Garnitur czy smoking

Garnitur, czy smoking – co wybrać na ślub?

Opublikowano: 30 listopada 2017

Ślub stanowi chwilę doniosłą i bardzo ważną w życiu każdego mężczyzny. Elegancki pan młody, podobnie jak wszystkie inne uroczyste okazje, także i tą powinien uczcić założeniem skrupulatnie dobranego stroju. Większość młodych osób decyduje się w takim wypadku na garnitury ślubne, które dostępne są w rozmaitych fasonach oraz wzorach. Co wybrać, garnitur czy smoking?

Co odważniejsi panowie stawiają na wyższą dozę finezji i przyodziewają w ten szczególny dzień smoking, frak lub nawet surdut. O tym, jaki rodzaj okrycia wierzchniego wybierzemy, decydować będzie nie tylko nasza sylwetka, lecz w szczególności suknia panny młodej.

Elegancka odzież męska musi być zgrana z suknią panny młodej

Bierzemy pod uwagę nie tylko fason sukni, lecz przede wszystkim jej kolor. Jeśli style panny oraz pana młodego będą delikatnie od siebie odbiegać, nic nie szkodzi. Jest to nawet dobry objaw indywidualności oraz entuzjastycznego podejścia do kreowania swego wyglądu na tę ważną uroczystość. Naturalnie stawiając na stroje nawiązujące do nieco bardziej zamierzchłych czasów, obejmujące niektóre rodzaje surdutów oraz fraków, należy dobrze przemyśleć fakt, czy suknia nie wygląda zbyt nowocześnie.

Większość młodych par decyduje się na współczesne podejście modowe. W takim wypadku stawiamy na smokingi lub garnitury ślubne. Suknia panny młodej zwykle jest biała, aczkolwiek często można spotkać kobiety preferujące kolor écru. W przypadku sukni śnieżnobiałej mężczyźnie nie pozostaje nic innego jak wybór garnituru czarnego, stalowego lub srebrnego. Poza obrąb wariacji tych trzech opcji kolorystycznych możemy wyjść w sytuacji, w której nasza wybranka zdecydowała się na suknię écru. Wtedy nasz garnitur może być w cieplejszym kolorze np. czekolady.

Jaki typ garnituru należy wybrać do ślubu?

Zwykle preferowane są garnitury jednorzędowe, zapinane nisko. Nie stanowi to jednak reguły, ponieważ współcześnie warto stawiać na indywidualizm i podejście pełne wyobraźni. Niezmienne pozostają jednak zasady, które sprawiają, że elegancka odzież męska faktycznie prezentuje się elegancko. Dwie najważniejsze dotyczą długości elementów marynarki. Dobrze dopasowana góra nowoczesnego garnituru powinna sięgać nieco poniżej pośladków. Rękawy przy wyciągniętych rękach bezwzględnie nie mogą przekroczyć linii nadgarstka, ponieważ to rażąco sygnalizuje zbyt duży rozmiar stroju i kompromituje pana młodego. To samo tyczy się koszuli i krawataKoszule ślubne to także odrębny i bardzo obszerny dział męskiej elegancji. Tutaj akurat nie warto nadmiernie fantazjować i powinno się wybierać wyłącznie modele białe lub w kolorze écru, przy czym ten drugi wariant niestety kompletnie odpada w przypadku mężczyzn z blond włosami.

A może jednak smoking w stylu Jamesa Bonda?

Mimo iż historia smokingu nie jest długa, jej początki zaś były bardzo burzliwe, można go uznać za tradycyjny strój, mający na celu uwydatnienie wszelkich atutów dobrze zbudowanego mężczyzny. Smoking należy odrzucić, jeśli suknia panny młodej stawia na bardziej nietuzinkowe trendy wzornicze. Jest to strój o wysokim stopniu formalności, dlatego w tym wypadku powinien być ściśle zgrany z suknią. Smokingi ślubne powinny być bezwzględnie jednorzędowe, a ich klapy zamknięte. Przy tej okazji bardzo ważne jest przyodzianie do smokingu jedwabnych spodni, na których nie brakuje subtelnych lampasów. Taki wybór z góry narzuca koszule ślubne na spinki podwójne, które są bezwzględnie w białym wieczorowym fasonie. Jeśli suknia także jest biała, ciekawą propozycję stanowi marynarka w kolorze midnight blue. Ważnym atutem koszuli są guziki jubilerskie. Modele z guzikami bieliźnianymi powinny mieć dodatkowo wszytą listwę.

Koszule ślubne na spinki – jak dokonać wyboru?

Elegancka odzież męska dopuszcza wariacje na temat rozmaitych elementów stroju ślubnego. Jeśli chodzi o koszulę – istnieje niepisana umowa, zgodnie z którą nie powinno się nadmiernie popuszczać wodzy fantazji. Jej piękno kryje się w prostocie oraz subtelnych detalach. Ważnym elementem jest wysoki kołnierz z guzikami jubilerskimi. Kołnierz klasyczny to jedyny w stu procentach słuszny wybór, jeśli chodzi o smokingi. Bardzo dobrze komponuje się z muchą i nie brakuje mu elegancji. Kołnierzyk włoski dobrze prezentuje się z nowoczesnymi garniturami, jednak powinni się decydować niego wyłącznie mężczyźni wysocy i szczupli. Oryginalne rozwiązania dopuszczają stosowanie oryginalnych kołnierzyków. Do fraka lub surdutu nada się niekonwencjonalna koszula ze stójką.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
baggy jeans
Damskie baggy jeans to spodnie jeansowe o luźnym, workowatym...
Torebki Crossbody
Wśród niezliczonej ilości dodatków, które stanowią nieodłącz...
bielizna na walentynki
Ulubione wino, kwiaty, romantyczny seans, sprawdzone gadżety...
Buty Ryłko
Buty to nie tylko podstawowy element garderoby, ale także sp...
Pako Lorente
Pako Lorente to popularna polska marka, która od lat zdobywa...