przedłużane włosy

Jak dbać o włosy przedłużane i jakich kosmetyków używać?

Opublikowano: 7 maja 2022

Przedłużane włosy to doskonały pomysł na zmianę fryzury i całkowitą metamorfozę. Doskonale sprawdzą się dla osób, które mają włosy krótkie, czy cienkie. Aby takie włosy przez długi czas doskonale się prezentowały, bardzo ważna jest odpowiednia, codzienna pielęgnacja. W ten sposób fryzura zawsze będzie wyglądać świeżo i naturalnie. Poniższe wskazówki pomogą Ci zadbać o przedłużane włosy w odpowiedni sposób.

Włosy przedłużane – mycie i odpowiednia pielęgnacja

Bardzo istotnym elementem w pielęgnacji przedłużonych włosów jest ich prawidłowe mycie. Przed tym należy dokładnie rozczesać włosy. Najlepiej zrobić to za pomocą specjalnej szczotki, która nie naruszy struktury włosów i jest całkowicie bezpieczna i przeznaczona do czesania przedłużanych kosmyków. Przedłużone włosy najlepiej myć w letniej wodzie pod prysznicem, co zapobiega ich plątaniu. Przy pielęgnacji włosów nie należy zapominać o silnie nawilżających maskach, czy odżywkach. Pamiętaj, że włosy przy nasadzie są najbardziej zanieczyszczone i to od nich należy zacząć mycie. Zwróć jednak uwagę, aby kosmetyków nie nakładać w miejscach łączenia pasemek. Po umyciu włosów należy lekko odsączyć je ręcznikiem z wody i przeczesać w delikatny sposób.

Jak dbać o włosy przedłużane?

Przedłużane włosy są świetnym rozwiązaniem, dzięki któremu możesz cieszyć się długimi, gęstymi włosami na co dzień. Jednakże warto pamiętać, że odpowiednia pielęgnacja sprawia, że dają one jeszcze lepszy efekt. Do włosów przedłużanych należy wybierać specjalne kosmetyki, które mają właściwości nawilżające. Właśnie takie kosmetyki, a także akcesoria do przedłużania włosów, między innymi; taśmy tape on, a także przedłużane włosy, znajdziesz w sklepie Viola. Do włosów przedłużanych nie sprawdzą się drogeryjne szampony, maski, czy odżywki. Mogą mieć one negatywny wpływ na kondycję takich włosów.

Włosy przedłużane – prawidłowa, codzienna pielęgnacja

Aby przedłużane włosy dawały olśniewający efekt jak najdłużej, bardzo ważna jest odpowiednia pielęgnacja. Bardzo długie pasma, najlepiej wiązać na noc w luźny warkocz, który zapobiega ich plątaniu. Warto wiedzieć, że przed użyciem prostownicy, czy lokówki włosy należy odpowiednio zabezpieczyć preparatami ochronnymi. Ponadto pamiętaj, by nie stosować ciepła w miejscach łączenia pasemek.

Odpowiednia pielęgnacja jest kluczem do sukcesu w utrzymaniu zdrowych i lśniących włosów przedłużanych. Z pewnością dają one niesamowity efekt i mogą posłużyć jako element całkowitej metamorfozy. Jednakże, aby włosy doczepiane świetnie się prezentowały przez długi czas, warto zadbać o ich odpowiednią pielęgnację. Stanowi ona bardzo istotny element. W przypadku mycia włosów należy na początku dokładnie je rozczesać, aby zapobiec plątania się kosmyków. W nocy, w przypadku bardzo długich włosów, warto związać je w luźny warkocz. Podczas używania prostownicy, czy lokówki należy zabezpieczyć odpowiednio włosy przed działaniem wysokiej temperatury. Właściwa pielęgnacja jest więc bardzo ważna w utrzymaniu włosów przedłużanych w świetnej kondycji przez długi czas.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
bronzer do twarzy
Jeśli chcesz nadać swojej twarzy ekstra blasku i wymodelować...
Kosmetyki dla mężczyzn
Skład kosmetyków do ciała dla mężczyzn jest specjalnie dobie...
Robi się coraz cieplej. Wiosnę trzeba powitać świeżym i zdro...
Lakier do włosów
Kiedy chodzi o lakier do włosów, istnieje wiele różnych rodz...
Endermologia
Endermologia to jeden z najpopularniejszych obecnie zabiegów...