Niepozorne włączniki światła to coś, o czym często zapominamy podczas urządzania modnych wnętrz. Warto jednak poświęcić nieco czasu na to, żeby wybrać najlepsze rozwiązanie, które pomoże w codziennym funkcjonowaniu. We włącznikach tkwi bowiem wielki potencjał.
Okazuje się, że nowoczesne włączniki potrafią dać wiele możliwości, związanych nie tylko z włączaniem lub wyłączaniem światła. Jakie inne korzyści przynosi zatem zapominany i niedoceniany włącznik?
Niby każdy z nas ma w domu włączniki światła. Należą one do tego typu wyposażenia, bez którego nie da się obyć w żadnym pomieszczeniu. Zastosowanie odpowiedniego modelu może jednak znacząco poprawić funkcjonalność i wygląd danej przestrzeni. W jaki sposób?
Wyróżnia się trzy główne typy włączników:
Standardowe włączniki znamy wszyscy. Występują w wersji jedno lub dwuprzyciskowej. Najczęściej wykonuje się je z tworzyw sztucznych, choć obecnie na rynku można znaleźć modele wyposażone w ramki z rozmaitych surowców – od metalu do drewna lub nawet betonu. Pozwala to wkomponować włącznik w niemal każdą aranżację.
Modele retro stanowią odmianę standardowego typu włącznika, który wystylizowano jednak tak, żeby nawiązywał do rozwiązań sprzed wielu lat. Najczęściej wykonuje się go z porcelany (ramka) i mosiądzu (przełącznik). Świetnie sprawdza się we wnętrzach historyzujących, na przykład w stylu art déco, glamour lub modern vintage.
Oba opisane rozwiązania posiadają standardowe funkcje, a różnice między nimi polegają przede wszystkich na odmiennej stylistyce ramek. Nieco inaczej jest z włącznikami w formie szklanych paneli dotykowych.
Co prawda podobnie jak wcześniejsze pozwalają na włączanie/wyłączanie domowych lamp, jednak oprócz tego dają też szereg innych możliwości.
Oprócz podstawowej funkcji, której oczekujemy od włącznika, szklane panele, które oferuje sklep elektryczny Gajwer.pl, pozwalają na znacznie więcej.
Przede wszystkim zyskujemy szansę na modyfikowanie natężenia oświetlenia od 0 do 100%, dzięki czemu możemy zawsze stworzyć optymalną atmosferę dla każdej okazji. Za ich pośrednictwem sterujemy całym domowym oświetleniem z jednego miejsca.
Dodatkowo włączniki dotykowe uruchamia się bezpośrednio z panelu oraz zdalnie, za pomocą specjalnego pilota lub w przypadku nowoczesnych modeli przez aplikację na smartfonie. W ten sposób zarządzamy całym domowym oświetleniem, nawet jeśli fizycznie nie ma nas w domu. Przydaje się to zwłaszcza, gdy zapomnimy wyłączyć światła, wychodząc na dłużej.
Panele dotykowe wpisują się także w system Smart House, pozwalając na inteligentne zarządzanie całym oświetleniem, poprzez zdefiniowane i zapisane wcześniej sceny świetlne oraz czujniki ruchu i zmierzchu.
Szklane włączniki światła idealnie nadają się do zastosowania w nowoczesnych aranżacjach, zwłaszcza w stylu minimalistycznym lub hi-tech. Bez przeszkód można także zamontować je w klasycznych, eleganckich przestrzeniach.
Dotykowe panele szklane to rozwiązanie, zwiększające funkcjonalność każdej przestrzeni. Pozwalają na sprawne i wygodne zarządzanie całym domowym oświetleniem, zapisywanie scen świetlnych oraz regulowanie poziomu natężenia światła.
Dzięki temu możemy dopasować warunki do naszych potrzeb, a także zmniejszyć wykorzystanie energii elektrycznej, co przekłada się na obniżenie rachunków za prąd. Okazuje się zatem, że domowe oświetlenie z nowoczesnymi włącznikami może być nie tylko wygodne, ale też energooszczędne.
Dodaj komentarz