catering

Fit catering, a odchudzanie – Zasady, które ułatwią redukcję wagi

Opublikowano: 14 grudnia 2021

Jak jeść i chudnąć jednocześnie? Odpowiedź brzmi: zdrowo. Najłatwiej jest natomiast zadbać o to z pomocą dobrego cateringu dietetycznego. Jakich zasad należy przestrzegać na co dzień, aby skutecznie tracić na wadze? W jaki sposób dietę odchudzającą wspiera fit catering?

Stała liczba kalorii

Nie musimy głodzić się ani odmawiać sobie wybranych składników spożywczych, aby schudnąć. Tak naprawdę mocne ograniczenie podaży kalorii daje bardzo krótkotrwałe rezultaty, sprowadzając się ostatecznie do tak zwanego efektu jojo. Organizm, któremu nagle dostarczamy bardzo małej ilości energii zaczyna odkładać ją na “czarną godzinę” w postaci rezerw tłuszczowych, stąd rezultat głodówki bardzo często okazuje się wręcz odwrotny do zamierzonego. Wystarczy jedynie odrobinę obniżyć dzienną dawkę kalorii, aby po kilku tygodniach przestrzegania takiej diety zauważyć stopniową, lecz bezpieczną i trwałą utratę wagi. Decydując się na catering dietetyczny Warszawa z góry określamy nie tylko rodzaj jadłospisu, ale także kaloryczność dostarczanych codziennie posiłków. Jeśli więc nie zjemy niczego ponad to, co otrzymamy w porannej dostawie, z pewnością uda nam się schudnąć.

Regularne posiłki

Regularne spożywanie posiłków (najlepiej 5 małych porcji co około 3 godziny) to podstawa zdrowej diety. Dzięki takiemu sposobowi odżywiania się dbamy o prawidłową pracę układu trawiennego i utrzymanie właściwego tempa metabolizmu, co niezwykle ważne, jeśli zależy nam na utracie wagi. Jedząc regularnie nie dopuszczamy również do uczucia silnego głodu, a to przekłada się na łatwiejsze unikanie sięgania po słodycze, słone przekąski i fast food, który zdecydowanie nie służy naszej sylwetce. Dieta pudełkowa to najłatwiejszy sposób na przestrzeganie zasady regularnego spożywania posiłków – w dodatku nie musimy martwić się o ich zaplanowanie i przygotowanie, ponieważ ktoś inny zrobi to za nas.

Nisko przetworzona żywność

Na diecie odchudzającej liczy się nie tylko to, ile jemy, ale również co jemy. Jeśli będą to potrawy pełne tłuszczu, dodatków wzbogacających smak czy konserwantów, za to ubogie w podstawowe substancje odżywcze, to zdecydowanie nie uda nam się zdrowo stracić na wadze. Dobrze zbilansowana dieta to klucz do sukcesu. Warto dbać więc o to, aby na talerzu lądowały najlepiej przyswajalne i pełnowartościowe źródła białka, węglowodanów i tłuszczy. Zdrowie i dobra kondycja organizmu uzależnione są także od właściwej podaży witamin i minerałów, a ich najlepszym źródłem są przede wszystkim świeże owoce i warzywa. Ze względu na fakt, że w firmach cateringowych pracują dietetycy i zawodowi kucharze, nie musimy martwić się o wartość odżywczą posiłków dostarczanych w ramach diety pudełkowej. Potrawy dostosowane są do indywidualnych potrzeb każdego organizmu, a do ich przygotowania wykorzystuje się świeże składniki od lokalnych dostawców, co gwarantuje nie tylko pełnię substancji odżywczych, ale również pełnię smaku i aromatu.

Konsekwentność

Nie schudniemy trwale, jeśli nasza dieta odchudzająca będzie trwała tydzień lub dwa. Niestety, bardzo często właśnie w ten sposób odbywa się większość prób utraty wagi. Decydujemy się na restrykcyjne diety, które sprawiają, że często jesteśmy głodni lub zmuszamy się do jedzenia produktów, które w ogólne nam nie smakują. Tymczasem kluczem do sukcesu jest znalezienie idealnego kompromisu pomiędzy dietą zdrową a smaczną. Zdecydowanie ułatwia to dieta pudełkowa, w ramach której otrzymujemy zdrowe, ale także apetyczne posiłki. Jest to zasługa wykształconej i doświadczonej kadry oraz dbałości o klienta. Najlepsze firmy cateringowe starają się pozyskiwać opinie od swoich konsumentów, dzięki czemu mogą doskonalić jadłospisy i poszczególne pozycje w menu. Poza tym, dieta pudełkowa nigdy nie jest nudna. Inspirowany kuchniami całego świata catering dietetyczny potrafi każdego dnia zaskakiwać nowymi połączeniami smakowymi, dzięki czemu dieta nie musi być pasmem wyrzeczeń, lecz wręcz przeciwnie – może okazać się ekscytującą przygodą, z której nie będziemy chcieli rezygnować.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Olej MCT
Olej MCT st...
Suplementy dla kobiet
Życie w szybkim tempie z pewnością nie ułatwia dbania o zrów...
Tacki na grilla
Grillowanie w sezonie letnim to idealny sposób na prosty i s...
passata pomidorowa
Passata pomidorowa to popularny składnik wi...
dieta wegańska
Czasami można usłyszeć czy przeczytać wiele nieprawdziwych i...