Menu
Filmy o tematyce hazardowej

Filmy o tematyce hazardowej, które możesz obejrzeć w serwisie Netflix

Netflix jest tym miejscem w sieci, które zna chyba każdy. Najpopularniejsza platforma VOD za drobną opłatą udostępnia dla widzów masę filmów, seriali oraz kreskówek. Oprócz tych nawiązujących do codziennych, jak i mniej spotykanych spraw, na Netflixie można znaleźć także produkcje o tematyce hazardowej. O czym opowiadają? Jak się prezentują?

Starsze filmy o tematyce hazardu na Netflix

Klasyczne kasyna nieco tracą na popularności w ostatnich latach. Wypierane przez portale oferujące automaty online, stają się mniej atrakcyjne dla graczy. Mimo wszystko jest to nadal wdzięczny temat dla producentów filmowych, którzy chcą dodać nieco wątku rozrywkowego dla swojego filmu lub też serialu.

„Hard eight” (w języku polskim „Ryzykant”) to film w reżyserii Paula Thomasa Andersona. Opowiada on perypetie dwóch hazardzistów – bardzo doświadczonego Sydney’a oraz młodego Johna. Drugi z mężczyzn jest w trudnej sytuacji – stracił wszystkie pieniądze. Obaj bohaterowie po pewnym czasie postanawiają udać się razem do Reno. Sydney uczy młodszego kolegę kilku sztuczek, dzięki którym John szybko może podreperować swój budżet. Tutaj, podobnie jak w „The Cooler” pojawia się wątek miłosny.  John poznaje Clementine – kelnerkę, która po godzinach dorabia na spotkaniach z mężczyznami. Wszystko jest w jak najlepszym porządku, dopóki na ich drodze nie pojawia się Jimmy – szantażysta, chcący napsuć krwi bohaterom.

„Fear and Loathing in Las Vegas” (w Polsce „Las Vegas Parano”) to kolejny film, tworzony przy współpracy z gwiazdami Hollywood. Najjaśniejszą z nich jest niewątpliwie Johnny Depp, grający jedną z dwóch głównych twarzy produkcji – Raoula Duke’a.  Historia osadzona jest w burzliwym dla historii USA czasie – roku 1971. Raoul Duke oraz dr Gonzo wyruszają w niezwykłą wyprawę do Las Vegas. Zakrapiana alkoholem i narkotykami podróż nie jest łatwa. Świat realny miesza się z halucynacjami. Jest to jednak całkiem ciekawy zabieg reżyserski, obnażający dziwactwa Ameryki, a sama podróż to tylko dodatek do głównego wątku, który chciał poruszyć twórca.

Nowości w tematyce hazardu

Film „The Cooler” (w Polsce znany jako „Cooler”) to filmowa adaptacja scenariusza autorstwa Wayne’a Kramera oarz Franka Hannaha. Produkcja opowiada o przygodach ryzykownego gracza Berniego Lootza, w którego postać wcielił się William H. Macy. Główny bohater ma w życiu niezwykłego pecha, którym „zaraża” także innych. Właściciel jednego z kasyn, u którego dług posiada postać grająca przez Williama H. Macy’ego, wykorzystuje niefortunne umiejętności Lootza i zatrudnia go, by „nieco pomógł” największym szczęściarzom, zgarniającym wysokie jackpoty. W ten sposób długi wobec kasyna zmniejszają się, a główny bohater może cieszyć się spokojniejszym życiem. Sprawy nabierają jednak nieszczęśliwy obrót, gdy pechowiec zakochuje się w kelnerce Natalie…

Produkcja „Pokerzyści” (w oryginale „Shade”) odznacza się bardzo mocną obsadą aktorską. W filmie znajdziecie takie twarze jak Sylvester Stallone, Jamie Foxx czy Tony Amendola. Historia mówi o świecie nielegalnych kasyn, rozmieszczonych na terenie Los Angeles. Biznesmeni oraz oszuści spotykają się tam, by grać w karty. Wszystkie chwyty w ich rozgrywkach są jednak dozwolone, a zasad fair play panowie przy stole nie znają. Vernon jest w swojej profesji świetny, jednak na samym szczycie cały czas znajduje się Dean. By go pokonać, Vernon łączy siły z Tiffany oraz Millerem, którzy wcześniej go oszukali. Czy tym razem będą współpracować uczciwie? Tego dowiecie się podczas seansu trwającego godzinę i 40 minut.

Opowieść „Urodzeni zwycięscy” (oryginalnie „Mississippi Grind”) to najnowsza propozycja w tym zestawieniu.  Historia w reżyserii Anny Boden oraz Ryana Flecka porusza temat dwóch mężczyzn. Nałogowy hazardzista, nieco zbyt często odwiedzający przybytki z ogromnym napisem Casino nad wejściem rozpoczyna współpracę ze sprytnym pokerzystą Curtisem. Wspólnie rozpoczynają podróż do Nowego Orleanu, by sprawić, że los wreszcie stanie po ich stronie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2021