Menu
końcówki do szczoteczek elektrycznych

Jak dbać o końcówki do szczoteczek elektrycznych?

Decydując się na szczoteczkę elektryczną warto mieć również na uwadze końcówki, bez których samo urządzenie byłoby zbędne. Ich właściwa pielęgnacja i przechowywania mają wpływ na gwarancję prawidłowego czyszczenia jamy ustnej. Zastanawiasz się, jak zadbać o końcówki do szczoteczek? Mamy dla Ciebie kilka praktycznych porad.

Jakie końcówki do szczoteczek wybrać?

Standardowy rodzaj końcówek do szczotek elektrycznych pełni podstawową funkcję: dokładnie oczyszcza płytkę nazębną. Producenci proponują także inne modele do specjalistycznych zastosowań. Popularne są:

  • Końcówki dla osób z aparatami ortodontycznymiSpecjalnie ułożone włosie oczyszcza tzw. zamki i łuki, bez ryzyka uszkodzenia aparatu.
  • Końcówki wybielające. Delikatnie polerują szkliwo, jednocześnie intensywnie usuwając kamień nazębny. W efekcie bielszy odcień można uzyskać już po kilku użyciach.
  • Końcówki do zębów nadwrażliwych. Sprawdzą się, jeśli mamy problem np. z krwawiącymi dziąsłami, a końcówkę tego typu rozpoznamy po oznaczeniu “sensitive”.

Jeżeli szukasz odpowiednich końcówek do szczoteczki postaw na sprawdzone sklepy. Przykładowo, w sklepie www.happydental.pl, znajdziesz markowe akcesoria i produkty dentystyczne, które są w pełni bezpieczne i skuteczne.

Praktyczne porady jak zadbać o końcówki do szczoteczek

Używanie elektrycznej szczoteczki to nie tylko lepsza higiena jamy ustnej, ale i proste użytkowanie. Istotna kwestia to sposób szczotkowania. Pamiętaj, że zbyt mocne dociskanie nie jest wskazane. Wystarczy delikatny nacisk, aby włosie dobrze oczyściło nasze zęby. W przypadku samej szczoteczki należy zadbać o to, żeby urządzenie nie rozładowywało się do zera. A co końcówkami? Poniżej znajdziesz kilka praktycznych porad dotyczących ich pielęgnacji.

  • Regularnie wymieniaj – najlepiej co trzy miesiące. 

Pamiętaj, że końcówki zużywają się, a ich dłuższe użytkowanie niż wskazane przez producenta ma wpływ na gorsze czyszczenie naszych zębów.

  • Kupuj wyłącznie oryginalne końcówki

Zamienniki nie posiadają atestów i certyfikatów oraz informacji z jakich materiałów zostały wyprodukowane.

  • Wybieraj pastę do szczoteczek elektrycznych

W odróżnieniu od past przeznaczonych do szczoteczek manualnych, pasta do elektrycznych mniej się pieni oraz ma niższy wskaźnik ścieralności RDA, dzięki czemu nie ma ryzyka uszkodzenia szkliwa. Inna jest również konsystencja produktu, zapobiegająca spływaniu z głowicy szczoteczki.

  • Zadbaj o właściwe przechowywanie końcówek

Prostym i wygodnym rozwiązaniem są pojemniczki lub specjalne uchwyty.

Podsumowanie

Zdrowy i piękny uśmiech to marzenie każdego z nas, dlatego warto poświęcić czas na wybór efektywnej metody czyszczenia zębów Wybierając szczoteczkę elektryczną pamiętajmy, że równie istotny staje się zakup i pielęgnacja odpowiedniej końcówki do urządzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2023