Menu
wyposażenie siłowni

Gdzie kupić profesjonalne wyposażenie siłowni?

Moda na zdrowy tryb życia trwa w najlepsze, dlatego coraz więcej osób decyduje się na rozpoczęcie treningów na siłowni. Ilość klubów fitness jest jednak duża, dlatego różne firmy muszą rywalizować o klientów. Jeżeli zależy nam na przyciągnięciu uwagi rekreacyjnych i wyczynowych sportowców, musimy więc zacząć od podstaw, którymi jest profesjonalny sklep sportowy. Jaki sprzęt powinien znaleźć się na siłowni? Gdzie kupić profesjonalne wyposażenie siłowni?

Ilość sprzętu a powierzchnia siłowni – jak wybierać sprzęt na siłownię

Wybierając profesjonalne wyposażenie siłowni, trzeba kierować się kilkoma czynnikami. Podstawą jest określenie, ile sprzętu tak naprawdę potrzebujemy. Oczywiście, z jednej strony im więcej maszyn i ciężarów, tym więcej osób będzie mogło ćwiczyć w jednym czasie, co z pewnością wpłynie na popularność klubu. Z drugiej strony, chęć umożliwienia sprzętu „dla wszystkich” nie jest możliwe w przypadku zbyt małego pomieszczenia, w którym mieści się siłownia. Część budynku zajmują szatnie, recepcja, a często także specjalne pomieszczenia dla pracowników. W zależności od koncepcji, jaką się kierujemy, powierzchnię użytkową warto podzielić na kilka mniejszych części.

W jednej z nich możemy umieścić atlasy i maszyny do ćwiczeń, w drugiej tzw. „wolne ciężary”, czyli stojaki do ćwiczeń, atlasy, sztangi i hantle, natomiast w trzeciej urządzenia umożliwiające wykonywanie cardio. Jeżeli posiadamy wystarczającą ilość miejsca, można także wydzielić przestrzeń na dodatkowe zajęcia jak np. joga, pilates lub sztuki walki. Kiedy stworzymy już swój plan i koncepcję, następnym krokiem jest wybór konkretnych urządzeń i zdecydowanie o ich ilości. Trzeba przy tym pamiętać, że niektóre sprzęty jak np. bieżne, atlasy, ławeczki, czy orbitreki wymagają większej ilości miejsca wokół dla swobodnego trenowania.

Bieżnie, rowerki i orbitreki na siłowni

Niezależnie od tego, czy otwieramy siłownię nastawioną w pierwszej kolejności na klientów zainteresowanych fitnessem i ćwiczeniami aerobowymi, czy doświadczonych sportowców bardziej zainteresowanych treningami z wolnymi ciężarami, ciężko wyobrazić sobie siłownię bez sprzętu do cardio. Profesjonalne wyposażenie siłowni obejmuje więc m.in. rowerki, bieżnie i orbitreki. Najlepiej kupić do siłowni po kilka sztuk każdego z urządzeń (oczywiście w ramach swoich możliwości), a podczas samego zakupu zwrócić szczególną uwagę na parametry techniczne. Najlepszą opcją związaną z napędem sterowania są urządzenia elektromagnetyczne i magnetyczne, ponieważ zazwyczaj oferują więcej opcji niż urządzenia z napędem mechanicznym i są przy tym znacznie cichsze.

Atlasy i ławki do ćwiczeń

Pierwsze skojarzenie z siłownią? Dla wielu osób ławeczki i atlasy. Nie powinno to nikogo dziwić, ponieważ dla wielu osób są to główne powody przyjścia na siłownię. Takie urządzenia pomagają budować estetyczną sylwetkę i zwiększać siłę, dlatego idealnie komponują się w „ideę przewodnią” siłowni. Wybierając atlasy treningowe, powinniśmy zadbać o to, aby miały wiele opcji regulacji, ponieważ cele treningowe klientów są różne. Na dobrą opinię o siłowni wpływa również utrzymanie czystości, a chyba każdy słyszał już o historiach o „mokrych” ławkach treningowych. Można więc zakupić ręczniki jednorazowe i spryskiwacze, dzięki którym każdy z trenujących będzie mógł pozostawić po sobie porządek.

Sztangi, obciążenia – czyli o czym jeszcze powinniśmy pamiętać

Siłownia bez obciążeń, hantli i sztang to… nie siłownia. Powinniśmy zapewnić wszystkim klientom szeroki wybór różnego rodzaju sprzętu należącego do tzw. grupy wolnych ciężarów. Poza tym można zainwestować w kettleball, czyli sprzęt umożliwiający wykonywanie wielu treningów funkcjonalnych. Pozostałe wyposażenie siłowni powinno zależeć od głównej koncepcji i obrazu „idealnego” klienta. Możemy dokupić taśmy TRX, worki bułgarskie, platformy równoważne, piłki gimnastyczne, rollery lub liny do ćwiczeń. Ważnym aspektem są także lustra, które w pewnym sensie stały się już tradycja w dobrze wyposażonych siłowniach.

Gdzie kupić profesjonalne wyposażenie siłowni?

Jak już wspominaliśmy, profesjonalne wyposażenie siłowni to podstawa w tworzeniu dobrze prosperującego klubu. Zakup sprzętu nie jest jednak taki łatwy, jak się może wydawać. Nie możemy udać się do „pierwszego lepszego” sklepu i z uśmiechem na twarzy dokonać zamówienia na kilkanaście tysięcy – tj. możemy, ale nie warto. Profesjonalne wyposażenie siłowni powinno zostać zakupione w profesjonalnej hurtowni, która posiada doświadczenie i oferuje nam szeroki wybór towarów. W innych miejscach warto decydować się jedynie na małe zakupy jak np. w przypadku, kiedy uszkodzeniu ulegnie jeden z zacisków do sztangi.

Profesjonalny sprzęt do siłowni – skąd go brać hurtem?

Najlepszym miejscem na zakup profesjonalnego wyposażenia siłowni jest międzynarodowa hurtownia Apus-sport, która oferuje swoim klientom wszystkie kompleksową obsługę i bardzo szeroki asortyment sprzętu na siłownię. W ofercie znajdziemy zarówno nowy sprzęt, jak i nieco bardziej „budżetową” opcję, czyli tzw. regenerowane maszyny, które są idealnie sprawne i mogą być wykorzystywane przez wiele kolejnych lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2023