Gmina Fair Play – rusza II etap

Opublikowano: 20 czerwca 2016

Za nami pierwszy etap konkursu Gmina Fair Play, organizowanego w tym roku pod hasłem „Samorząd z wizją!”. 13 gmin spośród, które biorą udział w tegorocznej edycji, dostarczyło dobrze merytorycznie przygotowane dokumenty i decyzją komisji konkursowej zostało zakwalifikowanych do drugiego etapu. Przed nami zatem audyty oraz badanie oczekiwań i potrzeb przedsiębiorców w zakresie rozwoju społeczno-ekonomicznego.

IMG_0087Uczestnicy II etapu

Ambitne? Z pewnością! Pracowite? Na pewno! Z pomysłem na rozwój? Tak! O kim mowa? O gminach, które przeszły do II etapu tegorocznej edycji konkursu Gmina Fair Play. Są to Gminy: Babimost (woj. lubuskie), Bełchatów (woj. łódzkie), Błonie (woj. mazowieckie), Brwinów (woj. mazowieckie), Brzozów (woj. podkarpackie), Góra Kalwaria (woj. mazowieckie), Międzylesie (woj. dolnośląskie, Mszczonów (woj. mazowieckie), Płużnica (woj. kujawsko-pomorskie), Tarczyn (woj. mazowieckie), Tryńcza (woj. podkarpackie), Wiskitki (woj. mazowieckie) oraz Gmina i Miasto Warta (woj. łódzkie).

Co to w zasadzie znaczy, że gmina przeszła do II etap i z czym się to dla niej wiąże?

Proces weryfikacji gmin w konkursie jest dwuetapowy i wieloaspektowy. Pozwala to na lepsze poznanie gminy, m.in. poprzez audyt i zasięgnięcie opinii jej interesariuszy. Drugi etap to bliższe, lepsze i ciekawsze przyjrzenie się gminie i jej relacjom z interesariuszami.

W każdej gminie, która przeszła do II etapu, w ciągu najbliższych tygodni zostanie przeprowadzony audyt.

Audytorzy już podjęli rozmowy na temat terminów audytów, niebawem pojawią się pierwsze raporty przygotowywane dla komisji konkursowej. Na ich podstawie dokona podsumowania wyników tegorocznej edycji i przygotuje rekomendacje dla kapituły, dotyczące przyznania tytułu, godła promocyjnego oraz certyfikatu „Gmina Fair Play. Zakończenie audytów planowane jest na koniec wakacji.

Głównym zadaniem audytora jest potwierdzenie danych zawartych w ankiecie konkursowej oraz uzyskanie dodatkowych informacji.

W trakcie całodziennego audytu audytor spotyka się z pracownikami urzędu, a także z dostawcami mediów technicznych, inwestorami, którzy niedawno zakończyli inwestycje, przedstawicielami lokalnych organizacji biznesu, instytucji finansowych, edukacyjnych i innych, które mają związek z realizacją inwestycji lub przedsiębiorczością.

W czasie audytu sprawdzamy, które z gmin potrafiły wypracować ciekawą i spójną wizję rozwoju i sukcesywnie ją realizują.

Interesuje nas to, w jakim stopniu gminie zależy na poznawaniu oczekiwań społeczności lokalnej i biznesu i jakie działania podejmuje w celu ich zaspokojenia. Sprawdzamy też, czy gmina podejmuje działania, które mają na celu przyciągnięcie do niej biznesu i inwestorów, a także czy stwarza ona właściwe warunki dla rozwoju przedsiębiorczości oraz aktywności społecznej. Elementami, na które również zwracamy dużą uwagę, są stałe polepszanie infrastruktury, stosowanie i promowanie rozwiązań i inwestycji proekologicznych oraz inwestycji i obiektów dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Co decyduje o sukcesie gminy?

One same! Certyfikat „Gmina Fair Play – Samorząd z Wizją!” zostanie przyznany tym gminom, które w obu etapach otrzymają co najmniej 72 punkty na 100 możliwych.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą uczestników konkursu „Gmina Fair Play – Samorząd z Wizją!”.

Do poznania ich oferty inwestycyjnej, przyjrzenia się propozycjom na spędzanie wolnego czasu, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie, i do poznania ludzi, którzy podjęli wysiłek, by mieszkańcom, biznesmenom i pozostałym grupom interesariuszy żyło się po prostu lepiej.

Patronem medialnym konkursu,,Gmina Fair Play” jest Magazyn VIP oraz Magazyn Gospodarczy FAKTY.

 

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Polskie przedsiębiorstwa oraz samorządy rozwijają się w...
24 listopada podczas uroczystej gali w warszawskim EXPO...
Trwa XVI edycja konkursu Gmina Fair Play, realizowanego...
Ruszyła XVI edycja konkursu Gmina Fair Play. Jego or...
Mieczysław Bąk, Fair Play
Mamy to ogromne szczęś...