Ford Mustang Mach-E

Ford Mustang Mach-E jako najszybszy crossover?

Opublikowano: 25 października 2021

Pomimo tego, że Ford Mustang Mach-E w Europie zadebiutował już jakiś czas temu, to do salonów trafi prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku. Dla wielu osób jest to jednak bardzo intrygujący i niezwykle ciekawy pojazd, a producenci podkreślili jego innowacyjność nadając tak kultową nazwę. Czym wyróżnia się ten czterokołowiec spośród pozostałych? Jakie ma osiągi? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

Ford Mustang Mach-E i jego niesamowite osiągi

Pojazd spośród pozostałych z pewnością wyróżnia się niesamowitymi osiągami i specyfikacją. Dokładna ilość koni mechanicznych zależna jest od wydania. Standardowe pojazdy z napędem na tylne koła dostarczają kierowcy 269 KM korzystając z akumulatora standardowego. Jeśli mamy do czynienia z powiększonym egzemplarzem, wówczas wcześniej przytoczona wartość wzrasta do 294 KM. Jeśli jednak kierowca zdecyduje się na Mustanga Mach-E GT, wówczas może liczyć na moc oscylującą w granicach 487 KM. Pojazd jest w stanie rozpędzić się do 100km/h w ciągu 3,7 sekund, co wydaje się być wynikiem niesamowitym. Samochód imponuje swoim przyspieszeniem, a jego prowadzenie jest bardzo komfortowe ze względu na to, że układ napędu na wszystkie koła przenosi moment obrotowy zarówno na tylną, jak i przednią oś. Modele napędzane są przez specjalne akumulatory litowo-jonowe, które testowane były w skrajnych warunkach, takich jak chociażby minus 40 stopni Celsjusza. Producent zadbał o energooszczędne układy napędowe, w konsekwencji możliwe jest pokonanie drogi o długości nawet 610 km bez konieczności ładowania, co z pewnością wzbudza zachwyt. Nowi posiadacze Mustanga Mach-E otrzymują dwa kable, dzięki czemu uzupełnienie energii będzie możliwe właściwie wszędzie. Cały proces ładowania akumulatora jest bardzo łatwy, szybki i bezpieczny.

Ford Mustang Mach-E

Współpraca systemów

Producenci pojazdu Ford Mustang Mach-E zrobili wszystko co w ich mocy, aby zapewnić kierowcom komfortową i pełną wrażeń jazdę, zachowując przy tym maksymalne bezpieczeństwo i standardy. W tym celu zastosowali kilka ciekawych rozwiązań technicznych i technologicznych. Jednym z nich z pewnością jest system SYNC najnowszej generacji. To właśnie on umożliwia modyfikacje 80 ustawień, dzięki czemu kierowca może przystosować pojazd do własnych, indywidualnych preferencji. Tym samym możliwa jest szybka zmiana temperatury wewnątrz, komfortowe ustawienie fotela czy też modyfikacja oświetlenia. Pojazd wyróżnia się zaawansowanym rozpoznawaniem mowy, dzięki czemu jest w stanie doskonale zrozumieć nasze wypowiedzi w 15 różnych językach, co z pewnością ułatwia kontrolę multimediów podczas jazdy. Wewnątrz Forda Mustanga Mach-E dostrzeżemy 15,5 calowy wyświetlacz, który posiada ekran dotykowy o rozdzielczości Full HD. Interfejs jest stosunkowo łatwy, dlatego z obsługą poradzą sobie nawet osoby najmniej zaawansowane technologicznie. Producenci zadbali również o kierowców, którzy zwiedzają całkowicie nieznane tereny. Nawigacja udziela informacji o ruchu drogowym, a także prognozuje natężenie. W konsekwencji użytkownik Forda Mustanga Mach-E w każdym przypadku może wybrać najkrótszą drogę. Innowacją jest również nowoczesny system, który umożliwia uruchomienie pojazdu i otworzenie go za pomocą smartfona. Wystarczy połączyć się z modułem Bluetooth, aby cieszyć się z tego udogodnienia. Oprócz tego samochód wyposażony jest w asystent parkowania, inteligentny tempomat, pakiet aktywnego wspomagania, system utrzymywania na pasie ruchu. Kierowca do wyboru ma kilka trybów, dzięki czemu może dostosować możliwości pojazdu do oczekiwań.

Ford Mustang Mach-E

Nieskazitelny design i funkcjonalne wnętrze

Dzięki rozpoznawalnym elementom, takim jak chociażby długa, potężna maska, agresywne reflektory i wyróżniające się tylne lampy, pojazd z pewnością kojarzony jest z Mustangiem. Wnętrze pojazdu to konsekwentne połączenie elegancji, nowoczesności i funkcjonalności. Wewnątrz jest stosunkowo dużo przestrzeni, a bagażnik jest na tyle pojemny, że jest to samochód, który może przewozić 5 pasażerów razem z walizkami. Przestrzeń ładunkowa wynosi ponad 400 litrów. Co ciekawe, właściciele pojazdu mają możliwość ustawienia podstawowych parametrów dzięki zdalnej możliwości konfiguracji. Każdy z kierowców może stworzyć swój spersonalizowany profil, gdzie zapisane będą poszczególne ustawienia. Wcześniej wspomnianą konfigurację można przeprowadzić nawet online lub korzystając ze specjalnej aplikacji. Cały profil przechowywany jest w chmurze. Co to oznacza w praktyce? Kiedy właściciel po raz pierwszy połączy się z Mustangiem Mach-E, ustawienia przesyłane są bezpośrednio do pojazdu.

Ford Mustang Mach-E

Ford Mustang Mach-E to również innowacyjny system ładowania

Ford Mustang Mach-E korzysta z najlepszego ekosystemu ładowania. Zapewnia on stosunkowo łatwy, jednocześnie zintegrowany dostęp do sieci właściwie w całej Europie, dzięki czemu kierowca nie musi stresować się podczas jazdy, że odpowiednia stacja nie zostanie odnaleziona. Co ciekawe, nawiązano współpracę  z “NewMotion”. W konsekwencji aplikacja FordPass ułatwia zlokalizowanie najbliższej stacji.

AutoVIPek

POLECAMY – zapisz się na jazdę Mustangiem

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
powłoka ceramiczna
Wiele osób ceni sobie wizualny aspekt swojego samochodu. Lśn...
samochód elektryczny
Na mocy nowelizacji ustawy o elektromobilności i paliwach al...
dron
Kiedy nadchodzą Walentynki, znalezienie idealnego prezentu s...
płytka PCB
Jakość obwodów drukowanych ma wpływ na poprawne funkcjonowan...
Felgi zimowe
Wraz z nadejściem zimy, większość kierowców zaczyna się zast...