Menu
obiekty konferencyjne

Jak dobrać salę do rodzaju wydarzenia biznesowego

Mówi się, że każda konferencja czy wydarzenie biznesowe jest inne. Coś w tym jest – szczególnie, że do każdego typu eventu dobiera się inną konfigurację sali. Trudno jest przecież wyobrazić sobie galę wręczenia ważnych nagród odbywającą się w pomieszczeniu z biurkami albo wymagającą skupienia pracę w grupach w sali teatralnej ze sceną i stolikami bankietowymi.

Mimo że może się to wydawać trudne do wykonania – dla każdej konferencji czy wydarzenia biznesowego powinniśmy dobierać inny rodzaj sali. Z innym ustawieniem, o innej aranżacji, z nastawieniem na inne szczegóły. Dopiero wtedy uzyskamy wizerunek taki, jak byśmy chcieli. Pomieszczenie okaże się w pełni kompatybilne z charakterem naszego wydarzenia i pozwoli na stuprocentową eksploatację miejsca. Umożliwi to wykorzystanie jego zalet i przekucie ich w owocną pracę.

Jak to osiągnąć? Wystarczy pamiętać o zasadach rządzących dobieraniem sali do typu wydarzenia.

obiekty konferencyjne

Wielkie gale i uroczyste kolacje z występami artystycznymi

Tego typu uroczystości wymagają specjalnych dużych sali w iście teatralnym charakterze. Najlepszą konfiguracją w takich wypadkach wydają się być sale kabaretowe, w których odnajdziemy zarówno część dla Gości, jak i dla przemawiających czy występujących na scenie. Sale kabaretowe charakteryzują się tym, że stoliki (najczęściej okrągłe) zwrócone są w stronę sceny, na której odbywa się cała prezentacja – czy to artystyczna, oficjalna, czy związana z przyznawaniem nagród lub wyróżnień.

Bankiety dla poważnych Gości

Zupełnie inną formą wydarzenia biznesowego są bankiety, podczas których Goście mogą poznać inne ważne osobistości ze świata biznesu, zjeść wykwintną kolację, napić się dobrego wina i porozmawiać na różne ciekawe tematy. Tego typu uroczystości mogą jednak łączyć w sobie charakter zawodowy z prywatnym, dlatego trzeba zadbać o to, by nie odbywały się wyłącznie w jednym wymiarze.

W ich kontekście najlepiej sprawdzi się typowa sala bankietowa – z okrągłymi stolikami, przy których posadzimy najbardziej „pasujących” do siebie Gości. Rezygnujemy tu jednak z dużej sceny na rzecz małej powierzchni zarezerwowanej dla konferansjera.

Duże wydarzenia oparte na prezentacjach i prelekcjach

Jeśli chcemy zorganizować wydarzenie, którego podstawą będą różnego rodzaju prezentacje oraz wykłady, musimy pamiętać, że konfiguracja sali jest jak najbardziej wskazana. Warto wiedzieć, że w takim modelu konferencji nasi Goście będą stanowić widownię, a więc nie będziemy wymagać od nich interakcji, pracy grupowej, tworzenia własnych projektów czy propozycji rozpatrywania danego problemu.

obiekty konferencyjne

W tej sytuacji powinniśmy skupić się na zarezerwowaniu sali typowo teatralnej, estradowej. Będzie się ona składała z dużej sceny oraz dużej widowni. Komunikat bowiem będzie wychodził tylko z jednego miejsca – właśnie ze sceny.

Konferencje oparte na pracy i komunikacji między Gośćmi

Bywa jednak, że nasze wydarzenie z założenia będzie przybierało formę audytorium, podczas którego swobodne komunikowanie się stanowić będzie podstawę aktywności. Podczas tego typu wydarzeń skupiamy się głównie na tym, by dać naszym Gościom miejsce i sposobności do tego, by mogli notować, współpracować, dzielić się pomysłami i rozmawiać.

Dyskusje takie najlepiej ułatwi model sali z dużym stołem, przy którym razem usiądą nasi uczestnicy. Również ustawienie typowo szkolne, z ławkami i tablicą, może nieźle sprawdzić się w takiej sytuacji. Artykuł powstał we współpracy z Hotelem Nadmorskim, który specjalizuje się w wynajmie obiektów konferencyjnych oraz organizowaniu różnego rodzaju wydarzeń biznesowych na terenie Gdyni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2022