Funzeum

Funzeum – muzeum inne niż wszystkie

Opublikowano: 5 lutego 2022

26 lutego br. odbędzie się wielkie otwarcie Funzeum, największego w Polsce miejca oferującego multimedialne instalacje inspirowane magią światła i kolorów. Będzie to miejsce, gdzie nowoczesne technologie poruszą wszystkie zmysły.

Funzeum to kraina przystosowana dla dzieci od 2 do… 102 lat, w której można się bawić eksponatami, robić zdjęcia i uczyć się poprzez zabawę. Znajdzie się w nim ponad 50 interaktywnych instalacji, a niektóre z nich będzie można współtworzyć według własnych inspiracji. Jedną z nich będzie największe w Polsce pianino podłogowe, mierzące prawie 12 metrów długości, jak również interaktywne akwarium, w którym będzie można ożywić narysowaną przez siebie rybę. Pokój nieskończoności, kryształowa komnata, planeta przerośniętych kwiatów czy sala księżycowa wraz z innymi planetami, to tylko niektóre przykłady magicznych scenerii wystawy, które będzie można doświadczać podczas zwiedzania.

W Funzeum będzie można dotykać eksponatów i uwolnić kreatywność, a zwiedzanie ma przypominać ekscytującą przygodę. Ten nietypowy obiekt inspirowany jest m.in. TeamLab Borderless w Tokio, czyli największym muzeum sztuki cyfrowej na świecie. W Polsce muzeum zlokalizowano w Gliwicach, w kompleksie C.H. Europa Centralna. Wszystkie instalacje zajmują powierzchnię prawie 4.000 m  przekłada się na co najmniej kilka godzin aktywnego zwiedzania.

Podczas otwarcia będzie można spotkać influencerów takich jak @MartiRenti, @Saszan, @Dry.Riders i wielu innych. Przewidziane są interaktywne zabawy, pokazy lighshow, występy iluzjonisty, gry i zabawy oraz konkursy z nagrodami. Do dyspozycji gości zostanie oddanych ponad 50 multisensorycznych instalacji, umożliwiających zrozumienie działania światła i kolorów. Więcej informacji oraz bilety dostępne są na stronie: www.funzeum.pl

Zdjęcia: materiały prasowe

Tagi: ,

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Jarosław Modzelewski
Galeria Opera – Jarosław Modzelewski Jarosław...
muzeum rowerów
W odległości 5 km od miasta Dvůr Králové we wschodnich Czech...
Muzeum Mavroudis
Na litr dobrej jakości oliwy potrzeba soku z 3–5 kilogramów...
Dom Mikołaja Kopernika
Modernizacja Domu Kopernika objęła dwie XV-wieczne k...
Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu
Współczesne muzeum jest zupełnie innym miejscem niż kilkanaś...