Menu

Infiniti Q50 S – model, który budzi emocje

Infiniti to marka premium Nissana, która już od 1989 r. podbija amerykański rynek, ale od jakiegoś czasu dobrze radzi sobie także w Europie. Co prawda segment sedanów klasy średniej na starym kontynencie zdominowały marki niemieckie, jednak Infiniti Q50 S jest dla nich poważną konkurencją

Infiniti podąża za ogólnoświatowym trendem, więc wyposażyło nowy model Q50 S w napęd hybrydowy – prawdziwy krzyk mody na rynku samochodowym, który łączy ekonomię i ekologię. Auto to też niezaprzeczalny styl i elegancja w sportowym wydaniu. Uwagę zwraca już jego stylistyka, dynamizm i lekkość to jego cechy dominujące.

Charakterystyczne dla modelu są trójwymiarowe przednie reflektory oraz spora powierzchnia przedniego pasa z osłoną chłodnicy. Linia boczna jest wyraźnie opadająca, a linia dachu idealnie zmierza ku bagażnikowi. Sylwetka samochodu jest niezwykle aerodynamiczna, mimo że jest dość muskularna. Nowy Q50 S ma spełniać wymagania i oczekiwania wszystkich kierowców, Infiniti daje możliwość skomponowania auta pod preferencje każdego użytkownika.

Ciekawym rozwiązaniem w kabinie jest zastosowanie dwóch kolorowych wyświetlaczy: górny w rozmiarze 8, a dolny 7 cali. Każdy z nich pełni inną funkcję – pierwszy odpowiada za nawigację oraz aplikacje (kalendarz, parametry jazdy, kompas), natomiast drugi za multimedia oraz ustawienia auta. Q50 S to także bardzo komfortowa i ergonomiczne propozycja zarówno dla kierowcy, jak i pasażerów. Fotele zaprojektowano wspólnie z pracownikami NASA, więc wygoda jest gwarantowana.

W nowym Infiniti Q50 S debiutuje druga generacja firmowego systemu bezpośredniego kierowania adaptacyjnego DAS (Direct Adaptive Steeering). Standardowy tryb kierowania pozwala na lepsze czucie kierownicy, a także na pełniejszą informację zwrotną z drogi. Q50 S wyposażono również w sterowany elektronicznie system dynamicznej kontroli zawieszenia DSS (Dynamic Digital Supension), który monitoruje pracę elementów podwozia. Z kolei tryb osobisty (Personal ) umożliwia skonfigurowanie charakterystyki pracy silnika, zawieszenia i układu kierowniczego pod nasze preferencje.

Q50 S jest oferowany w pięciu wersjach silnikowych. W wariancie hybrydowym to 3,5-litrowe V6 w tandemie z silnikiem elektrycznym. Ten dobrany duet to 364 KM i maksymalnie 564 NM momentu obrotowego. Kolejny plus to opcjonalny napęd na cztery koła oraz bardzo szybka 7-stopniowa przekładnia automatyczna. Infiniti Q50 imponuje nienaganną sylwetką, genialnymi osiągami, możliwością personalizacji, a przede wszystkim przyjemnością prowadzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2022