Jubileusz 13-lecia przedsiębiorstwa Hernciszfilm
Jubileusz mikroprzedsiębiorstwa Hernciszfilm odbył się 12 stycznia 2019 r., w świetlicy „Pod Jaworem” w Izabeli, gm. Wiązowna. Był wspaniałą okazją do spotkania, podsumowania 13 lat działalności oraz wyrażenia podziękowań tym wszystkim, którzy przyczynili sie do jego istnienia i rozwoju. 13 lat temu firma miała bardzo skromne początki – zlokalizowana była w prywatnym mieszkaniu: na stanie mieliśmy sprzęt S-VHS, pierwszą kamerę DV oraz stanowisko do montażu. Dziś do pracy mamy kamery Full HD i 4K, i wiele innego potrzebnego, nowoczesnego sprzętu, a także wyremontowane biuro w centrum Otwocka ze studiem do nagrań filmowych.
Produkujemy filmy na zlecenia klientów biznesowych oraz indywidualnych. Wśród pierwszej grupy można wymienić np.: Centralne Laboratorium Kryminalistyczne Policji, PAN, Polską Federację Dalekowschodnich Sztuk i Sportów Walki, Urząd Gminy Wiązowna, zgromadzenia zakonne, OSM czy Dostępni EU. Dla klientów indywidualnych realizujemy głównie relacje z uroczystości rodzinnych, takich jak śluby. Obejmujemy patronatem i promujemy różne wydarzenia charytatywne, kulturalne itp. Prowadzimy także szkolenia i warsztaty fotograficzne, cieszące się dużym uznaniem wśród młodzieży i dorosłych.
W trakcie jubileuszowego spotkania w Izabeli otrzymaliśmy od przybyłych wiele wyrazów uznania, w tym m.in.: Statuetkę Srebrnego Bizona Klubu Integracji Europejskiej, przyznawaną firmom z długoletnim stażem, którą wręczyła Barbara Jończyk, prezes Europejskiego Forum Przedsiębiorczości, Akt Uznania od Bractwa Liderów, który przekazał nam gen. bryg. BL Ryszard Murza, Wielki Książę Murat. Odebraliśmy także gratulacje i życzenia od wójta gminy Wiązowna – Janusza Budnego oraz przewodniczącej Rady Gminy Wiązowna – Renaty Falińskiej i z rąk sekretarza gminy – Anny Rosłaniec – oraz od klientów indywidualnych Oskara dla najlepszego producenta filmów.
Rangę uroczystości nadali przybyli licznie goście oraz patronaty, jakimi wydarzenie zostało objęte. Wśród szanownych gości znaleźli się:
- Generał bryg. Ryszard Murza, Wielki Książę Murat herbu Murat, o korzeniach tatarskich, pochodzący z cesarskiego rodu Czyngis-chana. Urodził się w 1958 roku w Kazimierzu Dolnym, z wykształcenia jest prawnikiem, ukończył kilka fakultetów. Emir – tytularny chan Tatarów polskich linii chrześcijańskiej. Ryszard Murza jest jedyną osobą w Polsce, która ma sądownie przyznane prawo do używania tytułu Wielkiego Księcia. Wielki Mistrz Bractwa Liderów, organizacji patriotycznej o charakterze szlacheckim.
- Renata Murza Murat, także o korzeniach tatarskich, urodzona w Kielcach, z wykształcenia ekonomistka, instruktorka i posiadaczka mistrzowskiego stopnia 4 dan w Karate Tsunami i zaszczytnego tytułu renshi, który w języku japońskim znaczy „kilkukrotny mistrz”. Pochodzi z rodziny o nazwisku Murza, co w języku tatarskim oznacza „książę”.
- Bożena Żelazowska – radna sejmiku woj. mazowieckiego, przewodnicząca Komisji promocji i współpracy zagranicznej. Mająca na koncie 20 lat pracy w kulturze na Mazowszu, współpracę z organizacjami pozarządowymi przy organizacji wydarzeń kulturalnych, pracę przy konserwacji zabytków. Samorządowiec i społecznik.
- Barbara Jończyk – przedsiębiorca, twórca Klubu Integracji Europejskiej, klubu biznesu zrzeszającego ponad dwieście firm z całej Polski. Wydawca i redaktor naczelna magazynu ludzi biznesu Przedsiębiorcy@eu i startującej właśnie pod tym logo telewizji internetowej. Wiceprezes Warszawskiej Izby Gospodarczej. Zaangażowana w wiele przedsięwzięć mających na celu promocję przedsiębiorczości, a także idei społecznej odpowiedzialności biznesu. Od wielu lat organizatorka warszawskich kolacji biznesowych, od trzech lat organizuje też ogólnopolską Letnią Galę Przedsiębiorców, połączoną z wręczeniem przyznawanych przez Europejskie Forum Przedsiębiorczości Pereł Euroturystyki. Zaangażowana jest we wspieranie takich przedsięwzięć jak program ,,Przedsiębiorstwo Fair Play”, organizowany przez Naczelną Organizację Techniczną czy konkurs ,,Laur Innowacyjności”.
W jubileuszu uczestniczyli również przyjaciele, partnerzy, klienci, a także byli i obecni współpracownicy firmy.
Program składał się z części oficjalnej oraz nieoficjalnej. W pierwszej części przybliżona została historia firmy oraz jej największe sukcesy. Warto wspomnieć otrzymaną pod koniec 2018 roku prestiżową nagrodę Buzdygan Marszałka Bielińskiego. W części tej wręczone zostały podziękowania za zaangażowanie i wkład w rozwój firmy.
Część artystyczna składała się z występów dwóch znakomitych zespołów muzycznych. Najpierw czas umilił gościom zespół Half Time Trio Cover Band. Zespół, w którego duszy gra swing – improwizujący na żywo. Drugim występem jubileusz uświetnił Przemysław Knopik wraz z przygotowaną dla gości niespodzianką – występem utalentowanej piosenkarki Justyny Curyłło oraz saksofonisty Mieczysława Grubiaka.
Podsumowując, jubileusz 13-lecia firmy Hernciszfilm był świetną okazją do spotkania się i wspólnej integracji. Właśnie takiego typu imprezy są świetną motywacją do dalszego rozwoju. Czekamy z niecierpliwością na następne jubileusze i mamy nadzieję, że będzie ich jak najwięcej. Dziękujemy wszystkim jeszcze raz za przybycie oraz za wsparcie udzielane przez tych 13 lat!
Krystian Herncisz
Fot. Jakub Ganowski, GOK Wiązowna
Dodaj komentarz