GPS do samochodu firmowego

GPS do samochodu firmowego – dlaczego warto?

Opublikowano: 14 listopada 2017

Samochody osobowe to duża część firmowej floty w Polsce. Jeżdżą nimi przedstawiciele handlowi, serwisanci i inni pracownicy mobilni. Aby zachować nad tymi pojazdami właściwą kontrolę, konieczny jest montaż monitoringu GPS.

Zarządzanie pracownikami w terenie oraz samochodami poruszającymi się po całej Polsce to prawdziwe wyzwanie dla każdego przedsiębiorcy. Z pomocą przychodzi tutaj nowoczesna technologia. Współczesne rozwiązania GPS (np. SATIS) pozwalają uzyskać o wiele więcej danych niż tylko położenie określonego samochodu firmowego.

Co można kontrolować za pomocą monitoringu i GPS?

GPS do samochodu firmowego i jego kompleksowy monitoring to skuteczne wsparcie przedsiębiorców w zarządzaniu flotą i pracownikami. Odpowiednie urządzenia pozwalają na osobne monitorowanie kilometrów przejechanych w celach prywatnych od trasy pokonanej w celach służbowych (np. użycie odpowiedniego przełącznika w kabinie pojazdu).

GPS do samochodu umożliwia również weryfikację zgodności raportów przedstawionych przez pracowników z rzeczywistym stanem wykonanej pracy, co pozwala skutecznie wyeliminować ewentualne nadużycia. Lokalizator umożliwia także kontrolowanie faktycznego czasu pracy mobilnych pracowników. Monitoring pomaga również optymalizować zużycie paliwa w firmowych samochodach osobowych. Dzięki sprawdzeniu stylu jazdy kierowcy można skutecznie reagować, wprowadzając plany motywacyjne, dyscyplinujące czy doszkalanie.

GPS pozwala lepiej planować trasy, a tym samym usprawnić obsługę klienta przez mobilnego pracownika i planować optymalne trasy. Dzięki monitoringowi można również zautomatyzować wiele procesów, np. planowanie przeglądów serwisowych itp. Nie bez znaczenia jest także zwiększenie bezpieczeństwa kierowców dzięki monitoringowi, a także alarmowanie o zdarzeniach niepożądanych.

Warto stawiać na niezawodną technologię?

Aby GPS do samochodu firmowego spełnił swoje zadanie, wykorzystywana technologia musi być wysokiej jakości i przede wszystkim powinna być niezawodna. Częste awarie takich systemów to problem dla użytkowników i brak ważnych danych, które można wykorzystać w zarządzaniu flotą i pracą osób w terenie.

Przy okazji warto montować obok zwykłych lokalizatorów GPS także dodatkowe czujniki i podzespoły, które będą dostarczały kompleksowych informacji o stanie pracy różnych elementów samochodu. Im więcej danych, tym lepsze decyzje można podejmować i tym samym skutecznie optymalizować funkcjonowanie floty firmowej.

GPS do samochodu firmowego to już właściwie konieczność, gdy chce się racjonalnie zarządzać pracownikami mobilnymi i ograniczać koszty utrzymania pojazdów. To kolejny przykład, jak nowoczesna technologia skutecznie wspiera procesy biznesowe.

Więcej na: http://www.satisgps.com/

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Serwis klimatyzacji samochodowej
Niemal wszystkie popularne modele samochodów, które zostały...
jak sprawdzić historię pojazdu
Pandemia COVID-19, wojna w Ukrainie oraz napięcia na światow...
Chemeko-System
To jedna z największych polskich firm przetwarzający...
alufelgi SEAT
Alufelgi stanowią jedną z najważniejszych części wyp...
przyczepy furgony
Autoline to wiodący portal ogłoszeniowy, który specjalizuje...