Gala VIP znów połączyła ludzi sukcesu

Opublikowano: 18 października 2021

W piątkowy wieczór 15 października, jak co roku od 9 lat, wnętrza hotelu Sheraton w Warszawie stały się elegancką oprawą ceremonii wręczenia nagród przyznawanych przez „Magazyn VIP”. Ze względu na trwającą pandemię tegoroczna Gala VIP miała nieco bardziej kameralny charakter, ale zaproszeni goście nie zawiedli. Oprócz znamienitych osobowości życia publicznego nie zabrakło atrakcji, które wzbogaciły uroczystość, i artystów, którzy zadbali o nastroje i zabawę do rana.

Galę, z klasą i wrodzonym wdziękiem, poprowadziła Monika Richardson, a przybyłych gości powitał gospodarz wieczoru Mariusz Gryżewski, redaktor naczelny „Magazynu VIP”. Filarem gali VIP, która z założenia łączy różne środowiska, od biznesu, przez samorząd i ochronę zdrowia, po kulturę, jest ceremonia wręczenia nagród ich przedstawicielom – liderom życia publicznego, znanym i podziwianym osobowościom medialnym oraz tym, którzy anonimowo, bez rozgłosu odnoszą sukcesy, angażują się w życie lokalnych społeczności i promują nasz kraj poza granicami. To oni są głównymi bohaterami corocznej Gali VIP, a statuetki, które odbierają w blaskach jupiterów, są ukłonem w stronę ich osiągnięć i efektywności w reprezentowanej dziedzinie.

Laureaci kolejno odbierali z rąk Mariusza Gryżewskiego statuetki dla najlepszych przedsiębiorców, firm, marek, produktów, osiedli, inwestycji i hoteli. Wśród nagrodzonych znaleźli się także skuteczni menedżerowie w sferze ochrony zdrowia i samorządu. Jak zwykle wiele emocji wzbudziły wyczytywane nazwiska zdobywców statuetki VIP 2021 z kręgów kultury i mediów. W tym roku odebrali je: Henryk Talar, Andrzej Seweryn, Jerzy Schejbal, Bartosz Opania, Waldemar Dąbrowski, Krystyna Czubówna, Dorota Gawryluk, Mateusz Mijal, a w imieniu Ewy Bem – jej mąż Ryszard Sibilski, związany z branżą jako producent.

Specjalną nagrodę za całokształt pracy artystycznej redakcja przyznała wybitnemu i cenionemu aktorowi Januszowi Gajosowi, który 50 lat temu ukończył Państwową Wyższą Szkołę Filmową, Telewizyjną i Teatralną w Łodzi, a na przestrzeni lat stworzył imponujące portfolio ról filmowych i teatralnych, zdobywając sympatię widzów. Jubileuszową nagrodę specjalną na 30-lecie działalności firmy odebrał Krzysztof Pianowski, prezes Przedsiębiorstwa Budowlanego Arkop Sp. z o.o. Sp. k., która może się poszczycić ponad 300 zrealizowanymi inwestycjami – od stacji paliw, przez hale przemysłowe i obiekty handlowe, po osiedla mieszkalne.

Szczególną kategorią, debiutującą na 9. Gali VIP, była nagroda VIP Bez Barier, przyznana osobom, które mimo niepełnosprawności, nie poddają się przeciwnościom losu, wykazują się aktywnością zawodową, z oddaniem realizują swoje pasje i odnoszą sukcesy. Statuetkę za aktywność społeczną i polityczną odebrał dr Marcin Jurzysta, politolog, publicysta, nauczyciel wiedzy o społeczeństwie i historii, autor monografii i artykułów naukowych o tematyce polityczno-społecznej i medioznawczej, a przy tym człowiek nieobojętny na los pokrzywdzonych. Druga statuetka VIP Bez Barier trafiła do reprezentacji Polski w Amp Futbolu, a odebrał ją Przemysław Świercz, kapitan drużyny, która spełnia marzenia i odnosi sukcesy na przekór wszystkiemu. Najlepszym dowodem jest brązowy medal w Mistrzostwach Europy w Amp Futbolu 2021, który reprezentacja wywalczyła we wrześniu w meczu z Rosją. Nasi medaliści wspaniale promują nasz kraj i popularyzują sport bez granic, ponad podziałami.

Poza ceremonią wręczenia nagród stałym punktem gali VIP są liczne atrakcje wieczoru. Nie inaczej było tym razem. Kucharze pod czujnym okiem szefa kuchni hotelu Sheraton zadbali o wybór smacznych, pięknie zaprezentowanych dań i kuszących deserów, a partnerzy wydarzenia zapewnili alkohole z najwyższej półki, z wprawą serwowane przez barmanów. Na stoisku wieloletniego partnera gali, zaprzyjaźnionego z redakcją Karola Majewskiego, można było próbować jego mistrzowskich nalewek, od lat wytwarzanych z naturalnych składników na bazie tradycyjnej receptury. Duchowych wrażeń dostarczyła Sylwia Kalinowska, która zaprezentowała we foyer swoje niezwykle kobiece obrazy. Dodatkowo zaoferowała namalowanie portretu na indywidualne zamówienie w ramach licytacji. Ten wyjątkowy gest został doceniony – portret wylicytowano za 6 tys. zł. Na licytację wystawiono też inne wartościowe przedmioty: zestaw audio od marki Creative, voucher na weekend z Mercedesem, ufundowany przez MB Motors, połączony z noclegiem w hotelu Słoneczny Zdrój, a także wyjątkową − jedną z dziesięciu egzemplarzy z limitowanej serii − torebkę marki DK, zaprojektowaną przez Dorotę Kuźnicką, oraz abstrakcyjny obraz młodego artysty Mateusza Ostrycharczyka. Pieniądze z licytacji zostały przekazane Fundacji Zwycięzcy, która pomaga dzieciom w Polsce i w Kenii pokonywać trudności oraz zwyciężać w ich codziennym życiu, m.in. opiekując się bezdomnymi, porzuconymi lub osieroconymi dziećmi, wspierając hospicjum, zapewniając najmłodszym pomoc medyczną i troskliwą opiekę. Osoby, które wsparły Fundację, mają więc szansę wyjść ze wspaniałymi pamiątkami i z poczuciem, że zrobili coś dobrego dla potrzebujących dzieci.

Wiele emocji wzbudziła loteria wizytówkowa, w której wśród gości rozlosowano wiele atrakcyjnych upominków: zestawy kosmetyków, jakościowych alkoholi, upominki z dziedziny elektroniki, piękne produkty reprezentujące polskie wzornictwo, vouchery na pobyt w hotelu, masaż Kobido i jazdę wymarzonym samochodem. Goście w napięciu czekali na wylosowanie ich wizytówki, a ponieważ dzięki hojności sponsorów nagród było bardzo wiele, do większości gości uśmiechnęło się szczęście.

Laureatom, ich osobom towarzyszącym i pozostałym gościom gali czas umilały również występy młodych, zdolnych artystów: Pauliny Lewandowskiej, Mateusza Mijala i Mariusza Szabana. Ich piosenki wprowadziły wszystkich w dobry nastrój i porwały na parkiet, a najwytrwalsi bawili się do późnych godzin przy przebojach tanecznych miksowanych przez dj-a.

Dziewiąta Gala VIP dobiegła końca, ale na pewno zostanie zapamiętana jako święto tych, którzy swoją pracą, wytrwałością i kreatywnością udowadniają, że chcieć to móc. Wydarzenie od początku łączy różne środowiska, bo sukces niejedno ma imię. Jest okazją do podsumowania roku, uhonorowania tych, dla których był on szczególny, oraz tych, których działalność – niezależnie od jej przedmiotu – od lat jest pasmem sukcesów. Gala VIP to ich wieczór i okazja do integracji, nawiązania nowych kontaktów, może nawet początek wspólnych projektów. Oby takich okazji do spotkań było jak najwięcej.

Laureaci Gali VIP 2021

Jerzy Schejbal

Jerzy Schejbal

Jerzy Schejbal – wszechstronny aktor, reżyser, profesor sztuk teatralnych. Karierę rozpoczął w 1968 r. w Teatrze Ludowym w Krakowie, później grał na scenach Lublina, Poznania, Wrocławia, aż w końcu przybył do Warszawy, gdzie zaczynał w Teatrze Powszechnym. Od 2012 r. jest związany z Teatrem Polskim. Na jego dorobek artystyczny składa się ponad 130 ról teatralnych, m.in. w „Weselu”, „Wyzwoleniu”, „Romeo i Julii”, „Makbecie”, „Królu Learze”, „Garderobianym”, „Operetce” „Irydionie”, a także adaptacji współczesnej powieści „Król” Szczepana Twardocha. Współpracował z wybitnymi reżyserami, m.in. A. Wajdą, J. Jarockim, A. Sewerynem, M. Wojtyszką, J. Grzegorzewskim. Jego zawodowe portfolio obejmuje również ponad 50 filmów i seriali. Na małym ekranie można było podziwiać m.in. w „Prawie Agaty”, „Blondynce”, „Na dobre i na złe”, „Czasie honoru”, „Chyłce” i „Kruku”. Wśród ról filmowych warto wymienić te w „Excentrykach, czyli po słonecznej stronie ulicy” i „Czarnym Mercedesie”.

Andrzej Seweryn

Andrzej Seweryn

Andrzej Seweryn − aktor, reżyser, wykładowca, dyrektor teatru. Po ukończeniu w 1968 r. warszawskiej PWST rozpoczął pracę w Teatrze Ateneum, gdzie pracował do 1980 r. Popularność zdobył dzięki doskonałym rolom w spektaklach Teatru Telewizji. Wystąpił w około stu filmach i serialach. Przełomowa w jego karierze filmowej była rola Maksa Bauma w „Ziemi obiecanej” Andrzeja Wajdy. Niezapomniane kreacje stworzył też w: „Prymasie Tysiąclecia”, „Człowieku z żelaza”, „Różyczce” i w „Ostatniej rodzinie”. Po sukcesach w kraju wyjechał do Francji, gdzie w krótkim czasie stał się jednym z najbardziej poważanych artystów. Jest członkiem honorowym słynnej La Comedie-Française, trzecim w historii tego teatru aktorem obcego pochodzenia, któremu zaproponowano angaż. Wystąpił w wielu filmach francuskich, m.in. w nagrodzonych Oskarem „Indochinach” i w „Genealogii zbrodni” − w obu u boku Catherine Deneuve. Był wykładowcą w Szkole Teatralnej w Lyonie i w paryskim Conservatoire. Laureat prestiżowych nagród i odznaczeń, w tym francuskiej Legii Honorowej i Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski. Od 2011 r. jest dyrektorem Teatru Polskiego w Warszawie.

Henryk Talar

Henryk Talar

Henryk Talar – aktor z imponującym dorobkiem teatralnym i filmowym. Absolwent Wydziału Aktorskiego w PWST im. Ludwika Solskiego w Krakowie. W 1969 r. otrzymał dyplom z wyróżnieniem, a już w 1971 r. zdobył nagrodę SPATiF-u za rolę Czeladnika w „Szewcach” na Kaliskich Spotkaniach Teatralnych. Grał na deskach wielu scen, m.in. teatrów w Bielsku-Białej, Kaliszu, Krakowie, Szczecinie, Częstochowie i Warszawie. W swoim dorobku ma również dziesiątki ról w Teatrze Polskiego Radia. Szerokiej publiczności znany jest m.in. z ról w filmach: „Umarłem, aby żyć”, „Kochaj albo rzuć”, „Prymas – trzy lata z tysiąclecia”, „Kler” i serialach: „Polskie drogi”, „Archiwista”. Otrzymał liczne nagrody za role teatralne i kreacje radiowe i stworzone w Teatrze TV. Od wielu lat uczy rzemiosła przyszłych aktorów w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi.

Bartosz Opania

Bartosz Opania

Bartosz Opania − aktor, który podejmując decyzję, by pójść w ślady ojca, nie mógł wybrać lepiej. Ma bogaty dorobek teatralny, filmowy i telewizyjny. Pierwsze role zagrał jeszcze na studiach, w filmach Jacka Bromskiego i Magdaleny Łazarkiewicz. W 1993 roku ukończył studia na Wydziale Aktorskim warszawskiej PWST, a dwa lata później obronił dyplom. Występował na scenach teatrów: Na Woli, Narodowego, Scena Prezentacje i Ateneum. Widzom znany jest m.in. z filmów „Cwał”, „Pułkownik Kwiatkowski”, „Zakochani”, „Statyści”, „Historia kina w Popielawach” czy „Daleko od okna”. Szerokiej publiczności dał się poznać w serialu „Na dobre i na złe”. Jest laureatem nagrody im. Tadeusza Łomnickiego. Obecnie można go oglądać m.in. w spektaklu „Sztuka” na deskach Teatru Kwadrat.

Waldemar Dąbrowski

Waldemar Dąbrowski

Waldemar Dąbrowski − najdłużej urzędujący dyrektor największej sceny operowej na świecie, Teatru Wielkiego – Opery Narodowej, instytucji włączonej do grupy najlepszych teatrów na świecie. Laureat prestiżowego wyróżnienia International Opera Awards. Pełnił funkcję ministra kultury i sztuki, był szefem Komitetu Kinematografii. Z Jerzym Grzegorzewskim prowadził Centrum Sztuki Studio w Warszawie, w którym stworzył impresariat promujący czołowych artystów polskiej muzyki, plastyki i teatru. Założyciel i dyrektor Klubu „Riwiera-Remont”. Przyczynił się do powstania Państwowego Instytutu Sztuki Filmowej, Instytutu Teatralnego oraz Instytutu Książki. Organizator obchodów Roku Chopina i Roku Moniuszki. Wszystkie sprawowane przez niego funkcje łączą się nierozerwalnie z polską kulturą, która dzięki właściwej promocji dociera w różne strony świata.

Ewa Bem

Ryszard Sibilski

W imieniu Ewy Bem statuetkę odebrał jej mąż Ryszard Sibilski

Ewa Bem – wokalistka i autorka tekstów piosenek, zasłużenie nazywana pierwszą damą polskiego jazzu. Karierę artystyczną rozpoczęła w 1969 r. w Grupie Bluesowej Stodoła. Rok później wystąpiła z kwartetem Zbigniewa Seiferta na festiwalu Jazz Jamboree i została wokalistką zespołu Bemibek, który z czasem zmienił nazwę na Bemibem. To w tym składzie śpiewała słynny przebój „Podaruj mi trochę słońca”. Po rozpadzie grupy w 1974 r. rozpoczęła karierę solową, stając się jedną z najpopularniejszych wokalistek jazzowych w Polsce. Jej dyskografia jest pełna tytułów, które trwale zapisały się w historii muzyki rozrywkowej i w pamięci słuchaczy, by wspomnieć tylko: „Żyj kolorowo”, „Moje serce to jest muzyk”, „Wyszłam za mąż, zaraz wracam”. Artystka koncertowała na całym świecie i współpracowała z czołowymi muzykami jazzowymi. W tym roku po latach przerwy powróciła na scenę, świętując podczas Ladies’ Jazz Festival w Gdyni 50-lecie pracy artystycznej.

Mateusz Mijal

Mateusz Mijal

Mateusz Mijal − wokalista, od najmłodszych lat związany z piosenką. Brał udział w licznych konkursach i festiwalach młodych talentów, zajmując w nich wysokie miejsca. Ukończył krakowską Państwową Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną w klasie trąbki, co stało się przepustką do nagrań studyjnych sekcji dętej zespołu Ich Troje. Był wokalistą w zespołach: Skangur, Dukat i Chłopacy. Z tym ostatnim wystąpił na Sopot Hit Festiwal 2009, gdzie piosenka „Wiara” zajęła 2. miejsce w konkursie na Polski hit lata 2009. Z czasem poświęcił się karierze solowej. Dużą popularność przyniósł mu utwór „Winny”, nagrany w 2012 r. z raperem Liberem, który napisał tekst do piosenki „Coś na później”, wykonywanej przez Mateusza Mijala.

Dorota Gawryluk

Dorota Gawryluk

Dorota Gawryluk – jedna z najbardziej rozpoznawalnych twarzy w polskiej telewizji. Prowadząca „Wydarzenia” to nie tylko utalentowana dziennikarka, lecz także skuteczna menedżerka. Jest szefową kanału Polsat News oraz dyrektorem pionu informacji i publicystyki Telewizji Polsat. Niedawno Cyfrowy Polsat zmienił się w Polsat Box, a Dorota Gawryluk ma swój udział w rozwijaniu kanałów Grupy Polsat Plus. We wrześniu pod jej kierownictwem z powodzeniem wystartował nowy kanał informacyjny Wydarzenia 24, korzystający z doświadczeń i mocnej marki programu „Wydarzenia”. Widzowie cenią ją nie tylko za urok osobisty i profesjonalizm, lecz także za bezstronność. Z najnowszego badania CBOS wynika, że w ocenie widzów to właśnie „Wydarzenia” i Polsat News są najbardziej wiarygodne i bezstronne.

Krystyna Czubówna

Krystyna Czubówna

Krystyna Czubówna – z wykształcenia prawnik, z zawodu dziennikarka, prezenterka programów informacyjnych, przez wiele lat związana z Panoramą TVP2. Lektorka filmów i programów dokumentalnych, szczególnie przyrodniczych, ceniona za swój profesjonalizm i wyjątkowy głos. W swoim portfolio ma też role w dubbingu i filmach fabularnych, m.in. w „Dniu świra”. Brała udział w realizacji słuchowisk, audycji radiowych i audiobooków. Dzięki sympatii widzów zdobyła nagrody publiczności: Wiktora w kategorii najlepsza prezenterka telewizyjna, Telekamerę dla najlepszego prowadzącego program informacyjny, Złotą Telekamerę. W 1999 r. została odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Nagroda specjalna VIP 2021 za całokształt pracy artystycznej:

Janusz Gajos

Janusz Gajos

Janusz Gajos – artysta zaliczany do grona najwybitniejszych polskich aktorów. Profesor sztuk teatralnych, doktor honoris causa łódzkiej Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera, której absolwentem został dokładnie 50 lat temu. Na przestrzeni tych lat stworzył wiele niezapomnianych kreacji, za które został uhonorowany licznymi nagrodami. Sześć razy odbierał prestiżowe Orły (za role w filmach: „To ja, złodziej”, „Jasminum”, „Mniejsze zło”, „Body/Ciało” oraz „Kler”). Był także zwycięzcą na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, gdzie podczas 40. edycji otrzymał Diamentowe Lwy – nagrodę dla najlepszego aktora czterdziestolecia. O jego ogromnej popularności i sympatii widzów świadczą liczne nagrody publiczności – Wiktory i Super Wiktor. W swoim dorobku Janusz Gajos ma również odznaczenia państwowe: Order Odrodzenia Polski i Złotym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Od lat 70. występował na deskach wielu scen warszawskich. Oprócz ról teatralnych i filmowych znany jest z występów w kabarecie Dudek i Kabarecie Olgi Lipińskiej. W swoim portfolio ma też autorskie wystawy fotograficzne.

VIP BEZ BARIER 2021:

dr Marcin Jurzysta

dr Marcin Jurzysta

dr Marcin Jurzysta − politolog, doktor nauk humanistycznych, nauczyciel wiedzy o społeczeństwie i historii w 3 LO w Rzeszowie, współpracujący z Uniwersytetem Rzeszowskim. Publicysta i komentator polityczny. Autor monografii i artykułów naukowych o tematyce polityczno-społecznej oraz medioznawczej. Laureat, sam zmagający się z niepełnosprawnością ruchową, aktywnie działa politycznie i społecznie. Włącza się w liczne przedsięwzięcia i inicjuje akcje polityczne sił demokratycznych na Podkarpaciu. Nie jest mu obojętny los wykluczonych, chorych i pokrzywdzonych. To osoba o wielkiej empatii i wielkim sercu, potrafiąca pozyskać dla inicjowanych działań wsparcie równie zaangażowanych ludzi i firm.

Reprezentacja Polski w Amp Futbolu

Reprezentacja Polski w Amp Futbolu

reprezentacja Polski w Amp Futbolu, której kapitanem jest Przemysław Świercz – nagroda dla narodowej drużyny zawodników, którzy wbrew wszelkim przeciwnościom, jakimi doświadczył ich los, po amputacjach i z wadami kończyn, dowodzą, że duch walki pozwala spełniać marzenia i odnosić sukcesy na przekór wszystkiemu. Dzięki doskonałemu przygotowani, pasji i godnej pozazdroszczenia energii reprezentacja Polski w Amp Futbolu  we wrześniu br. wywalczyła brązowy medal w Mistrzostwach Europy w Amp Futbolu 2021, wygrywając z Rosją. Nasi medaliści wspaniale promują nasz kraj i przyczyniają się do popularyzacji sportu bez granic, ponad wszelkimi podziałami.

VIP Biznesu 2021:

Tadeusz Wrześniak

Wrześniak

Tadeusz Wrześniak – właściciel Huty Szkła Gospodarczego Tadeusz Wrześniak Sp. z o.o. – największej huty szkła formowanego w Polsce, biznesmen z wieloletnim stażem, a także lokalny patriota i filantrop. Wyroby produkowane w hutach Tadeusza Wrześniaka pod marką Glassworks, wytwarzane wyłącznie metodą ręczną, trafiają na światowe salony, zdobiąc wnętrza tych, którzy doceniają jakość i oryginalne wzornictwo. Laureat konsekwentnie rozwija produkcję i ekspansję szklanego rękodzieła na światowe rynki. Wbrew zawirowaniom gospodarczo-ekonomicznym w przemyśle z powodzeniem umacnia pozycję firmy, tworzy coraz to nowe kolekcje i promuje polską markę na globalnym rynku.

Marek Malinowski

Marek Malinowski

Marek Malinowski, prezes zarządu Iławskiego Przedsiębiorstwa Instalacyjno-Budowlanego Sp. z o.o. − laureat od lat konsekwentnie stawia na najwyższą jakość świadczonych usług budowlanych, której efektem jest liczne grono zadowolonych klientów oraz wysokie noty w branży deweloperskiej. Pod jego kierunkiem firma pozyskuje kolejne zlecenia, z których terminowo się wywiązuje, a przy tym nie unika trudnych inwestycji. Kreatywne rozwiązania dostosowane do oczekiwań i wysokich wymagań zleceniodawców są w firmie standardem. Obrana strategia zarządzania, przestrzeganie norm i poszanowanie zasad etyki przekładają się na uznanie i silną pozycję firmy.

Józef Dąbek

Józef Dąbek

Józef Dąbek, prezes zarządu Kopalni Wapienia „Morawica” SA − laureat od wielu lat jest związany z górnictwem skalnym. Umiejętnie wykorzystuje posiadaną wiedzę i bogate doświadczenie w branży, aby budować silną pozycję firmy o dużym znaczeniu dla regionu świętokrzyskiego. Uważnie obserwując potrzeby klientów, stworzył optymalną ofertę obejmującą kamień przemysłowy, kruszywa drogowe i budowlane, nawozy oraz prestiżowy marmur, który zdobi wiele reprezentacyjnych obiektów użyteczności publicznej. Wdrożona strategia rozwoju, uwzględniająca dywersyfikację usług, przekłada się na stabilną pozycję spółki i uznanie dla jej działalności.

Zbigniew Gaca-Richter

Zbigniew Gaca-Richter

Zbigniew Gaca-Richter − prezes zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej „Lazurowa”, która systematycznie rozwija działalność deweloperską. Przez ponad 15 lat pracował w MON, gdzie zajmował się technicznym utrzymaniem budynków i infrastruktury na lotniskach wojskowych oraz gospodarką mieszkaniową na terenie garnizonów. Wiele lat przepracował w spółdzielniach mieszkaniowych. Wykształcenie wyższe techniczno-ekonomiczne oraz wieloletnie doświadczenie na rynku nieruchomości pozwala mu skutecznie zarządzać spółdzielnią i z sukcesem realizować kolejne osiedla mieszkaniowe. Jako prezes SM „Lazurowa” dba o jej zasoby i ich optymalną eksploatację, pomnażając majątek Spółdzielni o coraz to nowe inwestycje mieszkaniowe.

VIP Biznesu 2021 – nagroda specjalna w 30-lecie działalności firmy Arkop:

Krzysztof Pianowski

Krzysztof Pianowski

Krzysztof Pianowski − właściciel Przedsiębiorstwa Budowlanego Arkop Sp. z o.o. Sp. k., zarządza firmą, która działa na rynku budowlanym nieprzerwanie od 1990 r., umacniając swą pozycję i pracując na zaufanie klientów. Jako skuteczny szef od początku działalności kładzie nacisk na jakość, profesjonalizm i rzetelność. Taka polityka zarządzania, w połączeniu z konsekwencją w przestrzeganiu przyjętych wartości i celów biznesowych, doprowadziła do uzyskania opinii dobrego wykonawcy i wiarygodnego partnera, a w efekcie do pozyskania licznego grona zadowolonych klientów. Spotkało się to także z uznaniem w branży budowlanej. Najlepszym tego dowodem jest tytuł „Menadżera Polskiego Budownictwa 2020”, przyznany Krzysztofowi Pianowskiemu w Ogólnopolskim Konkursie Budowlanym Orły Polskiego Budownictwa.

VIP w Ochronie Zdrowia 2021:

Małgorzata Zaława-Dąbrowska

Małgorzata Zaława-Dąbrowska

Małgorzata Zaława-Dąbrowska − dyrektor Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa-Żoliborz, efektywny menedżer i lekarz z wieloletnim stażem. Dzięki doświadczeniu, znajomości rynku medycznego i potrzeb pacjentów oraz wdrażaniu optymalnych metod zarządzania stworzyła jeden z największych i najnowocześniejszych zakładów lecznictwa otwartego w kraju. Jej wkład w poprawę jakości publicznych usług medycznych oraz wdrożenie kompleksowej oferty świadczeń zdrowotnych, zgodnie z mottem: „Pacjent naszym przyjacielem”, wielokrotnie już doceniono licznymi wyróżnieniami, w tym tytułami „Menedżera Roku”, „Znakomitego Przywódcy”, Polską Nagrodą Jakości oraz godłem promocyjnym „Teraz Polska”.

Stowarzyszenie Strefa Wsparcia

Stowarzyszenie Strefa Wsparcia

Stowarzyszenie Strefa Wsparcia − stowarzyszenie od wielu lat wspiera dzieci, rodziców i nauczycieli. Prowadzi szereg działań profilaktycznych, walczy z nadużywaniem i nieodpowiednim korzystaniem ze współczesnej technologii przez najmłodszych oraz dba o ich zdrowie psychiczne.

Samorządowiec Roku 2021:

Krzysztof Harmaciński

Krzysztof Harmaciński

Krzysztof Harmaciński − wójt gminy Iława, pełniący tę funkcję od 6 kadencji, co najlepiej świadczy o zaufaniu mieszkańców i uznaniu dla jego pracy oraz zaangażowaniu na rzecz lokalnej społeczności. Jego doświadczenie w pracy samorządowca, skuteczność zarządzania i sukcesy w pozyskiwaniu środków zewnętrznych pozwalają na realizację potrzebnych inwestycji i działania odpowiadające potrzebom mieszkańców gminy. W swoich inicjatywach laureat uwzględnia również potrzeby turystów, którzy doceniają piękno terenów gminy i idealne warunki do wypoczynku, oraz inwestorów zewnętrznych, którzy mogą liczyć na przychylność samorządu i pomoc w rozwijaniu biznesu.

Inwestycja VIP-a 2021:

Illumina

Illumina

Illumina − inwestycja realizowana przez EXCON SA – markę deweloperską spółki Expres-Konkurent − to komfortowy i przyjazny dla środowiska budynek wielorodzinny z częścią usługową, położony w spokojnej, zielonej dzielnicy Krakowa – Bieżanów-Prokocim, w pobliżu parku Aleksandry. Atutem lokalizacji jest nadto dobry dojazd do wszystkich części miasta, lotniska, dworca PKP oraz obwodnicy A4. Inwestycję wyróżniają: funkcjonalność, lokale o zróżnicowanych powierzchniach – od 35 do 117 mkw. − i dostępność miejsc parkingowych w garażu podziemnym.

Budowa stopnia beztlenowego biologicznej oczyszczalni ścieków przemysłowych na terenie Cukrowni Glinojeck

Techbud

Budowa stopnia beztlenowego biologicznej oczyszczalni ścieków przemysłowych na terenie Cukrowni Glinojeck – inwestycja, zrealizowana przez Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Techbud Sp. z o.o., była szczególna ze względu na bardzo szeroki zakres prac, wymagający koordynacji działań firm podwykonawczych z pracami wykonywanymi siłami własnymi, oraz krótki termin ich przeprowadzenia. W ramach realizacji inwestycji zapewniona była pełna organizacja placu budowy, koordynacja i nadzór nad pracami podwykonawców, bezpieczeństwo wykonywanych prac, ich jakość i zgodność z założonym harmonogramem. Dzięki umiejętnemu planowaniu i sprawnej organizacji oraz zachowaniu kompletności poszczególnych etapów z sukcesem udało się zrealizować to zaawansowane technicznie i logistycznie przedsięwzięcie.

Osiedle VIP-a 2021:

Dolina Cisów

Dolina Cisów

Dolina Cisów, zrealizowana przez Yuniversal Podlaski Sp. z o.o. – wieloetapowa inwestycja, której efektem jest jedno z najpopularniejszych osiedli na przedmieściach Białegostoku, usytuowane w otoczeniu zieleni. Deweloper pomyślał o małej infrastrukturze i przestrzeni sprzyjającej rekreacji: placach zabaw, plenerowych siłowniach i boisku sportowym. Realizację wyróżnia kameralna zabudowa przyjazna mieszkańcom, na którą składają się czteropiętrowe budynki nawiązujące architekturą do miejskich kamieniczek. Dopełnieniem atrakcyjnego designu jest funkcjonalność projektu, uwzględniająca współczesne potrzeby nabywców, w tym garaże podziemne, szybkie, cichobieżne windy oraz liczne udogodnienia w postaci sklepów i usług na terenie osiedla.

VIP Biznesu 2021 w kategorii Lider Zarządzania:

Miejskie Wodociągi i Kanalizacja w Bydgoszczy Sp. z o.o.

Miejskie Wodociągi i Kanalizacja w Bydgoszczy Sp. z o.o. – dobrze prosperujące, nowoczesne przedsiębiorstwo, odpowiadające potrzebom społecznym i wyzwaniom naszych czasów. Pod kierownictwem prezesa Stanisława Drzewieckiego spółka od lat prowadzi skuteczne działania na rzecz zaspokajania potrzeb mieszkańców Bydgoszczy w zakresie dostawy dobrej jakości wody, oczyszczania ścieków oraz utrzymania zarządzanej infrastruktury w należytym stanie technicznym. Wyróżnia ją zaangażowaniem w liczne inicjatywy o charakterze edukacyjnym, promujące właściwe postawy społeczne i popularyzujące dobre praktyki dotyczące higieny, konsumpcji wody oraz ochrony środowiska.

VIP Budownictwa 2021 w kategorii generalny wykonawca:

Expres-Konkurent Sp. z o.o. Sp. k.

Expres-Konkurent

Expres-Konkurent Sp. z o.o. Sp. k. − spółka skutecznie zarządzana przez właściciela, prezesa Bogdana Hadałę, od ponad 22 lat. Firma prężnie działa na rynku budownictwa kubaturowego, a to w oparciu o własne zaplecze logistyczne oraz profesjonalny zespół. Expres-Konkurent wyróżniają: wysokie standardy, terminowa realizacja inwestycji, wysoki poziom wykonania projektów i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa. Portfolio spółki oraz lista posiadanych certyfikatów i wyróżnień czynią firmę wizytówką branży i krajowej gospodarki.

Firma VIP-a 2021:

Arkop Sp. z o.o.

Arkop Sp. z o.o.

Arkop Sp. z o.o. − firma działająca na rynku budowlanym nieprzerwanie od 1990 r., która systematycznie zdobywa zaufanie coraz liczniejszego grona klientów. Spółka Arkop wybudowała w Polsce ponad 130 stacji paliw dla największych koncernów paliwowych, m.in. Shell, BP, Orlen, ponad 40 hal przemysłowych i ponad 20 obiektów dla dużych sieci handlowych. Ponadto firma zrealizowała w tym okresie około 4000 mieszkań dla inwestorów zewnętrznych i ponad 1400 mieszkań we własnych inwestycjach jako deweloper. Łącznie na przestrzeni 3 dekad Arkop zrealizował w różnorodnej technologii ponad 300 inwestycji. Ukoronowaniem 30-letniej działalności firmy było zdobycie tytułu „Dewelopera Roku 2020” w Ogólnopolskim Konkursie Polskiej Certyfikacji Krajowej i tytułu „Orzeł Polskiego Budownictwa 2020”.

One World Team Ltd.

One World Team Ltd

One World Team Ltd. – międzynarodowa kancelaria specjalizująca się w doradztwie prawnym i inwestycyjnym, która ofertę kieruje do osób prywatnych oraz firm. Blisko 10 lat doświadczenia na rynku polskim i brytyjskim pozwala firmie dobrać optymalne dla klientów rozwiązania w zakresie rozliczeń podatkowych, ekspansji na rynki obce oraz strategii inwestycyjnej. Znajomość rynków Unii Europejskiej, Rosji, Chin i Bliskiego Wschodu sprawia, że zespół One World Team jest w stanie zaproponować przedsiębiorcom najlepsze warunki rozwoju, wymiany handlowej i inwestycji za granicą.

Debiut Roku 2021:

Six Seasons Distillery Sp. z o.o. Sp. k.

Six Seasons Distillery

Six Seasons Distillery Sp. z o.o. Sp. k. − pierwsza w Polsce stokenizowana destylarnia restauracyjna. Dzięki technologii blockchain spółka Six Seasons Distillery wypuściła partie tokenów dla swoich inwestorów, pozyskując kapitał na rozwój biznesu i budowędestylarni ginu w sercu Warszawy. Zakupione przez inwestorów tokeny dają im udział w alembiku i czynią ich producentami kraftowego ginu. Inwestorzy mogą też liczyć na wysoką stopę zwrotu z inwestycji. Six Seasons Distillery jest prekursorem tokenizacji w dziedzinie destylarni kraftowych.

Salon VIP-a 2021:

MB Motors Mercedes-Benz Janki

MB Motors Mercedes-Benz Janki

MB Motors Mercedes-Benz Janki − nowo otwarty salon MB Motors w Jankach jest najnowocześniejszym obiektem Mercedes-Benz w Polsce. Klienci mogą liczyć na kompleksową obsługę w zakresie sprzedaży samochodów osobowych Mercedes-Benz, nowych i używanych, jak również obsługę serwisu mechanicznego i blacharsko- lakierniczego. Nowoczesna infrastruktura salonu MB Motors Janki oznacza dla klientów wyjątkowe przeżycie obcowania z marką Mercedes-Benz, najkrótszy czas oczekiwania na wizytę serwisową i najwyższą jakość obsługi.

Marka VIP-a 2021:

Muszynianka – znana i lubiana marka, która swą renomę zbudowała na ofercie wychodzącej naprzeciw zróżnicowanym oczekiwaniom konsumentów. Efektem jest portfolio produktów rozbudowane o dział Premium – wodę Muszynianka Zdrój w eleganckiej szklanej butelce, dostępnej w wersji niskonasyconej i średnionasyconej CO2, dostępne w dwóch objętościach: 0,3 i 0,7 l. To idealne dopełnienie oprawy eleganckich przyjęć i odrobina luksusu na stole na co dzień.

DK by Dorota Kuźnicka

DK by Dorota Kuźnicka

DK by Dorota Kuźnicka – marka stworzona przez Dorotę Kuźnicką z myślą o niezależnych, wymagających kobietach, bez względu na wiek, rozmiar czy typ urody. Autorskie kolekcje reprezentują zarówno elegancką klasykę, jak i odważną awangardę, zaś logo DK sygnuje buty, torebki i ubrania łączące styl i wysoką jakość. Wszystkie wyroby projektu Doroty Kuźnickiej szyte są ze starannie wyselekcjonowanych skór, materiałów i komponentów, z największą troską o detale. Wieloletnie doświadczenie w branży obuwniczej pozwala projektować buty, których znakiem rozpoznawczym jest oryginalny design i komfort noszenia, a także rozszerzać portfolio o kolejne elementy damskiej garderoby, pasujące do dodatków z oferty.

Brandcomm Sp. z o.o. Sp. k.

Brandcomm

Brandcomm Sp. z o.o. Sp. k. – agencja reklamowa od ponad 25 lat oferująca klientom kompleksową obsługę − od wstępnych projektów po końcowe realizacje, ze szczególnym uwzględnieniem shopper marketingu, w którym się specjalizuje. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, znajomości branży i rynkowych trendów oraz profesjonalnemu podejściu do każdego zlecenia agencja cieszy się bogatym portfolio, obejmującym znane marki, i zajmuje wysokie miejsca w rankingach jakości obsługi.

Thalgo

Thalgo

Thalgo – ceniona marka kosmetyków, stworzona przez francuskiego farmaceutę André Boucleta, której wyjątkowość opiera się na wykorzystaniu właściwości alg morskich. Dzięki opatentowanemu procesowi mikronizacji alg bez mielenia stworzono bogatą gamę produktów wykorzystujących wszystkie składniki czynne zawarte w ich wnętrzu, z łatwością wchłaniane przez skórę. Terapeutyczny wpływ kosmetyków Thalgo na skórę zapewnił marce grono stałych klientek i światowe uznanie.

Produkt VIP-a 2021:

Zdalny Dozór Wideo

Zdalny Dozór Wideo

Zdalny Dozór Wideo – produkt wprowadzony na rynek przez spółkę Alfa Group w odpowiedzi na zapotrzebowanie branży security na nowoczesne, skuteczne systemy zabezpieczeń. Zdalny dozór wideo, oparty o pracę kamer cyfrowych wspomaganych przez inteligentną analitykę obrazu pod nadzorem nowoczesnego Centrum Monitorowania Alarmów, wykorzystuje najnowocześniejsze światowe technologie, aby jeszcze efektywniej, wspomagając się najnowszymi osiągnięciami techniki, dbać o bezpieczeństwo klientów.

Auto na abonament

Auto na abonament

Auto na abonament − autorski program High Level Service Sp. z o.o., a zarazem najpopularniejsza usługa w ofercie firmy. Trzy warianty miesięcznych abonamentów: Standard, Komfort i Komfort Plus zapewniają klientom elastyczność pakietów dostępnych z nowym samochodem, optymalnie dostosowanych do indywidualnych potrzeb. Nagrodzony produkt to znacznie więcej niż standardowy leasing czy wynajem długoterminowy. Oferta łączy wszelkie argumenty przemawiające za wyborem nowego samochodu, zapewniając przy tym atrakcyjną cenę, komfort oraz bezpieczeństwo użytkowania.

Linia wyciągów ziołowych Organis.pl

Organis.pl

Linia wyciągów ziołowych Organis.pl − wysokiej jakości suplementy ziołowe marki własnej, oferowane przez Organis.pl − internetowy sklep zielarski, od 4 lat budujący swoją pozycję na rynku. Bezalkoholowe ekstrakty ziołowe, mieszanki, kapsułki oraz witaminy liposomalne, zarówno dla dorosłych, jak i dzieci, są produkowane lokalnie, z rodzimych, dokładnie wyselekcjonowanych surowców, w trosce o każdy szczegół i jakość. Nagrodzone produkty kreują zdrową stronę życia z pasji oraz miłości do natury i podbijają serca coraz zdrowszych, zadowolonych i powracających klientów.

Hotel VIP-a 2021:

Hotel SKAL**** − kameralny czterogwiazdkowy obiekt, którego niewątpliwym atutem jest lokalizacja w Ustroniu Morskim, zaledwie 150 m od morza i plaży. Hotel stanowi doskonały wybór dla wymagających gości, którzy oczekują udanego wypoczynku i spokoju niezależnie od pory roku. Oprócz sąsiedztwa parku i ścieżek rowerowych mocną stroną hotelu jest bogate zaplecze spa ze strefą saun, słoneczną łąką i salą fitness oraz gamą zabiegów pielęgnacyjnych i relaksacyjnych.

Hotel Krasicki****

Hotel Krasicki

Hotel Krasicki**** − usytuowany w samym sercu Warmii i Mazur, luksusowy hotel łączący historię z dorobkiem nowoczesności. Oprócz pięknego położenia w zabytkowym centrum Lidzbarka Warmińskiego obiekt, stworzony w przedzamczu rezydencji biskupów warmińskich, oferuje niezwykłą atmosferę i wyjątkowe warunki do wypoczynku. Bogata gama udogodnień i pakietów sprawia, że każdy odnajdzie w nim to, co składa się na relaks w najlepszym wydaniu. Goście hotelu doceniają jego kuchnię inspirowaną regionalnymi tradycjami oraz holistyczne spa, nagradzane za bogactwo i jakość usług dla duszy i ciała. Hotel był wyróżniony jako przyjazny rodzinie i nagrodzony prestiżowym tytułem World Luxury Hotel Award.

Hotel**** Słoneczny Zdrój Medical SPA & Wellness

Hotel**** Słoneczny Zdrój

Hotel**** Słoneczny Zdrój Medical SPA & Wellness – elegancki hotel w Busku Zdroju, przyciągający gości designem, wysokim standardem obsługi oraz szerokim wachlarzem usług medycznych i zabiegów wellness. Wykorzystując walory naturalnych źródeł wód siarczkowych, obiekt oferuje gamę zabiegów z zakresu balneoterapii, fizykoterapii i kinezyterapii. W ramach Vitality Medical SPA & Wellness na gości czekają 44 gabinety wyposażone w profesjonalny sprzęt rehabilitacyjny i SPA. Hotel jest także jedynym w Polsce certyfikowanym centrum BMS − Biomechanicznej Stymulacji Mięśni. Oprócz licznych udogodnień dla aktywnych atutem obiektu jest stylowa Restauracja Ponidzie, ujęta w słynnym przewodniku „Gault & Millau”, łącząca kuchnię europejską w stylu fusion z produktami regionalnymi.

Partnerzy Gali

Partnerzy Gali VIP

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Gala VIP 2023
20 października 2023 roku odbyła się XI Gala VIP, or...
Gala VIP
14 października 2022 r. w hotelu Sheraton w Warszawi...
Teatr Wielki
Każdy kolejny sezon jest w życiu teatru nowym rozdziałem...
„Wiśniowy sad”
Spotkanie z Czechowem to jest zawsze święto dla teat...
Jerzy Skolimowski
Jedna z najbardziej niezwykłych postaci w kulturze polskiej....