Menu
Fiat Tipo

Fiat Tipo- crossover godny uwagi?

Niedawno producenci Fiata Tipo podzielili się z nami podstawowymi informacjami, na temat wcześniej wspomnianego modelu. Dziś już wiemy, że pojazd będzie dostępny w sprzedaży od lutego 2021 roku. Co na dzień dzisiejszy wiemy o Fiacie Tipo? Czym wyróżnia się pojazd wśród pozostałych? Jak wygląda i jakie wersje silników są dostępne? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

Wyróżniający się design

Śmiało można stwierdzić, że Fiat Tipo jest w pewnym stopniu crossoverem. Fani tradycyjnych rozwiązań mogą zdecydować się na tradycyjne nadwozie, tym samym wybierając wersję kombi, sedan bądź hatchback. Już na pierwszy rzut oka widać znaczne odświeżenie w porównaniu do wcześniejszej generacji. Samochód prezentuje się bardzo nowocześnie i elegancko. Ciekawie wygląda innowacyjny grill. Możemy na nim zauważyć nowe logo fiata. Warto wspomnieć o przemodelowanym zderzaku. Producenci zdecydowali się na to, aby umieścić chromowane elementy, co sprawia wrażenie jeszcze większej dynamiki. Posiadacz Fiata Tipo ma do wyboru zarówno 16-calowe jak i 17-calowe felgi- w zależności od indywidualnych preferencji. Ciekawym rozwiązaniem wydają się być również światła LED, zarówno z przodu, jak i z tyłu. Karoseria z każdej strony wyróżnia się smukłymi kształtami. Warto zajrzeć do środka samochodu, gdzie również widoczne są interesujące zmiany. W zależności od wersji wyposażenia, znajdziemy tam wyświetlacz zamiast tradycyjnych zegarów. Dla fanów rozwiązań technologicznych z pewnością godny uwagi jest system multimedialny, którego przekątna wynosi 10,25″. W porównaniu do wcześniejszych generacji Fiatów Tipo, w tym przypadku producenci wyposażyli wnętrze w nowe materiały, które pokrywają fotele. Zmniejszono również kierownicę głównie po to, aby zegary elektroniczne były lepiej widoczne.

Fiat Tipo

Dostępne wersje silników

Oprócz tego, że Fiat Tipo charakteryzuje się ponadprzeciętnym designem, a także wieloma zaawansowanymi technologiami, to dodatkowo dostępne są atrakcyjne wersje silnika. Na naszym rynku dostępna będzie wersja 1.4 Fire 95 KM- trafi do salonów już za dwa miesiące. Cena wersji Sedan będzie wynosić około 53500 zł, natomiast Hatchback- 58700 zł. Wyróżnić możemy także inne wersje silników, jak chociażby 1.4 T-Jet (120 KM), 1.3 Multijet (95 KM), 1.6 Multijet (120 KM). Zużycie paliwa w przypadku silników benzynowych wynosi około 7 litrów- w zależności od mocy. Nieco inaczej wygląda to w przypadku egzemplarzy wysokoprężnych, bowiem ich spalanie oscyluje w granicach 4,5 litrów/100km co z pewnością jest satysfakcjonujące.

Fiat Tipo

Elementy podstawowego wyposażenia

Fiat Tipo to zadowalający model, jeśli chodzi o elementy standardowego wyposażenia. W tym przypadku mamy do czynienia z 16-calowymi felgami stalowymi. Manualna klimatyzacja umożliwia utrzymywanie odpowiedniej temperatury wewnątrz, niezależnie od warunków atmosferycznych panujących na zewnątrz. Aby zmaksymalizować bezpieczeństwo, samochód został wyposażony w kilka poduszek powietrznych: dla kierowcy, pasażera, boczne i kurtynowe. Fiat Tipo posiada wiele systemów, które ułatwiają jazdę i sprawiają, że jest jeszcze przyjemniejsza. Wśród nich możemy wyróżnić: ABS, ESC, kontrola trakcji, TPMS, Drag Torque Control, Electronic Rollover Mitigation. Samochód wyposażony jest w centralny zamek, a także w tylne zagłówki. Możliwe jest regularne dokonywanie pomiarów temperatury ze względu na czujnik zewnętrzny. Warto wspomnieć także o kilku innych podstawowych elementach wyposażenia, jak chociażby elektrycznie sterowane szyby, regulowany fotel, gniazdo 12V. Producenci Fiata Tipo zadbali również o satysfakcjonujący system audio. W tym celu umieszczono 4 głośniki wysokiej jakości, a także radio Uconnect razem z portem USB. Warto wspomnieć o kierownicy z z możliwością sterowania radioodtwarzaczem i o tapicerce, która wykonana jest trwałego materiału. Do zestawu dołączany jest specjalny pilot, dzięki któremu możliwe jest sterowanie centralnym zamkiem. W konsekwencji zamykanie i otwieranie samochodu jest w pełni komfortowe. W przypadku wersji z bogatszym wyposażeniem, możemy liczyć na kilka dodatkowych elementów. Mogą to być przykładowo przyciemniane szyby, reflektory bi-ksenonowe, automatyczna klimatyzacja, podłokietnik, podgrzewane lusterka, tempomat, większa ilość głośników, czujnik parkowania, ogranicznik prędkości, czujnik zmierzchu i kilka innych.

Fiat Tipo

Gwarancja bezpłatnej naprawy

Producenci zdecydowali się na to, aby Fiat Tipo posiadał 5-letnią gwarancję w cenie samochodu, a maksymalny limit kilometrów w tym przypadku wynosi 120 tyś. W konsekwencji osoby korzystające z pojazdu mają pewność, że w razie wystąpienia jakichkolwiek awarii, niezbędne naprawy zostaną dokonane zupełnie za darmo. Jedyne wydatki jakie będziemy musieli ponieść to te związane z przeglądami serwisowymi i eksploatacyjnymi. Fiat Tipo trafi do sprzedaży już w lutym 2021 roku, co z pewnością jest świetną wiadomością dla wielu fanów tej popularnej marki.

AutoVIPek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2021