Menu
gabinet fryzjerski

Jak dbać o włosy latem – podpowiedzi ekspertów

Latem powinniśmy szczególnie zadbać o swoje włosy, używając odpowiednich, dostosowanych do tej pory roku preparatów. Słońce powoduje, że włosy stają się suche, zaczynają się łamać, tracą blask i jaśnieją. Ważna jest zatem intensywna codzienna pielęgnacja.

To prawda włosy niszczą się, zwłaszcza gdy są cienkie, farbowane i nie nosimy kapeluszy czy czapeczek, żeby je ochronić – mówi stylista Tomek Pyza. Wiemy już, że należy chronić przed foto uszkodzeniem twarz i ciało odpowiednimi preparatami z filtrami UV, ale nie każdy wie, że tak samo powinniśmy dbać o nasze włosy. Słońce i promienie UV nie są dobre tak dla naszej skóry, jak i dla włosów. Nie tylko słońce, ale i woda morska czy chlorowana woda z basenu wpływają niekorzystnie na ich kondycję.

Na rynku jest wiele kosmetyków przeznaczonych do ochrony.

Nasze babcie używały naturalnych olejków, np. rycynowego, jajka z cytryną, nafty, piwa. Była moda na olejek arganowy, a teraz stosujemy olejek kokosowy. Na rynku kosmetycznym jest wiele bardzo dobrych preparatów ekologicznych. Najważniejsze jest nawilżanie – dodaje T. Pyza – są do tego specjalne mgiełki, których można używać przez cały dzień, nie tylko na plaży. Cała paleta kosmetyków słonecznych – szampony, odżywki, maseczki do włosów, a jak nie mamy nic pod ręką możemy zastosować ten sam kosmetyk, którego używamy do skóry. Należy też pamiętać, że blondynki, które mają cieńsze włosy od brunetek, są bardziej narażone na szkodliwe skutki działania promieni UV. Latem warto też ograniczyć farbowanie włosów – lepiej zrobić delikatne pasemka, które będą połyskiwać w słońcu. 

Barbara Jerschina

O włosy trzeba dbać oczywiście nie tylko latem, ale przez cały rok. W gabinetach medycyny estetycznej oferowanych jest wiele zabiegów, które mogą poprawić kondycję naszych włosów, zwłaszcza przesuszonych na słońcu. Pod wpływem wspomnianych czynników włosy szybko się niszczą – mówi dr Barbara Jerschina, lekarz medycyny estetycznej

Na ich skuteczną odbudowę musimy wtedy poświęcić więcej czasu. Bardzo skuteczne są zabiegi rewitalizacji skóry głowy znanymi preparatami z kwasem hialuronowym, witaminami czy kompleksem minerałów, które nawilżają oraz odżywiają skórę i włosy. Można też używać preparatów do wcierania w skórę, tabletek z biotyną, antyoksydantów.

Pamiętajmy, że latem, przy dużym nasłonecznieniu, nie zaleca się używania preparatów ze skrzypem, które mogą powodować przebarwienia skóry. Ważne jest też noszenie okryć głowy i okularów w przypadku zarówno kobiet, jak i mężczyzn oraz oczywiście dzieci.

Włosy to nie tylko piękno, ale i zdrowa skóra. Nie zapominajmy też o piciu wody mineralnej, która działa zbawiennie na cały nasz organizm. Korzystajmy ze słońca i uroków lata, które w tym roku nas rozpieszcza, ale rozważnie i bezpiecznie.

Jedna odpowiedź do “Jak dbać o włosy latem – podpowiedzi ekspertów”

  1. Pacjentka EWA pisze:

    Pozdrawiam panią doktor Barbara Jerschina – genialny fachowiec w kosmetologii i medycyny estetycznej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2021