Gmina Fair Play 2017 – weryfikacja rzetelności gmin

Opublikowano: 24 lipca 2017

Trwa XVI edycja konkursu Gmina Fair Play, realizowanego przez Fundację „Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym”. W gminach, które zakwalifikowały się do jego II etapu, wkrótce zostaną przeprowadzone audyty certyfikacyjne, sprawdzające wiarygodność informacji zawartych w ankietach konkursowych, uzupełnionych przez gminy podczas I etapu konkursu.

Proces weryfikacji gmin w konkursie jest dwuetapowy i wieloaspektowy. W każdej gminie, która po pozytywnej ocenie jej ankiety przez komisję konkursową przeszła do II etapu, w ciągu najbliższych tygodni zostanie przeprowadzony audyt, a także badanie oczekiwań i potrzeb przedsiębiorców w zakresie rozwoju społeczno-ekonomicznego.

Głównym zadaniem audytora będzie potwierdzenie danych zawartych w ankiecie konkursowej oraz uzyskanie dodatkowych informacji, świadczących o przyjazności i rzetelności gminy. W trakcie całodziennego audytu audytor spotka się z pracownikami urzędu, a także z dostawcami mediów technicznych, inwestorami, przedstawicielami lokalnych organizacji biznesu, instytucji finansowych, edukacyjnych i innych, mającymi związek z realizacją inwestycji lub przedsiębiorczością.

W czasie audytu audytorzy sprawdzą, które z gmin wypracowały mechanizmy rozwoju, bazujące na zrozumieniu potrzeb inwestora i społeczności lokalnej. Elementami, na które audytor również zwróci uwagę, są stałe polepszanie infrastruktury, stosowanie i promowanie rozwiązań lub inwestycji proekologicznych oraz inwestycji i obiektów dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Organizatorzy konkursu Gmina Fair Play wspólnie z wieloma partnerami już od ponad 16 lat identyfikują i promują gminy, spełniające wymogi konkursu i zasługujące na tytuł i certyfikat „Gmina Fair Play – Certyfikowana Lokalizacja Inwestycji”. Podstawowym celem konkursu jest popularyzowanie etyki w działalności samorządów, przejrzystości procedur oraz postaw godnych naśladowania, sprzyjających podejmowaniu przedsięwzięć inwestycyjnych.

Wśród uczestników konkursu znalazło się ponad 500 gmin z całej Polski. Wiele z nich dzięki udziałowi w konkursie nawiązało kontakty, których efektem są nowe inwestycje, wiele znalazło nowe pomysły na skuteczną promocję lub obrało właściwy kierunek rozwoju.

Na stronie internetowej konkursu dostępna jest lista wszystkich gmin, które brały udział w jego dotychczasowych edycjach. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą uczestników konkursu Gmina Fair Play oraz sprawdzenia, które gminy w państwa okolicy dbają o przedsiębiorców i skutecznie przyciągają inwestorów.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Waldemar Piórek
Zadano mi kiedyś pytanie, dlaczego konkurs WIKTORIA...
Krzysztof Harmaciński
Turyści, którzy nas odwiedzają, często są tak urzecz...
Perfect SPA Awards
20 marca 2023 r. w warszawskim Hotelu Marriott podcz...
Konkurs Chopinowski w Turznie
Od 25 do 26 lutego br. w Pałacu Romantycznym w Turzn...
Gmina Iława
Mimo trudnej sytuacji gospodarczej na rynkach między...