Jachtem przez Włochy

Jachtem przez Włochy – 5 powodów, dla których warto wynająć jacht

Opublikowano: 2 maja 2017

Dotychczas rejsy jachtem było kojarzone z czymś, co jest zarezerwowane tylko dla najbogatszych urlopowiczów. Obecnie coraz popularniejsze staje się czarter jachtów, który stanowi świetną alternatywę dla mniej zamożnych osób, chcących spędzić wakacje na łodzi. Włochy są pod tym względem świetnym adresem. Warto więc poznać 5 powód, które przemawiają za tym, aby wynająć jacht na wakacje.

Wyjątkowa wolność! Czarter jachtów pozwala ją poznać

Pływanie na łodzi daje poczucie wyjątkowej swobody. Co prawda, konieczne jest przestrzeganie przepisów dotyczących poruszania się taką jednostką, jednakże i tak możliwe jest zaznanie swoistej wolności. Piękno Adriatyku i Morza Śródziemnego poznawane za pomocą własnej łodzi gwarantuje niezapomniane przeżycia. Można obrać dowolny kurs lub wypłynąć tak, aby oddalić się od cywilizacji. Czartery jachtów pozwalają zasmakować tej wysublimowanej przygody.

Klimat Morza Śródziemnego przybliżają jachty. Włochy dla każdego

Morze Śródziemne charakteryzuje się wyjątkowym klimatem, który sprawia, że miejsce to pozostaje na długo w pamięci. Aby móc z nim obcować w największym, bezpośrednim stopniu warto wybrać się na jachty. Włochy zapewniają dużą infrastrukturę, a dodatkowo umożliwiają poznawanie szczególnego środowiska.

Co jeszcze daje czarter jachtów? Włochy poznane z bliska!

Wybierając się na rejs łodzią możliwe jest odwiedzenie wielu miejsc. Pływanie od mariny do mariny daje szczególną szansę poznania specyfiki każdego z odwiedzanych miejsc. Marzenie to przybliża czarter jachtów. Włochy znane są z niepowtarzalnej kuchni. Włosi słyną ze swojego temperamentu. Zawitanie do każdego z portów pozwala rozsmakować się w tej specyficznej aurze, co pozostaje niedostępne dla tych, którzy nie zdecydowali się na tę formę wypoczynku. Taka podróż jest niezwykle romantyczna., więc może być również dobrym pomysłem na podróż poślubną.

Bogata infrastruktura – czarter jachtu nie oznacza rezygnacji z wygód!

Niektórzy obawiają się, że wybranie takiej formy spędzania czasu, musi skutkować rezygnacją z wygód. Jest to bardzo duży błąd i mit. Obecnie można wybrać łódź dostosowaną do potrzeb i oczekiwań. Czarter jachtu przewiduje jednostki dla większych i mniejszych grup, oczekujących różnych standardów. Warto zapoznać się z ofertą. Włoskie mariny są również zazwyczaj dobrze wyposażone – turystyka jest bardzo ważną gałęzią gospodarki, tak więc inwestycje w tym obszarze nie są niczym zaskakującym. Co prawda zdarzają się miejsca, które posiadają pewne mankamenty, jednakże właściwie zaplanowany rejs pozwoli dobrać takie punkty, które spełnią wszystkie założenia.

Jachty dla każdego – bogata oferta pozwoli znaleźć własny jacht

Marzenia o zostaniu kapitanem jednostki nie muszą lądować na dnie. Możliwe jest ich zrealizowanie już dziś. Obecnie zwiększająca się popularność tej formy rozrywki powoduje, że jest ona dostępna dla większej liczby osób. Znakomite trasy wzdłuż wybrzeża będą cieszyć każdego.

Czarter jachtu może być także dobrym rozwiązaniem dla zamożnych klientów. Jeżeli zastanawiają się, czy ta forma wypoczynku na pewno jest dla nich, mogą spróbować na początek przygody na wynajętej łodzi. Poznanie tajników żeglugi będzie pomocne podczas podejmowania decyzji o własnej łodzi. Wielu amatorów żeglarstwa właśnie w ten sposób zaczyna swoją karierę.

Na koniec warto dodać kilka informacji dotyczących czarter jachtów we Włoszech. W ofercie dostępne są najróżniejsze łodzie, różniące się wiekiem i standardem. Część starszych łodzi jest nadal w bardzo dobrym stanie technicznym, więc nie warto ich dyskredytować. Włoskie wybrzeże jest bogatym obszarem, które posiada mnogość miejsc, pozwalających na planowanie ekscytujących wycieczek.

Dodatkowo może być bazą wypadową podczas podejmowania rejsów na sąsiednie wyspy. Należy również pamiętać o posiadaniu odpowiednich uprawnień i patentów. Pogoda niemal przez cały rok sprzyja żeglowaniu. Temperatury są wysokie zarówno latem, jak i wiosną i jesienią. W niektórych obszarach przekraczają 30°C latem.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Wypoczynek z dala od cywilizacji, ale w luksusowych...
Termy BUKOVINA
Jeśli od dawna marzy Ci się, aby doświadczyć prawdziwego luk...
wycieczki po Europie
Lato to czas, gdy Europa rozkwita pełnią swojego piękna, a p...
Michał Boym
Niemal wszyscy na świecie słyszeli o wielkich podróż...
Węgry
Co warto zwiedzić na Węgrzech? Jaki...