Halloween

Halloween — zorganizuj imprezę dla dzieci w mrocznym klimacie

Opublikowano: 28 października 2022

Moda na Halloween przyszła do nas ze Stanów Zjednoczonych i chociaż nie od razu zyskała aprobatę, to dzisiaj obchodzenie tego święta w mroczny, ale zabawny sposób staje się coraz popularniejsze. Szczególnie zainteresowane tego rodzaju formą rozrywki są najmłodsi, którzy wieczorem mogą przebrać się w straszliwe kostiumy, aby zbierać po domach słodkości. Halloween obchodzony jest ostatniego dnia października, w tym roku będzie to poniedziałek. Ponieważ do tego wydarzenia nie zostało już wiele czasu, przygotuj się do organizacji imprezy dla najmłodszych w strasznym klimacie już teraz.

Zadbaj o odpowiedni nastrój

Świecące dynie, papierowe kościotrupy, plastikowe pająki, sztuczna krew, materiałowe duchy, to tylko niektóre z obowiązkowych elementów dekoracyjnych miejsca, w którym będzie odbywać się szalona impreza dzieci. Jak najbardziej zadbaj o atmosferę rodem z horroru, ale nie zapominaj, że w zabawie będą uczestniczyć dzieci, więc nie przestrasz ich zbytnio. Zachowaj umiar i zdecyduj się raczej na dodatki z nutką humoru.

„Trick or treat” i nie tylko

„Trick or treat”, czyli „cukierek albo psikus” to oczywiście najsłynniejsza zabawa podczas Halloween i dla wielu dzieci tak naprawdę główny cel organizacji mrocznego wieczoru, natomiast nie musi być jedyną rozrywką. Zbieranie cukierków albo robienie sąsiadom psikusów może rozpocząć szaloną imprezę, ale propozycji na zabawy na Halloween jest znacznie więcej. Poznaj kilka propozycji:

  • Szukanie skarbów. Najlepiej, jeśli impreza odbywa się w ogrodzie, dzięki czemu zyskasz spory teren do chowania różnych gadżetów. W donicach ukryj cukierki, za huśtawką mogą pojawić się żelki, w różnych zakamarkach tarasu schowaj inne łakocie. Skarbami nie muszą być słodycze, ale ważne, żeby przedmioty nawiązywały do tematu całego wydarzenia.
  • Straszne balony. Zorganizuj konkurs na malowanie balonów. Niech dzieci wezmą w dłoń flamastry i stworzą z nadmuchanych wcześniej balonów upiorne postacie. Z kawałków sznurków albo waty mogą dokleić włosy.
  • Mumia. Niech dzieci połączą się w pary. Zadaniem każdej jest stworzenie mumii z papieru toaletowego. Zabawa jest prosta i przynosi ogrom śmiechu. Chodzi o to, aby jedno z dzieci owinęło papierem toaletowym swojego kolegę lub koleżankę w parze. W której parze gotowa mumia pojawi się jako pierwsza, ta wygrywa.
  • Kalambury. Każdy wie, na czym polegają kalambury. Wypisz na karteczkach nazwy strasznych postaci i zwierząt, a dzieci niech je pokazują. Pająk, czarny duch, ale też stwory ze świata fantastyki, jak wampir czy czarownica, to tylko kilka przykładów na tego rodzaju zgadywanki.

To oczywiście tylko kilka propozycji atrakcyjnych zabaw halloweenowych, natomiast organizując imprezę dla dzieci, bierz pod uwagę przede wszystkim ich indywidualne zainteresowania, preferencje, a nawet modę na dany rodzaj rozrywki. Pamiętaj też o zachowaniu należytego bezpieczeństwa i zawsze nadzoruj zabawę najmłodszych.


Jak malować farbami plakatowymi?

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Melissa and Doug
Szukając zabawek, które nie tylko bawią, ale i uczą, warto z...
Ferrari 458
Wielu miłośników motoryzacji chciałoby przynajmniej raz prze...
Fotobudka 360
Poszukiwanie wyjątkowych form rozrywki dla różnych wydarzeń...
zabawki dla dzieci
Dobór odpowiednich zabawek dla dzieci jest niezwykle istotny...
Trampoliny na placu zabaw
...