Faktoring online dla transportu

Faktoring online dla branży transportowej – zapomnij o zatorach płatniczych

Opublikowano: 23 października 2022

Prowadzisz firmę w branży transportowej, jednak z powodu obecnego kryzysu gospodarczego coraz częściej zmagasz się z brakiem płynności finansowej? A może największym problemem dla Twojej firmy są faktury z odroczonym terminem płatności, na których zależy Twoim kontrahentom? Sprawdź, dlaczego faktoring online może być idealnym rozwiązaniem dla firmy transportowej.

Faktoring online dla transportu – na czym polega?

Faktoring to bardzo ceniona forma finansowania zewnętrznego firmy, która od pewnego czasu cieszy się dużą popularnością – szczególnie w branży transportowej. Usługa polega na tym, że kiedy wystawisz fakturę, nie musisz czekać na płatność. Możesz uzyskać pieniądze niemal od razu, sprzedając wierzytelność firmie faktoringowej. Później to faktor zajmie się odzyskaniem należności od Twojego kontrahenta. W ten sposób Ty nie będziesz musiał tak długo czekać na pieniądze, co z pewnością wpłynie korzystnie na sytuację finansową Twojej firmy.

Faktoring dla branży transportowej a kredyt – jaka jest różnica?

Niektórzy przedsiębiorcy, działający w branży transportowej (i nie tylko!), zastanawiają się, co wybrać – faktoring online czy kredyt. Oczywiście wybór ten uzależniony jest od wielu czynników, jednak faktoring wydaje się być rozwiązaniem o wiele bardziej korzystnym niż kredyt. Dlaczego? Otóż wzięcie kredytu bankowego dla firm wiąże się z podjęciem długotrwałego, często trwającego lata, zobowiązania finansowego. To spore ryzyko, nawet dla firmy o mocno ugruntowanej pozycji na rynku. Dodatkowo często banki, które mają udzielić kredytu, wymagają wielu dokumentów, a lista formalności wydaje się nie kończyć. Na decyzję często trzeba zaczekać – a w biznesie czas to pieniądz i szkoda tracić go na takie formalności.

Z tego powodu to faktoring jest częściej wybierany przez przedsiębiorców. Nie ma tu długich zobowiązań finansowych czy zbędnych formalności. W szczególności faktoring online jest usługą, z której można skorzystać szybko i sprawnie, a pieniądze otrzymać niemal od razu. Niejednokrotnie też koszt kredytu znacznie przewyższa cenę usługi faktoringowej, która z reguły wiąże się jedynie z niewielką prowizją. W branży transportowej, gdzie często liczy się czas, faktoring online może być doskonałą alternatywą dla kredytu.

Faktoring online – sposób na płynność finansową firmy transportowej

Problemy z płynnością finansową pojawiają się w każdej branży, jednak to w branży transportowej czy budowlanej występują najczęściej. Przyczyną może być to, że to właśnie w tych branżach bardzo popularne są faktury z odroczonym terminem płatności. W wielu przypadkach możliwość wystawienia faktury z długim terminem płatności jest jednym z decydujących czynników, wpływających na wybór tego właśnie wykonawcy. Przedsiębiorcy więc muszą dać klientom taką możliwość, aby mogli być konkurencyjni w swojej branży. Na szczęście dzięki faktoringowi online faktury z długim terminem płatności nie muszą już wiązać się z ryzykiem – pieniądze można otrzymać niemal od razu.

Jest to z pewnością bardzo skuteczny sposób na zadbanie o płynność finansową firmy. Niejednokrotnie po wystawieniu jednej lub kilku faktur z długim terminem płatności firma musi czekać na pieniądze nawet dwa czy trzy miesiące, a przecież w tym czasie jest sporo wydatków. Pensje pracowników, ubezpieczenie, siedziba firmy, koszt utrzymania pojazdów czy parkingów – wszystko to generuje olbrzymie koszty. Jeśli więc czekanie na płatność trwa zbyt długo, problemy z płynnością finansową stają się coraz większe, a stąd już tylko krok do powstania niebezpiecznych zatorów płatniczych.

Wszystko to sprawia, że coraz więcej przedsiębiorców, działających w branży transportowej, decyduje się na skorzystanie z faktoringu online i robi to regularnie. W ten sposób dbają oni o płynność finansową firmy, a przy tym nadal są bardzo konkurencyjni na rynku.

Wybierz najlepszy faktoring dla swojej firmy

Wybór firmy faktoringowej nie jest prostym zadaniem, dlatego warto posiłkować się rankingami faktorów, które są źródłem wielu cennych informacji. Na tle innych firm wyróżnia się Fandla, która oferuje faktoring online najwyższej jakości, i to na bardzo korzystnych warunkach. Oferta firmy skonstruowana jest w taki sposób, aby była jak najlepsza dla przedsiębiorców w branży transportowej. Zdecydowanie widać, że firmie zależy na tym, aby pieniądze łączyły oraz by budować zaufanie w biznesie – bo właśnie to jest kluczem do długotrwałego sukcesu każdego przedsiębiorstwa.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
zmiany w prawie podatkowym
Każdego roku dochodzi do mniejszych lub większych zmian w po...
biuro rachunkowe
Biura rachunkowe mogą podchodzić do realizacji usług w różny...
Suwnice
...
Auta poleasingowe
Każdy kierowca szukający now...
Port Lotniczy Olsztyn-Mazury
Od 2016 r. położony w sercu regionu Port Lotniczy Ol...