Indonezja

Indonezja – kiedy jechać, by najlepiej wykorzystać czas?

Opublikowano: 24 stycznia 2023

Indonezja jest największym krajem wyspiarskim na świecie. Składa się z ponad 17 tysięcy wysp i 250 grup etnicznych, jest to miejsce zamieszkania wyznawców największych religii świata z niesamowitą różnorodnością kulturową. Indonezja to fragment ziemi, który skrywa niezwykłe cuda natury – od wulkanów, lasów deszczowych po bezludne wyspy i puste plaże. Kiedy warto wybrać się na wycieczkę do Indonezji i jakie atrakcje można zwiedzić?

Jaki jest klimat i pogoda w Indonezji?

W Indonezji panuje klimat równikowy i podrównikowy, który charakteryzuje się bardzo wysoką temperaturą powietrza, wysoką wilgotnością i mocnymi opadami deszczu w porze deszczowej. Średnia roczna jej wartość wynosi 30 stopni Celsjusza. W Indonezji nie występują pory roku jak w Europie, a na pogodę wpływają w dużej mierze deszcze, temperatura i ukształtowanie terenu, które w przypadku tego kraju jest bardzo zróżnicowane. Wyróżnić więc można dwie główne pory roku:

  • Pora sucha od maja do września – jest to najpewniejszy okres do wyjazdu, aby mieć bezdeszczową pogodę. Temperatury oscylują w granicach 30 stopni Celsjusza i więcej. Z racji sezonu urlopowego, do Indonezji w tym czasie zjeżdżają się masy turystów.
  • Pora deszczowa od listopada do marca – nie jest to najlepszy okres do odwiedzania archipelagu, ponieważ pada wtedy rzęsisty deszcz, ale zdecydowanie częściej występują mocne i krótkotrwałe ulewy. Zdecydowanym atutem tej pory jest bujna roślinność i bardzo mało turystów odwiedzających wyspy. Mogą jednak wystąpić trudności w poruszaniu się, ponieważ pojawiają się błotniste osuwiska w rejonach górskich.
  • Pora przejściowa w kwietniu i październiku – w tych miesiącach można się cieszyć przyjemną i chłodną temperaturą jak na Indonezję, która wynosi około 28 stopni Celsjusza. Opady są naprawę znikome i zazwyczaj pojawiają się po zmroku w postaci godzinnego deszczu. Roślinność wciąż zachwyca swoją soczystością.

Po co jechać do Indonezji? Co zwiedzić?

Indonezja to kraj, który potrafi zachwycać przede wszystkim bogatą fauną i florą. Podczas podróży do tego kraju warto odwiedzić między innymi Wodospad Coban Sewu na Jawie. Co ciekawe, jeszcze kilka lat temu nawet mieszkańcy tej wyspy nie wiedzieli, że on istnieje. Powodem, dla którego warto odwiedzić to miejsce jest to, że ma się możliwość podziwiania zbocza o szerokości 30 metrów, po którym woda spływa kaskadowo 60 metrów w dół.

Indonezja

Jedną z najpopularniejszych atrakcji Indonezji jest Park Narodowy Bromo, na którego terenie znajdują się cztery wulkany Bromo, Batok, Kursi i Semeru. Jest to bardzo popularne miejsce na trekking na punkty widokowe. Podczas pobytu na archipelagu indonezyjskim warto z pewnością udać się jeszcze na plażę Timang, do Parku Komodo, gdzie można zobaczyć olbrzymie warany, a także na Bali. Z pewnością wyjazd w takie miejsce dostarczy każdemu ogrom emocji i niesamowitych przeżyć.

Więcej informacji na temat wyjazdów do Indonezji i o tym, co zobaczyć można przeczytać na https://dreamgo.pl/gdzie/indonezja.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Sezon turystyczny startuje lada moment! Planujesz we...
Perfect SPA Awards 2024
Zorganizowana w warszawskim hotelu Sheraton Grand Wa...
Wypoczynek z dala od cywilizacji, ale w luksusowych...
EKUZ
Podróżowanie po Europie jest niezwykle atrakcyjne z wielu po...
Termy BUKOVINA
Jeśli od dawna marzy Ci się, aby doświadczyć prawdziwego luk...