hulajnoga

Hulajnogi znów w modzie

Opublikowano: 12 kwietnia 2021

Prehistoria – zapewne ten termin najlepiej oddaje stosunek wielu dzieciaków do lat 90. Jednak to właśnie wtedy pierwszy raz w naszym kraju zapanowało szaleństwo związane z hulajnogami. Nie oznacza to, że nie było ich wcześniej, lecz dopiero upadek żelaznej kurtyny zaowocował napływem wszelkiego rodzaju dóbr z Zachodu. Wśród nich były także rzeczone hulajnogi. To spowodowało spadek ich cen, dzięki czemu praktycznie każdy mógł sobie pozwolić na zakup. Osiedla, drogi i chodniki zaroiły się od amatorów hulajnóg, ale moda nie trwała zbyt długo, może dlatego, że w wielu miejscach nie było odpowiedniej infrastruktury, a na drogach pojawiało się coraz więcej samochodów.

Cisza przed burzą

W końcu nadszedł moment, gdy zabawki z dzieciństwa trafiły do piwnic, na strychy i do garażów. Dość długo poruszanie się hulajnogą było wyborem prawdziwych pasjonatów, którzy nie wahali się, aby zainwestować w nowe modele. Jednocześnie był to czas rozwoju hulajnóg. Urosły nieco koła, zwiększyły się podstawy itd. W tym czasie zarówno w miastach, jak i w mniejszych miejscowościach pojawiło się więcej ścieżek rowerowych i chodników, które nie stanowiły zagrożenia dla życia osób poruszających się pojazdami o małych kółkach.

Eksplozja

Ostatnie lata można określić jako renesans hulajnóg, które z przytupem powróciły do łask użytkowników. Teraz nie tylko wyróżniają się ciekawym i atrakcyjnym wyglądem, lecz także oferują dodatkowe funkcje. Mowa tu oczywiście o sprzęcie elektrycznym, dzięki któremu możemy się poruszać znacznie szybciej i wygodniej. Niesamowita popularność tego rozwiązania skłoniła nawet kilka firm do zaoferowania mieszkańcom większych miast opcji wynajmu hulajnóg za drobną opłatą. To z kolei sprawiło, że tysiące nowych użytkowników zapragnęło mieć własną hulajnogę.

HulajnogaKierownica w dłoń i nogi w ruch!

Co skłoniło tyle osób do zakupu elektrycznej hulajnogi? Szybki rozwój nowych technologii i komfort jazdy, jaki się z nim wiąże. Przyjrzyjmy się temu na przykładzie modelu Spokey MOBIUS. Z pewnością każdy jest ciekaw kwestii praktycznych i zastanawia się, jak wygląda codzienne korzystanie z takiego pojazdu.

Zaletą MOBIUSA jest bez wątpienia lekkość, gdyż hulajnoga waży zaledwie 8 kg. Jednak to nie wszystko − dzięki systemowi szybkiego składania w każdej chwili możemy ją złożyć i zabrać do autobusu lub włożyć do bagażnika w samochodzie. Oprócz tego istnieje możliwość regulacji wysokości kierownicy, co umożliwi zajęcie wygodnej pozycji w czasie jazdy każdemu użytkownikowi, niezależnie od wzrostu.

Hulajnoga wyposażona jest w koła o średnicy 8 cali, wykonane z gumy odpornej na uszkodzenia mechaniczne. Pomaga to w bezpiecznym i komfortowym pokonywaniu każdej trasy, nawet jeśli natrafimy na nierówności. A co z prędkością – zapytają zwolennicy szybkiej jazdy. Z pewnością nie jest to ścigacz, ale maksymalna prędkość sięgająca 18 km/h jest wystarczająca. Nie zapominajmy, że z hulajnogi korzystają także młodsi użytkownicy, dla których taki bolid musi być bezpieczny.

Warto podkreślić, że prędkość zależy od kilku czynników, w tym od wagi osoby, która się porusza na hulajnodze. Producent zaleca, aby ta nie przekraczała 100 kg.

Spokey MOBIUS może przejechać na pełnej baterii nawet 15 km. Tu ponownie trzeba wziąć pod uwagę kilka zmiennych oraz odpowiednio używać hulajnogi, aby maksymalnie wykorzystać jej możliwości. Z tego względu nie zaleca się nieustannego przemieszczania się z maksymalną prędkością. Samo ładowanie hulajnogi zajmuje od 2 do 3 godzin. Musimy przy tym pamiętać, aby używać w tym celu oryginalnej ładowarki dołączonej do zestawu, gdyż przedłuży to żywotność akumulatora.

Firma Spokey zastosowała w hulajnodze elektrycznej system napędu zainstalowany w podstawie, Oznacza to, że regulujemy prędkość nogą, podobnie jest z hamowaniem. Dzięki temu ręce są zajęte wyłącznie kierowaniem. Rozwiązanie to jest intuicyjne − prowadzenie przychodzi naturalnie. Taka opcja z pewnością przypadnie do gustu tradycjonalistom, gdyż w efekcie sprzęt marki Spokey bardziej przypomina klasyczną hulajnogę.

Ruszaj z nami

Powrót hulajnóg w tej nieco zmodernizowanej formie jest bardzo pozytywnym zjawiskiem. Zarówno dzieci, młodzież, jak i osoby starsze chętnie wybierają te pojazdy, aby aktywnie spędzać czas wolny. Są też tacy, którzy dojeżdżają nimi do pracy albo do szkoły. Można więc śmiało powiedzieć, że hulajnogi elektryczne stały się nieodłącznym elementem życia zarówno w miastach, jak i w mniejszych miejscowościach. Spokey MOBIUS idealnie sprawdzi się jako forma aktywizacji własnej, jak również jako prezent, który ucieszy każdego obdarowanego.

 

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
gadżety reklamowe na targach
Targi i kongresy to nie tylko wydarzenia; to kluczow...
dron
Kiedy nadchodzą Walentynki, znalezienie idealnego prezentu s...
etui na sztućce
Zbliża się Wielkanoc, a w głowie pojawiają się myśli, jak wy...
AWAKE
Awake, szwedzki producent desek z napędem elektrycznym oraz...
Ferrari 458
Wielu miłośników motoryzacji chciałoby przynajmniej raz prze...
Nowe artykuły
Ślub to wyjątkowy moment w życiu każdej pary, a fryzura pann...
Firma Astara Western Europe, wyłączny importer samoc...
Technologia płatności Smartwatch Near Field Communication (N...