Land Rover

Nowy rozdział w historii SUV-ów — stoimy u progu rewolucji

Opublikowano: 10 kwietnia 2023

Jedną z ciekawszych alternatyw dla tradycyjnych aut spalinowych są hybrydy, które od kilku lat sukcesywnie umacniają swoją pozycję w świecie motoryzacji. Ta samochodowa ewolucja objęła swoim wpływem również scenę luksusowych SUV-ów, dając przedsmak przyszłości transportu. W naszym artykule przyjrzymy się bliżej najnowocześniejszym rozwiązaniom oferowanym przez markę Land Rover. Zostań z nami, aby dowiedzieć się o nich więcej!

Sport Utility Vehicle, czyli SUV

SUV to skrót od Sport Utility Vehicle, co można przetłumaczyć jako pojazd sportowo-użytkowy. Auta tego typu charakteryzują się sporymi rozmiarami, a do tego oferują szeroki zakres możliwości w terenie. Początkowo SUV-y były przeznaczone głównie dla ludzi aktywnie spędzających czas, którzy potrzebowali samochodu zdolnego do jazdy poza asfaltem. Obecnie jednak auta sportowo-użytkowe cieszą się ogromną popularnością również wśród kierowców poruszających się po standardowych drogach. Jak do tego doszło? Dzięki rozwojowi technologii motoryzacyjnej SUV-y urosły do miana komfortowych, a niejednokrotnie także luksusowych pojazdów ze sportowym zacięciem.

Dlaczego hybryda?

Przyczyny popularności SUV-ów są zatem jasne. Skąd jednak fokus producentów na rozwiązania hybrydowe? Za tym kierunkiem rozwoju przemawia wiele argumentów, przy czym ciężko wskazać jeden główny. Z pewnością u podstaw tego zjawiska leży możliwość znacznych oszczędności, jakie oferują użytkownikom auta hybrydowe. Poza tym, pomimo niedoborów czystej energii, rozwiązania elektryczne są obecnie największą nadzieją na rozwój transportu w pełni przyjaznego środowisku. Należy oczywiście w tym miejscu zaznaczyć, że wyróżnia się trzy rodzaje hybryd: MHEV, HEV oraz PHEV. PHEV to rozwiązanie bardziej zaawansowane od MHEV i HEV, jako że pozwala na ładowanie baterii z zewnętrznych źródeł, a wyposażone w nie auto może pokonywać pokaźne dystanse bez użycia silnika spalinowego.

Oni robią to dobrze — poznaj topowych przedstawicieli gatunku

Skoro mowa o hybrydowych SUV-ach, należy wspomnieć o Land Roverze. Ta brytyjska marka przoduje bowiem w produkcji zaawansowanych technologicznie SUV-ów wykorzystujących rozwiązania hybrydowe. Oto modele, które warto obdarzyć szczególną uwagą.

Land Rover

Discovery Sport

Wszechstronny, kompaktowy, wszędobylski — SUV Discovery Sport pojedzie dużo dalej, niż prowadzi asfaltowa nitka. Po bardziej zaawansowanych terenowo modelach odziedziczył on wiele rozwiązań i technologii, dzięki którym poradzi sobie nawet w trudnych warunkach. Jest dostępny z układem MHEV w wariantach benzynowych i wysokoprężnych oraz w jednej wersji PHEV. Całość dopełnia luksusowe wnętrze oraz doskonałe rozplanowanie przestrzeni. Auto oferuje do 7 miejsc dla pasażerów, dzięki czemu często wybierają je rodziny z dziećmi.

Rodzina Range Rover

Marzy ci się luksusowy SUV premium? Gratulujemy gustu! SUV z najwyższej półki to gwarancja luksusu i terenowych możliwości, które tak ciężko znaleźć, nawet wśród modeli renomowanych producentów. Wiele SUV-ów przypomina jedynie wyglądem auta sportowo-rekreacyjne lub terenowe, podczas gdy ich parametry techniczne pozostawiają niesmak. Jeśli chcesz tego uniknąć, zwróć uwagę na rodzinę Range Rover.

Znajdziesz tam mnóstwo interesujących propozycji adresujących najróżniejsze wymagania. Począwszy od stylowego Evoque przystosowanego do codziennego transportu, a skończywszy na najmocniejszym w stawce, Range Roverze w kilku wariantach hybrydowych MHEV oraz PHEV — oferta Land Rover jest niezwykle bogata. Z jej szczegółami możesz zapoznać się na stronie internetowej Land Rover.

Defender

Czyli samochód z prawdziwie terenowym DNA. To auto zdolne do wielkich rzeczy w terenie — zarówno dzięki dopracowanym aspektom czysto technicznym, jak i zaawansowanym technologiom. Poza tym rodzina Defenderów oferuje niezwykle bogate możliwości konfiguracji. Dzięki nim możesz w zasadzie sam stworzyć sobie auto terenowe — dokładnie takie, jakiego potrzebujesz. Nie zapomnijmy jednak o najważniejszym. Ten wyspecjalizowany samochód terenowy jest dostępny w atrakcyjnych wariantach spalinowych MHEV, a także w wersji PHEV.

Brzmi jak plan? Mamy nadzieję, że ten artykuł przybliżył cię do znalezienia SUV-a idealnego. Auta z napędem hybrydowym to kierunek, w którym zmierza motoryzacyjna ewolucja. Chcesz dotrzymać jej kroku? Teraz już wiesz, co masz robić, aby ci się to udało.

 

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Felgi zimowe
Wraz z nadejściem zimy, większość kierowców zaczyna się zast...
Ferrari 458
Wielu miłośników motoryzacji chciałoby przynajmniej raz prze...
Kia
Blog Kiawiarnia to miejsce, gdzie pasja do motoryzacji łączy...
Beijing 5
Inżynierowie i designerzy marki BAIC wiedzą jak to robić. To...
wynajem samochodów w Warszawie
Warszawa, stolica Polski, znana jest ze swojego wielokulturo...
Nowe artykuły
W dzisiejszym szybko zmieniającym się świecie, gdzie rutyna...
Podróżowanie po Europie jest niezwykle atrakcyjne z wielu po...
Biura rachunkowe mogą podchodzić do realizacji usług w różny...