GPS do samochodu firmowego

GPS do samochodu firmowego – dlaczego warto?

Opublikowano: 14 listopada 2017

Samochody osobowe to duża część firmowej floty w Polsce. Jeżdżą nimi przedstawiciele handlowi, serwisanci i inni pracownicy mobilni. Aby zachować nad tymi pojazdami właściwą kontrolę, konieczny jest montaż monitoringu GPS.

Zarządzanie pracownikami w terenie oraz samochodami poruszającymi się po całej Polsce to prawdziwe wyzwanie dla każdego przedsiębiorcy. Z pomocą przychodzi tutaj nowoczesna technologia. Współczesne rozwiązania GPS (np. SATIS) pozwalają uzyskać o wiele więcej danych niż tylko położenie określonego samochodu firmowego.

Co można kontrolować za pomocą monitoringu i GPS?

GPS do samochodu firmowego i jego kompleksowy monitoring to skuteczne wsparcie przedsiębiorców w zarządzaniu flotą i pracownikami. Odpowiednie urządzenia pozwalają na osobne monitorowanie kilometrów przejechanych w celach prywatnych od trasy pokonanej w celach służbowych (np. użycie odpowiedniego przełącznika w kabinie pojazdu).

GPS do samochodu umożliwia również weryfikację zgodności raportów przedstawionych przez pracowników z rzeczywistym stanem wykonanej pracy, co pozwala skutecznie wyeliminować ewentualne nadużycia. Lokalizator umożliwia także kontrolowanie faktycznego czasu pracy mobilnych pracowników. Monitoring pomaga również optymalizować zużycie paliwa w firmowych samochodach osobowych. Dzięki sprawdzeniu stylu jazdy kierowcy można skutecznie reagować, wprowadzając plany motywacyjne, dyscyplinujące czy doszkalanie.

GPS pozwala lepiej planować trasy, a tym samym usprawnić obsługę klienta przez mobilnego pracownika i planować optymalne trasy. Dzięki monitoringowi można również zautomatyzować wiele procesów, np. planowanie przeglądów serwisowych itp. Nie bez znaczenia jest także zwiększenie bezpieczeństwa kierowców dzięki monitoringowi, a także alarmowanie o zdarzeniach niepożądanych.

Warto stawiać na niezawodną technologię?

Aby GPS do samochodu firmowego spełnił swoje zadanie, wykorzystywana technologia musi być wysokiej jakości i przede wszystkim powinna być niezawodna. Częste awarie takich systemów to problem dla użytkowników i brak ważnych danych, które można wykorzystać w zarządzaniu flotą i pracą osób w terenie.

Przy okazji warto montować obok zwykłych lokalizatorów GPS także dodatkowe czujniki i podzespoły, które będą dostarczały kompleksowych informacji o stanie pracy różnych elementów samochodu. Im więcej danych, tym lepsze decyzje można podejmować i tym samym skutecznie optymalizować funkcjonowanie floty firmowej.

GPS do samochodu firmowego to już właściwie konieczność, gdy chce się racjonalnie zarządzać pracownikami mobilnymi i ograniczać koszty utrzymania pojazdów. To kolejny przykład, jak nowoczesna technologia skutecznie wspiera procesy biznesowe.

Więcej na: http://www.satisgps.com/

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Biuro serwisowane
Wiele firm nie korzysta z własnej przestrzeni biurowej, ale...
Felgi zimowe
Wraz z nadejściem zimy, większość kierowców zaczyna się zast...
Ferrari 458
Wielu miłośników motoryzacji chciałoby przynajmniej raz prze...
Kia
Blog Kiawiarnia to miejsce, gdzie pasja do motoryzacji łączy...
agencja kreatywna
Agencje kreatywne zyskują w Polsce na popularności —...