hale stalowe

Hale stalowe – gdzie się sprawdzą?

Opublikowano: 11 kwietnia 2019

Dynamiczny rozwój Twojej firmy sprawia również, że potrzebujesz więcej miejsca do pracy. W przypadku dużych przedsiębiorstw wiąże się to często z koniecznością postawienia nowego budynku – hali magazynowej lub przemysłowej, garażu czy warsztatu.

Nowoczesnym i wygodnym rozwiązaniem jest w tym przypadku hala stalowa – mająca wszystkie zalety murowanego budynku, a także wiele dodatkowych. W jakich branżach hale stalowe szczególnie się sprawdzą? Podpowiadamy.

Hale stalowe – dlaczego są takie popularne?

Hale stalowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem przedsiębiorców. Składa się na to wiele czynników. Przede wszystkim taki budynek stawia się bardzo szybko – przeciętnej wielkości hala magazynowa może być wybudowana w 2-3 tygodnie i to bez udziału licznej ekipy pracowników budowlanych. Dzięki modułowości oraz lekkości wszystkich elementów, do montażu hali wystarczy jedynie kilku pracowników.

Kolejną zaletą stalowych hal przemysłowych jest możliwość dostosowania ich do swoich potrzeb. To klient decyduje o tym, jakich materiałów chce użyć, jak gruba ma być izolacja, jak będzie podzielona przestrzeń w budynku czy ile okien będzie w ścianach. Halę można też z łatwością rozbudowywać lub modyfikować układ ścian w jej wnętrzu. Dzięki temu przedsiębiorca może sprawnie reagować na zmiany zachodzące w jego firmie.

Hale stalowe budowane są z wytrzymałych i odpornych na korozję materiałów. Wytrzymują działanie trudnych warunków atmosferycznych, a przy dobrej izolacji oraz wentylacji można w nich swobodnie pracować zarówno latem, jak i zimą.

Jeśli zaś chodzi o koszty, cena hali stalowej będzie zbliżona do budynku murowanego. Pierwsze rozwiązanie ma jednak pewną zasadniczą zaletę – w przypadku, gdy uznasz, że twoja firma nie potrzebuje już tyle przestrzeni i będziesz chciał pozbyć się hali, możesz ją z łatwością rozebrać, a wykorzystane materiały użyć ponownie lub sprzedać. Dzięki temu jesteś w stanie uzyskać znaczący zwrot kosztów. W przypadku budynku murowanego byłoby to niemożliwe.

Hala stalowa – w jakiej branży się sprawdzi?

Dzięki swojej modułowości i dopasowaniu do potrzeb klienta hale stalowe stosowane są w coraz większej liczbie firm.

– Na takie rozwiązanie chętnie decydują się rolnicy, używając hal stalowych jako kurników czy chlewni. Najczęściej oczywiście widuje się hale magazynowe, zwłaszcza w branży logistycznej. Tego typu budynki używane są jednak również jako warsztaty samochodowe, punkty usługowe, lakiernie, ujeżdżalnie czy nawet hale sportowe. Często wykorzystuje się je jako hale montażowe lub produkcyjne. Przy zastosowaniu odpowiedniej izolacji można halę stalową przekształcić nawet w biuro. Możliwości w przypadku hal stalowych jest naprawdę wiele – mówi ekspert firmy Frisomat.

Przemysłowe hale stalowe – co jeszcze trzeba o nich wiedzieć?

Aby postawić halę stalową, należy uzyskać takie same pozwolenia, jak w przypadku  tradycyjnego budynku. Przede wszystkim należy uzyskać w Urzędzie Miasta lub Urzędzie Gminy warunki zagospodarowania terenu i na ich podstawie wystąpić o pozwolenie na budowę. Zdarza się, że konieczne jest pozyskanie dodatkowych ekspertyz – warto więc o to zadbać przed rozpoczęciem inwestycji, bo pozyskanie wszystkich niezbędnych dokumentów może zająć sporo czasu.

Nie powinno się również ufać firmom, które bez zawahania podają od razu koszt budowy hali stalowej. Na cenę takiego przedsięwzięcia składa się bowiem bardzo wiele czynników – od rozmiaru budynku, przez typ użytych materiałów, aż po wszystkie dodatkowe elementy wyposażenia, jak antresola czy ścianki działowe. Właśnie dlatego wykonawca powinien najpierw uzyskać wszystkie niezbędne informacje, by móc podać przybliżoną cenę.

Zastąpienie murowanego budynku halą stalową to z pewnością rozsądne i wygodne rozwiązanie. Wynikające z tego korzyści są nie do przecenienia dla właściciela biznesu, a zaoszczędzony czas możesz spożytkować na rozwój firmy w innych obszarach.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
profile stalowe
Ocynkowane profile stalowe otwarte to materiał, który zyskuj...
wykładzina PCV
Wybór odpowiedniej podłogi do danego pomieszczenia może być...
Grzegorz Głasek
Odpowiedzialność, zarówno biznesowa, społeczna, jak...
warzywnik na balkonie
Uprawa warzyw na balkonie to wspaniała opcja dla tych, którz...
Marian Cydzik
Określanie celów w firmie jest niezwykle ważne dla z...