Jak dbać o skórzaną torebkę

Jak dbać o skórzaną torebkę, by służyła nam latami?

Opublikowano: 25 kwietnia 2018

Skórzana torebka to nieodłączny gadżet każdej kobiety. Mówi się, że można znaleźć w niej wszystko, i trudno się z tym nie zgodzić. Właśnie dlatego jest niezawodnym i poręcznym akcesorium. Co więcej, może pełnić funkcję fantastycznego dodatku do każdej stylizacji.

W zależności od rodzaju wykorzystanej skóry torebka uzupełni zarówno kreację wieczorową, jak i casualową. Biorąc pod uwagę to, jak wielu trudom musi stawić czoła skórzana torebka, należy zadbać o jej odpowiednią pielęgnację. Przestrzegając kilku prostych zasad, sprawimy, że torebka posłuży nam latami.

Regularne czyszczenie

Jak dbać o skórzaną torebkęPrzede wszystkim skórzana torebka powinna być systematycznie czyszczona. Z jednej strony nie należy ignorować żadnych plam i zabrudzeń – warto eliminować je od razu, gdy je zauważymy.

W ten sposób nie pozwalamy zanieczyszczeniom utrwalać się na delikatnym materiale. Z drugiej strony każda skórzana torebka wymaga regularnej, gruntownej pielęgnacji. Raz na parę miesięcy trzeba porządnie ją wyczyścić.

W tym celu najpierw torebkę opróżniamy. Upewniamy się, że w środku nie pozostały żadne przedmioty czy śmieci. Gdy jest zupełnie pusta, możemy wyczyścić wewnętrzną wyściółkę. Używamy do tego specjalnego płynu do delikatnych tkanin. Jeśli nie ma konieczności wywabiania bardzo uporczywych plam, wystarczy nam nawilżona ściereczka. Tak oczyszczoną torebkę pozostawiamy do wyschnięcia.

Gdy skórzana torebka jest już sucha, możemy zająć się czyszczeniem jej zewnętrznej warstwy. To, jakich środków użyjemy, będzie zależało przede wszystkim od rodzaju i barwy skóry, z jakiej wykonana jest dana torebka.

  • Torebki z jasnej skóry wymagają szczególnej ostrożności podczas czyszczenia. Materiał ten jest nie tylko delikatny, ale i bardzo podatny za brudzenie. Dlatego warto najpierw spróbować usunąć plamki zwykłą, białą gumką – np. taką do mazania. Można także użyć waciku nasączonego spirytusem bądź roztworu wody z octem.Jak dbać o skórzaną torebkę
  • Torebki ze skóry ciemnej są mniej podatne na zabrudzenia, lecz nie należy lekceważyć ich czyszczenia. Można sięgnąć po specjalne środki do pielęgnacji danego rodzaju skóry lub wykorzystać mydło oliwkowe.Jak dbać o skórzaną torebkę

Właściwa pielęgnacja

O każdy rodzaj torebki skórzanej należy dbać w inny sposób. Różne typy skóry odznaczają się różnymi właściwościami, więc trzeba dobrać do nich odpowiednie metody i środki.

  • Torebki ze skóry naturalnej lub skóry ekologicznej będą wymagały przede wszystkim odpowiedniego natłuszczania. Zapobiegnie to powstawaniu pęknięć i starzeniu się materiału. Torebka przez długi czas zachowa elastyczność i połysk. W tym celu można użyć zarówno dedykowanych mu środków chemicznych, jak i domowych sposobów. Spośród nich warto wymienić olejek rycynowy lub glicerynę. Preparaty wcieramy w powierzchnię torebki i delikatnie ją polerujemy.
    Jak dbać o skórzaną torebkę
  • Torebki ze skóry lakierowanej nie wymagają żadnego natłuszczania. Co więcej, łatwo utrzymać je w czystości, gdyż wystarczy przetrzeć je nawilżoną ściereczką z mikrofibry, aby pozbyć się zabrudzeń. Jeżeli jednak chcemy sięgnąć po jakieś środki wspomagające, wykorzystajmy ubite białko, sok z cebuli lub oliwę z oliwek.

Stosując się do paru prostych zasad, łatwo utrzymamy naszą skórzaną torebkę w czystości oraz zapewnimy jej doskonały wygląd na długie lata.

Produkty prezentowane w artykule dostępne są w sklepie internetowym Puccini pod adresem https://puccini.pl/

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
meble ogrodowe
Meble ogrodowe są niezbędnym elementem każdej przestrzeni zi...
baggy jeans
Damskie baggy jeans to spodnie jeansowe o luźnym, workowatym...
Torebki Crossbody
Wśród niezliczonej ilości dodatków, które stanowią nieodłącz...
bielizna na walentynki
Ulubione wino, kwiaty, romantyczny seans, sprawdzone gadżety...
Buty Ryłko
Buty to nie tylko podstawowy element garderoby, ale także sp...