Hernciszfilm

Jubileusz 13-lecia przedsiębiorstwa Hernciszfilm

Opublikowano: 12 lutego 2019

Jubileusz mikroprzedsiębiorstwa Hernciszfilm odbył się 12 stycznia 2019 r., w świetlicy „Pod Jaworem” w Izabeli, gm. Wiązowna. Był wspaniałą okazją do spotkania, podsumowania 13 lat działalności oraz wyrażenia podziękowań tym wszystkim, którzy przyczynili sie do jego istnienia i rozwoju. 13 lat temu firma miała bardzo skromne  początki – zlokalizowana była w prywatnym mieszkaniu: na stanie mieliśmy sprzęt S-VHS,  pierwszą kamerę DV oraz stanowisko do montażu. Dziś do pracy mamy kamery Full HD i 4K, i wiele innego potrzebnego, nowoczesnego sprzętu, a także wyremontowane biuro w centrum Otwocka ze studiem do nagrań filmowych.

Produkujemy filmy na zlecenia klientów biznesowych oraz indywidualnych. Wśród pierwszej grupy można wymienić np.: Centralne Laboratorium Kryminalistyczne Policji, PAN, Polską Federację Dalekowschodnich Sztuk i Sportów Walki, Urząd Gminy Wiązowna, zgromadzenia zakonne, OSM czy Dostępni EU. Dla klientów indywidualnych realizujemy głównie relacje z uroczystości rodzinnych, takich jak śluby. Obejmujemy patronatem i promujemy różne wydarzenia charytatywne, kulturalne itp. Prowadzimy także szkolenia i warsztaty fotograficzne, cieszące się dużym uznaniem wśród młodzieży i dorosłych.

W trakcie jubileuszowego spotkania w Izabeli otrzymaliśmy od przybyłych wiele wyrazów uznania, w tym m.in.: Statuetkę Srebrnego Bizona Klubu Integracji Europejskiej, przyznawaną firmom z długoletnim stażem, którą wręczyła Barbara Jończyk, prezes Europejskiego Forum Przedsiębiorczości, Akt Uznania od Bractwa Liderów, który przekazał nam gen. bryg. BL Ryszard Murza, Wielki Książę Murat. Odebraliśmy także gratulacje i życzenia od wójta gminy Wiązowna – Janusza Budnego oraz przewodniczącej Rady Gminy Wiązowna – Renaty Falińskiej i z rąk sekretarza gminy – Anny Rosłaniec – oraz od klientów indywidualnych Oskara dla najlepszego producenta filmów.

Rangę uroczystości nadali przybyli licznie goście oraz patronaty, jakimi wydarzenie zostało objęte. Wśród szanownych gości znaleźli się:

  • Generał bryg. Ryszard Murza, Wielki Książę Murat herbu Murat, o korzeniach tatarskich, pochodzący z cesarskiego rodu Czyngis-chana. Urodził się w 1958 roku w Kazimierzu Dolnym, z wykształcenia jest prawnikiem, ukończył kilka fakultetów. Emir – tytularny chan Tatarów polskich linii chrześcijańskiej. Ryszard Murza jest jedyną osobą w Polsce, która ma sądownie przyznane prawo do używania tytułu Wielkiego Księcia. Wielki Mistrz Bractwa Liderów, organizacji patriotycznej o charakterze szlacheckim.
  • Renata Murza Murat, także o korzeniach tatarskich, urodzona w Kielcach, z wykształcenia ekonomistka, instruktorka i posiadaczka mistrzowskiego stopnia 4 dan w Karate Tsunami i zaszczytnego tytułu renshi, który w języku japońskim znaczy „kilkukrotny mistrz”. Pochodzi z rodziny o nazwisku Murza, co w języku tatarskim oznacza „książę”.
  • Bożena Żelazowska – radna sejmiku woj. mazowieckiego, przewodnicząca Komisji promocji i współpracy zagranicznej. Mająca na koncie 20 lat pracy w kulturze na Mazowszu, współpracę z organizacjami pozarządowymi przy organizacji wydarzeń kulturalnych, pracę przy konserwacji zabytków. Samorządowiec i społecznik.
  • Barbara Jończyk – przedsiębiorca, twórca Klubu Integracji Europejskiej, klubu biznesu zrzeszającego ponad dwieście firm z całej Polski. Wydawca i redaktor naczelna magazynu ludzi biznesu Przedsiębiorcy@eu i startującej właśnie pod tym logo telewizji internetowej. Wiceprezes Warszawskiej Izby Gospodarczej. Zaangażowana w wiele przedsięwzięć mających na celu promocję przedsiębiorczości, a także idei społecznej odpowiedzialności biznesu. Od wielu lat organizatorka warszawskich kolacji biznesowych, od trzech lat organizuje też ogólnopolską Letnią Galę Przedsiębiorców, połączoną z wręczeniem przyznawanych przez Europejskie Forum Przedsiębiorczości Pereł Euroturystyki. Zaangażowana jest we wspieranie takich przedsięwzięć jak program ,,Przedsiębiorstwo Fair Play”, organizowany przez Naczelną Organizację Techniczną czy konkurs ,,Laur Innowacyjności”.
    Hernciszfilm

W jubileuszu uczestniczyli również przyjaciele, partnerzy, klienci, a także byli i obecni współpracownicy firmy.

Program składał się z części oficjalnej oraz nieoficjalnej. W pierwszej części przybliżona została historia firmy oraz jej największe sukcesy. Warto wspomnieć otrzymaną pod koniec 2018 roku prestiżową nagrodę Buzdygan Marszałka Bielińskiego. W części tej wręczone zostały podziękowania za zaangażowanie i wkład w rozwój firmy.

Część artystyczna składała się z występów dwóch znakomitych zespołów muzycznych. Najpierw czas umilił gościom zespół Half Time Trio Cover Band. Zespół, w którego duszy gra swing – improwizujący na żywo. Drugim występem jubileusz uświetnił Przemysław Knopik wraz z przygotowaną dla gości niespodzianką – występem utalentowanej piosenkarki Justyny Curyłło oraz saksofonisty Mieczysława Grubiaka.

Podsumowując, jubileusz 13-lecia firmy Hernciszfilm był świetną okazją do spotkania się i wspólnej integracji. Właśnie takiego typu imprezy są świetną motywacją do dalszego rozwoju. Czekamy z niecierpliwością na następne jubileusze i mamy nadzieję, że będzie ich jak najwięcej. Dziękujemy wszystkim jeszcze raz za przybycie oraz za wsparcie udzielane przez tych 13 lat!

Krystian Herncisz

Hernciszfilm

Fot. Jakub Ganowski, GOK Wiązowna

Udostępnij ten post:



Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
wdrożenie ERP
Proces wdrożenia w firmie systemu ERP (Enterprise Resource P...
Jan Sabiniarz
16 marca 2024 r. w hotelu Aubrecht w Koprzywnicy mia...
Terminal płatniczy
Terminale płatnicze stanowią kluczowy element dla rozwoju ma...
zmiany w prawie podatkowym
Każdego roku dochodzi do mniejszych lub większych zmian w po...
Biuro serwisowane
Wiele firm nie korzysta z własnej przestrzeni biurowej, ale...