Ferie we Włoszech

Ferie we Włoszech – zimowe szaleństwo na nartach czy może na snowboardzie?

Opublikowano: 1 października 2019

Szybkim i pewnym krokiem zbliża się do nas zima, a wraz z nią sezon narciarski. Planujesz wyjazd z rodziną? A może chcesz wyjechać na wycieczkę z przyjaciółmi? Czy może po prostu chcesz spędzić aktywnie czas na łonie natury? Jeśli odpowiedź na choćby jedno pytanie jest pozytywna, to nasz wpis jest właśnie dla Ciebie.

Organizacja wyjazdu na narty

Pierwszym krokiem do udanego wyjazdu w góry jest właściwa organizacja. Wybór organizatora, to podstawa do ciekawego wyjazdu, komfortowego hotelu i dobrze wyselekcjonowanych stoków. Właśnie dlatego, jeśli planujesz wycieczkę z rodziną czy znajomymi w góry warto zdać się na doświadczenie i wiedzę profesjonalistów.

Zadaniem firmy lub osoby, która fachowo zajmuje się organizacją rodzinnych wyjazdów na narty, jest nie tylko wybranie stoków i rezerwacja pokoi hotelowych, ale także rozplanowanie wyjazdu tak, aby każdy był zadowolony. Często organizatorzy planują rozrywkę nawet na czas transportu, aby zbliżyć wczasowiczów i rozluźnić atmosferę. Często przewidywane są również dodatkowe rozrywki dla każdej grupy wiekowej, po powrocie do hotelu i kolacji.

Zobacz wyjazdy na narty do Włoch organizowane przez Portaski: https://portaski.pl/oferta/wyjazdy-na-narty-wlochy/

Gdzie wybrać się na narty?

Wybór kraju, miasta, a nawet konkretnego stoku zawsze był i jest dylematem dla wielbicieli zimowych sportów. W ostatnich latach dużą popularnością cieszą się włoskie stoki narciarskie. Dlaczego? Przyczyn jest wiele: długi sezon, zadbane trasy narciarskie i rozbudowana infrastruktura.

Włochy są krajem w Europie, gdzie sezon zimowy zaczyna się już 1 listopada, a kończy się początkiem kwietnia. Warto jednak zaznaczyć, że jeśli jesteś wielkim fanem nart czy snowboardu, to we Włoszech niektóre stoki pracują przez cały rok. Właśnie z tego powodu coraz więcej osób spędza swoje wakacje na letnich wyjazdach na narty.

Ferie zimowe we Włoszech. Czym dojechać?

Wybierając środek transportu na nasze ferie zimowe we Włoszech powinniśmy wziąć pod uwagę kilka kwestii. W zależności od odległości i ilości osób możemy wybrać spośród trzech środków transportu:

  • samochód osobowy jest wygodnym rozwiązaniem dla wyjazdu w małym gronie;
  • bus – jeśli jednak planujesz wyjazd z rodziną czy znajomymi warto zdecydować się na autobus;
  • samolot, to idealny środek transportu dla osób, które nie lubią czekać.

Narty i snowboard dla początkujących

Podczas organizacji wyjazdu na narty czy snowboard nie można też zapomnieć o nauce jazdy. Wybór szkółki narciarskiej czy konkretnego instruktora nie może być decyzją podjętą niedbale, gdyż od niej będzie zależała jakość nauki i bezpieczeństwo ucznia.

Każda szkółka narciarska oraz instruktor muszą posiadać certyfikaty i upoważnienia do prowadzenia zajęć. Dodatkowo, jeśli szukasz instruktora jazdy na nartach czy snowboardzie dla malucha, to warto sprawdzić czy wybrany przez Ciebie instruktor ma certyfikat do pracy z dziećmi.

Podsumowując, wyjazd na narty czy też deskę, to idealny sposób na spędzenie wakacji czy urlopu, gdyż łączy w sobie świeże górskie powietrze, piękne widoki, aktywne spędzanie czasu i bliskie osoby.

 

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Festiwal Biegowy
Wobec takiej promocji nie można przejść obojętnie. Jeśli nie...
Puszcza Białowieska
W cieniu najstarszego lasu Europy, na styku kultur,...
Brazylia to największy kraj Ameryki Południowej...
Wypożyczalnia samochodów w Krakowie
Przemieszczaj się po Krakowie w komfortowy sposób, k...
Puchar Gordona Bennetta
Atmosfera w Krakowie jest niesamowita, gdy miasto przygotowu...