Festiwal Ogrody Muzyczne

Festiwal Ogrody Muzyczne – dobra muzyka na żywo i na ekranie

Opublikowano: 18 czerwca 2019

Z Biegiem Loary to motto 19. Festiwalu Ogrody Muzyczne, który odbędzie się w dniach od 30 czerwca do 28 lipca 2019 r., w pawilonie koncertowym na dziedzińcu Zamku Królewskiego w Warszawie.

W tym roku gościem honorowym został Region Centralny-Dolina Loary ze środkowej Francji (Region Centre-Val de Loire). Główną ideą festiwalu jest prezentowanie ciekawych wydarzeń z dziedziny muzyki – opery na wielkim ekranie, projekcji filmowych, baletów. Festiwal to 20 projekcji filmowych i 5 koncertów na żywo. Każdy znajdzie dla siebie coś interesującego.

Jak co roku w ramach Festiwalu odbędą się liczne retransmisje najlepszych produkcji operowych i baletowych, m.in. z Metropolitan Opera („Traviata”, „Aida” i „Dziewczyna z Zachodu”) oraz Teatru Bolszoj („Syfilda”, „Bajadera” i „Suita Carmen & Pietruszka”).

W związku z 500. rocznicą śmierci Leonarda da Vinci podczas tegorocznego Festiwalu odbędzie się wieczór poświęcony temu wszechstronnemu twórcy, który zmarł w pałacu Clos Luce, w Dolinie Loary. W pierwszej części wieczoru Sławomir Zubrzycki zagra na zrekonstruowanym przez siebie instrumencie projektu Leonarda da Vinci (viola organista), zaś w drugiej będzie można obejrzeć film „Leonardo – wewnątrz umysłu geniusza” z serii BBC Documentaries.

Inspiracją dla każdej edycji Festiwalu jest kultura i sztuka gościa honorowego, w tym roku Francji. Francuskie akcenty to m.in. film „Księżniczka w oślej skórze” z muzyką znakomitego kompozytora Michela Legranda, a także retransmisja „Koncertu spod Wieży Eiffla” z udziałem znanych śpiewaków: Joyce DiDonato czy Philippe’a Jaroussky’ego.

Do tradycji Ogrodów Muzycznych należą też filmowe zapisy koncertów z udziałem znakomitych artystów. Wystąpią Hans Zimmer, André Rieu oraz Juan Diego Flórez. Oprócz koncertów odbędą się projekcje filmów dokumentalnych. Montserrat Caballé, o słynnej śpiewaczce, która śpiewała w duecie z Freddie’m Mercurym, o zespole 2 Cellos oraz o Zygmuncie Krauze , wybitnym polskim kompozytorze, dyrektorze muzycznym Festiwalu.

Festiwal Ogrody Muzyczne to także koncerty na żywo, wydarzenie o wyjątkowym charakterze muzycznym. To spotkanie z bardzo różnorodnym repertuarem i w znakomitym wykonaniu – Chopin University Big Band, Janusza Wawrowskiego z Orkiestrą Smyczkową Warsaw Players, Estonian Voices oraz Agaty Zubel, Andrzeja Bauera i Cezarego Duchnowskiego.

W programie festiwalu nie zabraknie propozycji dla najmłodszych. Realizowany jest specjalny program edukacyjno-artystyczny dla dzieci – Dziecięce Ogrody Muzyczne.

Festiwal Ogrody Muzyczne to coroczne letnie święto z muzyką w roli głównej, które od lat zagościło w Warszawie i przyciąga coraz więcej słuchaczy, którzy mogą cieszyć się na myśl o atrakcyjnych spotkaniach z muzyką w czasie wakacji.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
saksofon
Saksofon to instrument o wyjątkowym brzmieniu, który...
wzmacniacz do perkusji
Przy zakupie wzmacniacza do perkusji elektronicznej należy w...
Przenikania
Główną ideą cyklu wystaw Przenikania jest promowani...
Teatr Muzyczny ROMA
Tak najkrócej można st...
Łukasz Brzezina
Co jest najchętniej kupowane: płyty CD, DVD, czy win...