Impreza sylwestrowa

Impreza sylwestrowa w firmie

Opublikowano: 26 grudnia 2016

Sylwester to ten jedyny dzień w roku, w którym każdy poszukuje miejsca do wesołej zabawy, spędzenia czasu w gronie przyjaznych mu osób, w towarzystwie muzyki, dobrego jedzenia i optymistycznej atmosfery. Miejscem, w którym można się dobrze bawić może też być nasza firma.

Organizacja imprezy sylwestrowej wymaga spełnienia kilku warunków, wśród których znajdzie się odpowiednie miejsce z parkietem do tańca, przygrywający gościom zespół lub przynajmniej DJ z zestawem płyt oraz dostosowane do okazji jedzenie. Dzisiejsze możliwości sprawiają, że nie potrzeba nawet odpowiedniego zaplecza, bowiem bez problemu można zamówić catering, jak i wypożyczyć estradę dla zespołu.

Od klasyki do nowoczesności

Tradycyjna impreza sylwestrowa, jaką wiele osób pamięta jeszcze z uprzedniej epoki, wiązała się z zasiadaniem przy obficie zastawionym stole, duża ilością alkoholu oraz orkiestrą, która przygrywała do tańca w stylu biesiadnym. Dzisiejsze spojrzenie na noworoczną zabawę uległo znacznej zmianie, bowiem coraz częściej wybieramy zabawy w miejscach publicznych, na ulicach i placach miejskich, a jeśli decydujemy się na lokal, ma być nowocześnie i dynamicznie.

Moda na nowoczesne imprezy sprawia, że coraz mniejsze wymagania stawia się wyposażeniu, a często wystarcza jedynie szwedzki stół z cateringiem i trochę miejsc do siedzenia. Najważniejsza zawsze bywa oprawa muzyczna, pozwalająca przetańczyć całą noc niekoniecznie z własnym partnerem. Coraz częściej też spędzamy tę noc w gronie współpracowników, gdyż współczesne firmy – stawiając na integrację – tworzą swoiste rodziny zaprzyjaźnionych sobie osób.

Catering zamiast tradycyjnej kuchni

Nieodłącznym elementem imprezy sylwestrowej jest odpowiednie menu, bo trudno przecież wyobrazić sobie dynamiczną, pełną energii zabawę zakrapianą drinkami bez odpowiedniego wsparcia kalorycznego. W przeciwieństwie do typowych, obficie zastawianych stołów z dawnych tradycji, dziś stawia się na catering, niekoniecznie obsługiwany przez kelnerów. Urządzając imprezę sylwestrową w firmie można zamówić przekąski, a nawet ciepłe dania, serwowane w postaci szwedzkiego stołu, przy którym każdy gość obsługuje się sam. Dostępność firm cateringowych jest bardzo duża, podobnie jak rozmaitość oferowanych potraw w szerokiej skali cenowej, dlatego wybór odpowiedniego menu nie sprawia żadnych problemów. Nie wymaga też posiadania własnej kuchni czy zatrudniania profesjonalnych kucharzy.

Muzyka koniecznie na estradzie

Muzyka to najważniejszy element imprezy sylwestrowej, dlatego nie tylko wymaga odpowiedniego doboru utworów czy wykonawcy, ale też właściwej oprawy. Jeśli firma nie może sobie pozwolić na zespół, alternatywą może być wynajęcie DJ-a. Sednem dobrej zabawy jest estrada, pozwalająca na wyeksponowanie wykonawców, ale też będąca świetnym miejscem do noworocznych toastów czy różnych konkursów. Zapewnienie tego elementu wyposażenia imprezy nie powinno być żadnym problemem, można bowiem wynająć niemal dowolnej wielkości scenę – zbudowaną z podestów scenicznych.

Udostępnia je m.in. firma BSC System. Modułowa konstrukcja takich podestów pozwala na łatwe dostosowanie do każdego pomieszczenia, dlatego na miejsce zabawy może nadać się zarówno sala konferencyjna, jak i przestronny hol. Składane podesty można też kupić i wykorzystywać do organizowania takich imprez w kolejnych latach lub podczas innych firmowych wydarzeń.

Udostępnij ten post:



Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
catering
Jak jeść i chudnąć jednocześnie? Odpowiedź...
Gdzie dobrze zjeść w Krakowie
Kraków to miasto wielu zabytków, kultur i możliwości. To rów...
dieta pudełkowa
Jeszcze do niedawna catering dietetyczny był usługą,...