Menu
domowy system monitoringu

Ile zapłacimy za domowy system monitoringu?

Monitoring w domu kojarzy się z nowoczesnymi urządzeniami, które sporo kosztują. Czy tak faktycznie jest? Dzisiaj bierzemy pod lupę średnie ceny zestawów do domowego systemu monitoringu.

Umieszczenie kamer w domu to inwestycja w bezpieczeństwo, która opłaca się w kilku przypadkach. Na pewno warto pomyśleć o monitoringu, jeśli często wyjeżdżamy. Ponadto taki system bezpieczeństwa pozwoli zwiększyć komfort, jeśli w domu posiadamy wiele cennych sprzętów i przedmiotów. Zamontowanie kamer pozwoli spać spokojnie nawet kiedy będziemy tysiące kilometrów od domu. Dlatego warto pomyśleć o kupnie odpowiedniego sprzętu odpowiednio wcześniej.

domowy system monitoringu

Monitoring do domu a samodzielna instalacja

Przy niewielkim domu lub w mieszkaniu spokojnie możemy zainwestować w prosty zestaw do monitoringu, przeznaczony do samodzielnego montażu i konfiguracji. Taki zestaw można także skompletować z różnych urządzeń, a w ich doborze powinien pomóc nam specjalista ze sklepu, w którym chcemy się zaopatrzyć. Zanim podejmiemy ostateczną decyzję warto poszperać trochę w Internecie i dowiedzieć się, co jest dostępne w konkretnym przedziale cenowym.

Obszar, liczba kamer, możliwości zapisu

Na początku trzeba zastanowić się jak duży ma być obszar objęty monitoringiem. W oparciu o to możemy wybrać tylko kamery wewnętrzne do obserwowania wnętrza domu lub kamery zewnętrzne, które będą monitorować otoczenia (bramę wjazdową, wejście do domu, posesję). Musimy też uwzględnić liczbę kamer. Kamery montowane na zewnątrz muszą mieć wzmocnione obudowę oraz być odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne, jak np. śnieg, wiatr czy mróz.

Ważne jest także podjęcie decyzji czy obraz ma być rejestrowany i archiwizowany. Wizja może być też dostępna przez Internet w podglądzie na żywo, dzięki czemu będziemy mogli obserwować dom będąc wiele kilometrów dalej. Ponadto opcję rejestracji i zapisu obrazu możemy ustawić tak, aby włączała się tylko, jeśli zostanie naruszona któraś ze stref. Wówczas trzeba połączyć domowy system monitoringu z czujnikami ruchu.

domowy system monitoringu

Rozbudowa o instalację alarmową

Większość systemów monitoringu do domu posiada możliwość połączenia z instalacją alarmową. Poza wspomnianymi wyżej detektorami ruchu, które uruchamiają rejestrację obrazy, do systemu możemy podłączyć nadajniki dźwiękowe. Będą one sygnalizować naruszenie strefy przez osoby postronne, dzięki czemu będziemy mogli w porę zareagować, a przy próbie włamania – zawiadomić policję. Sama obecność kamer działa zresztą odstraszające na potencjalnych włamywaczy.

Ile może kosztować domowy system monitoringu?

Koszty zamontowania monitoringu rosną wraz z obszarem, który musimy objąć dozorem wizyjnym.  Ceny prostych, ale kompletnych zestawów do monitoringu zaczynają się od 800 zł. W skład takiego kompletu wchodzą cztery kamery kopułkowe wewnętrzne i rejestrator z dyskiem twardym o pojemności 500 GB. Nieco więcej będzie kosztował taki sam zestaw, ale z kamerami zewnętrznymi wyposażonymi np. w obudowy wandaloodporne i tryb dzienno-nocny (ok. 1000-1500 zł). Przy kamerach o wyższej rozdzielczości taki sam zestaw będzie nas kosztował 1800–3000 złotych.

Artykuł powstał przy współpracy ze sklepem Montersi.pl oferujący rejestratory IP do kamer – https://www.montersi.pl/rejestratory-ip

domowy system monitoringu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2021