Od ilu lat można mieć konto w banku

Od ilu lat można mieć konto w banku?

Opublikowano: 7 sierpnia 2017

Okazuje się, że produktami bankowymi interesują się coraz młodsi Polacy. Co ciekawe, największą świadomością w zakresie usług bankowych wykazują się osoby w przedziale wiekowym 18-24 lata. To zresztą oni chętnie z nich korzystają. Same banki zaczęły dostrzegać ogromny potencjał w młodych Polakach. Właśnie dlatego swoją ofertę kierują do coraz młodszego grona odbiorców.

Dlaczego bankom zależy na młodym kliencie?

Udowodniono, że Polacy wykazują silną więź i lojalność względem tej instytucji bankowej, w której posiadają już jakiś produkt. Mając konto w jednej instytucji, po kredyt gotówkowy czy hipoteczny również wybiorą się do tej samej. W tym samym banku korzystają też z innych produktów, bo wtedy mogą liczyć na specjalne, preferencyjne warunki.

Kształtowanie lojalności młodego odbiorcy jest więc priorytetem. Banki w ten sposób zapewniają sobie klientów na przyszłość. To właśnie dlatego konta w banku dedykowane są już małym dzieciom albo ich rodzicom, którzy chcą zapewnić im dobry start w przyszłość.

Konta dla dzieci

Niektóre banki oferują konta dla dzieci. Tak naprawdę to rachunki, nad którymi pełną kontrole mają ich rodzice albo opiekunowie. Takie konto indywidualne nie służy wtedy do bieżących wydatków, bo przecież kilkulatek nie potrafi jeszcze samodzielnie zarządzać finansami.

Taki rachunek jest raczej podstawą do gromadzenia oszczędności na przyszłość dziecka. Najczęściej konto połączone jest z lokatą bankową albo kontem oszczędnościowym. Daje możliwość generowania nie tylko oszczędności, ale również ich pomnażania. Tego rodzaju rachunek zakładany jest z myślą o długookresowym odkładaniu pieniędzy.

Konta po 13 roku życia

Konta młodzieżowe cieszą się coraz większą popularnością. Wszystko dlatego, że rodzice mają wreszcie świadomość konieczności wdrażania swoich pociech w świat finansów. Okazuje się, że im wcześniej młodzi pojmą mechanizm racjonalnego wydawania pieniędzy, tym lepiej poradzą sobie finansowo w dorosłym życiu.

Konto indywidualne dla dziecka od 13 roku życia nadal jest jeszcze nadzorowane przez osoby dorosłe, ale jednak nastolatek może już posługiwać się nim samodzielnie. Rodzice uzupełniają takie konto, wyznaczają limit dziennych płatności kartą czy wypłat gotówki z bankomatów. Trzeba przyznać, że to doskonała opcja w okresie wakacyjnym, kiedy pociechy wyjeżdżają na pierwsze kolonie i obozy. To tam decydują o swoich wydatkach po raz pierwszy.

Konta dla osób pełnoletnich

Osoby, które ukończyły 18 lat, mogą swobodnie korzystać ze wszystkich produktów bankowych. Najczęściej wyborem staje się konto indywidualne, przede wszystkim dedykowane konto dla studentów. Przeważnie jest ono darmowe, połączone z kontem oszczędnościowym, dzięki czemu młody człowiek może generować dodatkowe zyski.

Mając na uwadze dopiero pierwsze kroki, jakie stawia w dorosłym życiu student, banki oferują w ramach prowadzenia takiego konta również liczne rabaty w konkretnych sklepach i premie finansowe za wykonywanie transakcji przypisaną do rachunku kartą płatniczą.

Udostępnij ten post:



Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Sławomir Zawadzki
Kryptowaluty stanowią...
Terminal płatniczy
Terminale płatnicze stanowią kluczowy element dla rozwoju ma...
biuro rachunkowe
Biura rachunkowe mogą podchodzić do realizacji usług w różny...
kryptowaluty
Kryptowaluty, czyli cyfrowa lub wirtualna forma waluty, prze...
e-commerce
A gdyby tak roboty wyręczały nas w codziennych czynnościa...