpela. Naturalną alternatywą inwazyjnych metod jest facemodeling. Na czym polega manualna terapia twarzy?

Dlaczego skóra traci elastyczność?

Elastyczność skóry to inaczej zdolność do jej samodzielnego powracania do pierwotnego kształtu po odkształceniu. Odpowiada za nią przede wszystkim kolagen. Jego optymalny poziom pozwala na utrzymanie jędrności i młodzieńczego wyglądu. Z czasem jednak włókna kolagenowe wiotczeją, a skóra traci swą jędrność.

Przyczyn utraty elastyczności może być wiele:

  • naturalne procesy starzenia
  • nieodpowiednia dieta
  • stresujący tryb życia
  • poparzenia słoneczne
  • uwarunkowania genetyczne

W zahamowaniu lub odwróceniu tego procesu pomóc mogą nam różnorodne kosmetyki pielęgnacyjne – peelingi, serum, toniki i kremy. Są to jednak wyłącznie działania powierzchniowe, które na dłuższą metę mogą nie przynosić zadowalających, długotrwałych efektów.

Niektórzy decydują się także na inwazyjne metody przywracania elastyczności poprzez zabiegi chirurgiczne. Istnieje jednak alternatywna metoda walki o utrzymanie jędrności skóry, którą jest facemodeling.

Czym jest facemodeling?

Facemodeling to holistyczna, w pełni naturalna manualna terapia twarzy. To wielopłaszczyznowa i nowatorska metoda masażu, której celem jest odmłodzenie i regeneracja twarzy, a także usunięcie napięcia mięśniowego. Polega na działaniu na najgłębszych strukturach tkanek i mięśni twarzy oraz ciała. Na facemodeling składają się różnorodne techniki masażu takie jak: mioplastyka (masaż tkanek głębokich), akupresura, kinesio-taping estetyczny przy użyciu specjalistycznych taśm oraz interplastyka (masaż wewnątrz jamy ustnej). Masaż i odpowiedni dotyk pozwala na przywrócenie skórze jej naturalnej fizjologii i pracy poszczególnych tkanek, a także na biologiczną odnowę twarzy.

Jakie efekty pozwala osiągnąć manualna terapia twarzy?

Dzięki nowatorskiemu połączeniu różnorodnych technik masażu oraz dostosowaniu jego intensywności do indywidualnych potrzeb pacjentów manualna terapia twarzy pozwala na osiągnięcie widocznych efektów w postaci odmłodzenia i odżywienia skóry twarzy, szyi i dekoltu już po pierwszej sesji zabiegowej.

Regularne wizyty w gabinecie kosmetologicznym, a także samodzielny, domowy automasaż umożliwiają osiągnięcie głębokich i długotrwałych rezultatów takich jak:

  • odmłodzenie i wygładzenie skóry
  • poprawa elastyczności i jędrności skóry twarzy, szyi i dekoltu
  • naturalny lifting owalu twarzy
  • redukcja obrzęków i opuchlizny pod oczami
  • odbudowa i rewitalizacja tkanek skóry
  • korekta deformacji okolic twarzy (bruzdy nosowo-wargowe, drugi podbródek, opadająca powieka)
  • spłycenie zmarszczek
  • przywrócenie prawidłowego krążenia krwi i limfy, a także zharmonizowanie pracy układu kostnoszkieletowego
  • poprawa ogólnego zdrowia i samopoczucia

Na elastyczność i jędrność naszej skóry wpływ ma wiele różnorodnych czynników. Stosowanie wyłącznie kosmetyków pielęgnacyjnych pozwala tylko na działanie „z zewnątrz”. Aby osiągnąć długotrwały efekt odmłodzonej i wygładzonej skóry, należy działać „głębiej”, przywracając naturalną harmonię mięśni i tkanek znajdujących się pod skórą, a to można osiągnąć tylko poprzez facemodeling.

Udostępnij ten post:



Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
branzoletka
...
biżuteria
W dobie dynamicznie rozwijającego się rynku zarówno klienci...
Peeling
Peeling skóry to jeden z najpopularniejszych zabiegów stosow...
stylizacje na jesień
Jesień to pora roku, która sprzyja eksperymentom modowym. Zm...
pierścionek do bransoletki
Dobór odpowiedniej biżuterii to sztuka, która wymaga wyczuci...