kurtka

Jak dobrać kurtkę męską do sylwetki? Typy męskich sylwetek

Opublikowano: 22 października 2017

Dobrze dobrana kurtka, tak samo jak w ogóle dobrze dobrany strój to wizytówka każdego z nas i dotyczy to także mężczyzn. Wprawdzie wielu z nich nie zwraca uwagę na to, jednak kwestia sylwetki ma duże znaczenie w doborze ubrań, które mogą zakryć pewne mankamenty lub je uwidocznić. Jak to wygląda u mężczyzn? Jakie typu figury wyróżniamy?

Jak dobrać kurtkę do męskiej sylwetki?

Podstawowym założeniem, jakim powinien się kierować mężczyzna, to typ sylwetki jaki prezentuje, bowiem nie jest chyba tajemnicą, że ten sam ciuch może inaczej wyglądać na różnych męskich ciałach. Odpowiedzialna jest za to budowa danej sylwetki, która powinna charakteryzować to, jak dobierać poszczególne ubrania. I choć rodzajów kurtek męskich jest naprawdę wiele i można je przejrzeć w sieci, np. na domodi.pl/odziez/odziez-meska/okrycia-wierzchnie-meskie/kurtki-meskie, to trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że wybór, jakiego się dokona, powinien być bardzo dobrze rozważony.

Jakie więc typy męskich sylwetek wyróżniamy? Jest ich cztery, a konkretnie; ołówek (tyczka), gruszka, jabłko oraz trójkąt.

Jak dobierać strój dla sylwetki o typie ołówka?

Sylwetka typu ołówek charakteryzuje się przede wszystkim szczupłą budową ciała (czasem wręcz bardzo chudą). Mężczyźni o takim typie zazwyczaj są wysocy, a ich proporcje ciała są bardzo równomierne rozłożone.

Co za tym idzie, mężczyźni z taką sylwetką mogą pozwolić sobie na niemal wszystko, pamiętając jednak o tym, by nie wybierać takich strojów, które będą ich dodatkowo wydłużać, można też poprzez strój, optycznie poszerzyć ramiona. Najlepiej by było, gdyby mężczyźni ołówki zakładali na siebie kilka warstw ubrań.

Jaka kurtka będzie tutaj pasować najlepiej? Z pewnością doskonale sprawdzą się te szerokie, to samo zresztą tyczy się płaszczy oraz dwurzędowych marynarek. Warto także pomyśleć o kurtkach pikowanych, które zapewnią doskonały kamuflaż.

Jak dobrać kurtkę

Jaka kurtka dla sylwetki gruszki?

Mężczyźni o tej sylwetce, wpisującą się w kształt litery A, nie mają sobie zbyt wiele do zarzucenia, o ile w przypadku kobiet zbyt szerokie biodra mogą stać się kompleksem, w przypadku mężczyzn szersze biodra nie są aż tak widoczne, dorównując szerokości ramion, za to większym problemem jest wystający brzuch.

Ręce i nogi nadal pozostają zgrabne, a plecy są zdecydowanie bardziej umięśnione. W tym wypadku poprzez strój należałoby zamaskować brzuch oraz podkreślić wyższe partie ciała.

Dobierając kurtkę do sylwetki gruszki, należy pamiętać o tym, by wybierać takie kroje, które będą miały szersze ramiona oraz klapy, mające za zadanie optycznie zrównoważyć szerokość ramiona z resztą ciała, szczególnie talią. Przy tej okazji lepiej unikać wzorzystych ubrań i tych opinających się na brzuchu.

Jak dobrać kurtkę

Figura typu jabłko – jaka kurtka do tego?

Sylwetka typu jabłko, zwana również od litery O, to charakterystyczna figura mężczyzn zdecydowanie bardziej korpulentnych. Posiadają oni okrągłą budowę, niezbyt długi ręce i nogi, ramiona będące tej szerokości co biodra oraz zdecydowanie bardziej zarysowany brzuch. Przy odpowiedniej dawce ćwiczeń, można jabłko zamienić na kwadrat, co będzie tylko z korzyścią dla sylwetki.

Co powinien założyć mężczyzna o typie jabłka? Przede wszystkim pasować będą długie marynarki i kurtki, które optycznie wydłużą sylwetkę, dodatkowo powinny pomóc stonowane kolory i spokojne, niezbyt wyraziste desenie.

Co dla sylwetki trójkąta?

Ten rodzaj męskiej figury przez wiele osób traktowany jest jako ideał. Charakteryzuje się dość atletyczną budową, szerokim torsem i ramionami, wąskimi biodrami oraz zgrabnymi rękami i nogami. Na ogół mają taką budowę sportowcy, czy też osoby regularnie ćwiczące siłowo. W tym wypadku ważne jest przede wszystkim to, aby tej sylwetki nie zdeformować.

W przypadku doboru kurtki dla tego typu figury, ważne jest podkreślenie ramion, jednak należy unikać wszystkiego, co może je zbytnio poszerzyć, na przykład zbyt duże wzory czy pasy. Poza tym można tutaj pozwolić sobie na modowe eksperymenty.

Jak dobrać kurtkę

Męskie sylwetki pod lupą

Jak więc widać, jeżeli chodzi o męskie sylwetki, podobnie jak w przypadku kobiet, można wyróżnić ich kilka i każda z nich charakteryzuje się czymś szczególnym. W przyrodzie jednak ciężko znaleźć ludzi, którzy w stu procentach będą odpowiadać danym typom, warto jest mieć jednak to na uwadze, a wybór odpowiedniej kurtki może znacząco podnieść walory wyglądu każdego mężczyzny.

Tagi: , ,

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
galanteria skórzana
Zakup akcesoriów skórzanych to inwestycja, która może przyni...
Italian Fashion, Dallas
Czy wiesz, że komfort fizyczny może istotnie wpływać na jako...
salon-fryzjerski
Marzysz o tym, żeby Twój sal...
Strój Kąpielowy
Lato 2024 tuż za rogiem, a to oznacza, że przyszedł...
Rodzaje strojów kąpielowych
Sezon letni w pełni, urlop za pasem, a Ty jeszcze nie zaopat...