Converse

Jak dobrać rozmiar butów sportowych?

Opublikowano: 3 maja 2020

Buty sportowe to idealne obuwie do uprawiania różnych aktywności fizycznych, jak i do chodzenia na co dzień. Są wygodne i lekkie, a jednocześnie stanowią modny dodatek do garderoby. Aby były w pełni komfortowe, trzeba oczywiście dobrać ich odpowiedni rozmiar.

Klasyczne trampki marki Converse to rodzaj sportowego obuwia, które kojarzy się z wysoką jakością, wygodą, a przede wszystkim z ponadczasowym stylem. Od lat nie wychodzą z mody i są chętnie wybieranym obuwiem bez względu na wiek czy płeć. Lekka płócienna cholewka, gumowa podeszwa i designerskie logo w postaci gwiazdki to cechy charakterystyczne kultowych converse’ów. Buty dostępne są nie tylko w różnych fasonach, lecz także w pełnej rozmiarówce, dlatego każdy z pewnością znajdzie model dla siebie.

Jak korzystać z tabeli rozmiarów?

Szeroki wybór obuwia sportowego oferuje marka Converse. Tabela rozmiarów znajduje się przy każdym modelu butów tej firmy, na oficjalnej stronie producenta. Określone parametry są bardzo dobrą wskazówką przy wyborze właściwego rozmiaru kultowych trampek dla mężczyzn, kobiet, a także dzieci. Rozmiary trampek są dobrane pod kątem konkretnego modelu, dlatego zawsze trzeba się upewnić, że korzysta się tabeli powiązanej z określonym produktem.

Aby dobrać rozmiar buta, należy w pierwszej kolejności zmierzyć stopę – najlepiej dokonać tego w godzinach popołudniowych, ponieważ w ciągu dnia stopy mogą nieco zwiększyć swój rozmiar. Do dokonania pomiarów wystarczy zwykła kartka papieru oraz ołówek. Papier należy położyć na gładkiej i twardej powierzchni, postawić na nim jedną stopę, rozkładając ciężar ciała równomiernie. Za pomocą ołówka trzeba zaznaczyć punkty skrajne na stopie – największy palec oraz piętę. Odległość między nimi to rozmiar buta, który wystarczy odnaleźć w tabeli. Pomiary warto również powtórzyć na drugiej stopie. Zdarza się bowiem, że rozmiary obydwu stóp mogą się minimalnie od siebie różnić.

Co zrobić, gdy rozmiar butów nie pasuje?

W sytuacji, gdy rozmiar butów nie będzie idealny (być może dokonaliśmy niedokładnych pomiarów), można wygodnie i bez podawania przyczyny zrezygnować z zakupu w ciągu 14 dni od otrzymania paczki. Co więcej, każdy klient ma prawo zwrócić zamówiony towar w ciągu 30 dni. Buty wystarczy wówczas zapakować (najlepiej w oryginalne pudełko), dołączyć do nich wypełniony formularz odstąpienia od umowy i odesłać na adres firmy. Warto również zabezpieczyć dodatkowo karton przed ewentualnym uszkodzeniem w czasie podróży.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Koszulki JHK
Koszulki JHK mogą być jednym z najcenniejszych narzędzi wize...
Już 7 lipca Tor Służewiec stanie się areną wyjątkowego wydar...
Zegarki Guess
Sezon letni sprzyja metamorfozom w różnych sferach życia. Do...
Herse
Dom Mody Bogusław Herse to legenda polskiej mody. W...
galanteria skórzana
Zakup akcesoriów skórzanych to inwestycja, która może przyni...