Girlandy ogrodowe

Girlandy ogrodowe

Opublikowano: 28 marca 2017

Girlandy ogrodowe to kompozycja niewielkich żarówek (najczęściej LED), które są połączone ze sobą zwykle w sposób równoległy (rzadko szeregowy), tworząc efektowną dekorację świetlną na różne okazje.

Skąd się one wzięły?

Girlandy ogrodowe przywędrowały do nas wprost ze Stanów Zjednoczonych. Były tam wykorzystywane do dekoracji różnych ważnych uroczystości a przede wszystkim – wesel. W Polsce można je spotkać nie tylko na weselach, ale też na festynach, eventach, piknikach i wielu innych imprezach o charakterze plenerowym.

Do czego je wykorzystujemy?

Girlandy żarówkowe służą nam przede wszystkim do zdobienia tarasów, ogrodzeń, drzew, krzaków itd. Często wiesza się je nad dużymi placami, co jeszcze bardziej podkreśla ich efekt kolorystyczny. Czasami wyposaża się je w charakterystyczne żarówki typu flash, które mogą zmieniać natężenie światła nawet kilkadziesiąt razy na minutę (doskonały efekt daje sprzężenie ich ze źródłem dźwięku).

Cechy charakterystyczne

Girlandy ogrodowe są specyficznym odbiornikiem elektrycznym. Oznacza to, że ich pracę definiuje szereg właściwości takich jak:

  1. Maksymalna, łączna długość – girlandy ogrodowe składają się z odcinków (najczęściej po 10 – 20 metrów), które można łączyć ze sobą szeregowo. Maksymalna długość poszczególnych odcinków (na jednym zasilaniu), to około 100 metrów bieżących. Tak duże obciążenie możliwe jest, dzięki zastosowaniu taniej i oszczędnej technologii LED.
  2. Szczelność połączeń – girlandy żarówkowe są narażone na oddziaływanie szeregu niebezpiecznych czynników środowiskowych, takich jak wilgoć, mróz, czy nawet śnieg. Dlatego połączenia poszczególnych odcinków powinny być przede wszystkim szczelne (IP 67). W przeciwnym razie może dojść do porażenia prądem elektrycznym.
  3. Jakość i trwałość – girlandy żarówkowe doskonale sprawdzają się w każdym środowisku. Można je stosować zarówno w niskich, jak i bardzo wysokich temperaturach. Niestraszna im też duża wilgotność powietrza – jakość i szczelność połączeń sprawiają, że nawet w deszczu spełnią one swoje zadanie.

Girlandy ogrodowe na wesele?

Girlandy z żarówek to doskonały sposób na udane wesele. Ich blask w połączeniu ze specjalną atmosferą sprawi, że każda impreza a w szczególności zabawa weselna, będzie z gatunku tych niezapomnianych. Połączenie różnokolorowych barw z szeregiem dodatkowych efektów sprawi, że nasi goście będą zachwyceni. Czy warto zainwestować w tą niezwykłą dekorację? Oczywiście, że tak! Zwłaszcza, że nie jest ona ani kosztowna w wypożyczeniu, ani też – w użytkowaniu.

Girlandy ogrodowe zwane też jako girlandy z żarówek (czy też girlandy żarówkowe) w zestawach cechujące się wysoką klasą szczelności i odporności na warunki atmosferyczne oferuje sklep AMLED, konkretne produkty znajdziesz na https://amled.pl/girlandy-ogrodowe.

Tagi: ,

Udostępnij ten post:  • Piotr Mroziński pisze:

    My też produkujemy takie girlandy.
    alled.pl/?girlandy-zarowkowe,84
    Girlandy z oprawkami e14 lub e27. Lekkie i delikatne albo pancerne i wytrzymałe. Żarówki tradycyjne żarowe albo diodowe. Długość i rozstaw żarówek w girlandzie do wyboru, “na miarę”. Krótkie terminy realizacji, również wynajem girland.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
meble ogrodowe
Meble ogrodowe są niezbędnym elementem każdej przestrzeni zi...
plisy
Zabezpiecz wnętrze swojego domu przed utratą energii cieplne...
Sztuczne gałązki do stroików
Czy zastanawialiście się kiedyś, jak małe elementy d...
Pawilon ogrodowy
Lato jak żadna inna pora roku zachęca do tego, żeby jak najw...
meble ogrodowe
Gdy aranżuje się przydomową przestrzeń, trzeba zadba...