aparat na zęby

Ile kosztuje aparat na zęby?

Opublikowano: 21 marca 2023

Leczenie ortodontyczne zapewnia piękny uśmiech i równo ustawione zęby na resztę życia. Jaki jest koszt leczenia i niezbędnego aparatu? To zależy – leczenie jest wyceniane indywidualnie, a lekarz bierze pod uwagę między innymi zaawansowanie wady zgryzu i rodzaj aparatu wybranego przez pacjenta.

Aparat tradycyjny a estetyczne nakładki – porównanie cen

Tradycyjny, stały aparat ortodontyczny jest wciąż jednym z najczęściej wybieranych modeli. Ile kosztuje taki aparat? Cena za jeden łuk rozpoczyna się od około 2000 złotych i może się nieco różnić w zależności od oferty wybranego gabinetu ortodontycznego.

Tradycyjne aparaty mają swoje wady, w tym głównie charakterystyczny wygląd, utrudnianie dokładnej higieny jamy ustnej czy podrażnienia tkanki ust spowodowane przez odstające od powierzchni zębów metalowe zamki. Za znacznie wygodniejsze podczas codziennego stosowania uznaje się nakładki clear aligner. Wykonane z przezroczystego materiału, pozostają niewidoczne po założeniu, nie odstają od powierzchni zębów przed idealne dopasowanie. Zdejmuje się je przed myciem zębów.

Czy estetyczne ruchome nakładki prostujące są znacznie droższe od tradycyjnych aparatów? W ich przypadku koszty rozpoczynają się od około 6700 zł. Cena jest wyższa, jednak – co ważne – możesz rozłożyć ją na aż 72 miesięczne raty. Znajdź najbliższy gabinet pod hasłem clear aligner Wrocław lub odpowiednim dla swojej miejscowości, żeby stworzyć własny plan leczenia i jego kosztorys.

Koszty dodatkowe – wizyty kontrolne i zabiegi

Koszty leczenia ortodontycznego to nie tylko zakup samego aparatu. Pamiętaj, że leczenie wady zgryzu musi być nadzorowane przez lekarza, który – przyjmując prywatnie – zwykle pobiera dodatkowe 100 zł za każdą wizytę kontrolną. Do kosztów dojść mogą także ceny koniecznych zabiegów albo akcesoriów.

Uwaga – w przypadku wyboru przezroczystych nakładek ortodontycznych DR SMILE nie musisz martwić się żadnymi dodatkowymi kosztami. Wszystko, co będzie niezbędne podczas całego procesu, w tym komplet nakładek, kontakt z lekarzem, wizyty i zabiegi, zostają od razu wliczone w jego cenę. Nawet jeśli stanie się coś wcześniej nieprzewidzianego, nie będzie się to wiązać z żadnymi dodatkowymi opłatami.

Plan leczenia i jego kosztorys opracowywane są po pierwszej wizycie, na której wykonuje się skan 3D zębów. Wizyta ta jest całkowicie darmowa – możesz bez zobowiązań zapoznać się z ofertą, a leczenie rozpocznie się dopiero wtedy, gdy zaakceptujesz jego plan wraz z kompletnym kosztorysem i wizualizacją efektów.

aparat na zęby

Od czego zależą koszty leczenia ortodontycznego?

Żaden specjalista nie będzie w stanie podać konkretnej ceny leczenia ortodontycznego bez wcześniejszego spotkania z pacjentem. Ostateczne koszty zależą przede wszystkim od:

  • wady zgryzu i jej poziomu zaawansowania,
  • koniecznych do wykonania badań i zabiegów,
  • wybranego modelu aparatu ortodontycznego,
  • przewidzianego czasu trwania leczenia.

Pamiętaj również o tym, że po ustawieniu zębów we właściwej pozycji konieczne jest zastosowanie drugiego modelu aparatu nazywanego retencyjnym. Jego zadaniem jest utrwalenie efektów leczenia i zapobieganie powracaniu zębów do wcześniejszych pozycji.

Choć koszty leczenia wad zgryzu mogą wydawać się wysokie, jest to jednorazowy wydatek i inwestycja w samego siebie na resztę życia. Trudno wycenić pewność siebie, piękny uśmiech i pozbycie się kompleksów.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
stomatologia
See on kuum teema paljude inimeste jaoks, kes seisavad ortod...
Olej MCT
Olej MCT st...
depilacja laserowa
Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej stają się coraz popul...
Renata Michnowska
Przyszłość medycyny estetycznej to połączenie na...
Rockwell Razors
...
Nowe artykuły
Samochody Kia od lat uważane są za synonim wysokiej jakości....
Jeśli uwielbiasz odpoczynek po sezonie i nie lubisz tłumów n...
Wnętrza o kobiecym charakterze to coś, co wiele osób pragnie...