przelew na telefon

Jak działa przelew na telefon i gdzie go wykonać?

Opublikowano: 14 października 2021

Polacy są prawdziwymi miłośnikami wygodnych i szybkich płatności bezgotówkowych. Polski system płatności mobilnych BLIK, działający od 2015 roku, umożliwia nam nie tylko płatności za zakupy, ale również dokonywanie szybkich przelewów na telefon. Na czym polega ta funkcjonalność i jak z niej korzystać? Przelew BLIK na telefon okazuje się jedną z najwygodniejszych form dzielenia wydatków ze znajomymi.

Jak wykonać szybki przelew na telefon za pośrednictwem BLIKA?

BLIK, czyli polski system płatności mobilnych, w swojej ofercie udostępnia nam wiele rozwiązań płatniczych, znacznie ułatwiających życie. Należą do nich szybkie płatności w sklepach internetowych i stacjonarnych przy użyciu kodu lub bez niego, czeki BLIK oraz przelew BLIK na telefonJak działa taki przelew?

System BLIK działa w porozumieniu z 17 popularnymi w Polsce bankami. Jego usługi są dostępne w aplikacjach mobilnych tychże banków. Jeśli chcemy wykonać szybki przelew BLIK na telefon, musimy zalogować się do aplikacji banku, wejść w zakładkę umożliwiającą przelewy na telefon za pośrednictwem systemu, wpisać dane odbiorcy, a następnie potwierdzić przelew PINem lub hasłem mobilnym. Dzięki temu przelewy BLIK na telefon są bardzo bezpieczne i przebiegają sprawnie.

Ze względów bezpieczeństwa istnieją limity związane z kwotami przelewów za pośrednictwem BLIKA. Można nimi zarządzać w swojej aplikacji bankowej. Należy też pamiętać, że przy korzystaniu z aplikacji mobilnych banków i płatności bezgotówkowych, warto dodatkowo zabezpieczyć dostęp do telefonu hasłem lub PIN-em.

Zalety szybkich przelewów

Miły wieczór z przyjaciółmi, restauracja, wszyscy uczestnicy posiłku zamawiają kolejne dania i napoje, rozmawiają. Gdy przychodzi do zapłaty rachunku, zwykle pojawia się problem – część osób chce płacić kartą, część gotówką, ktoś inny nagle orientuje się, że nie zabrał ze sobą portfela. Brzmi znajomo? Niemal każdy z nas doświadczył podobnej sytuacji wraz z grupą znajomych. To właśnie tutaj na pomoc przychodzi wygodny przelew na telefon BLIK. Jedna osoba może zapłacić za całą grupę, a wszyscy zgromadzeni błyskawicznie się z nią rozliczą, wciąż siedząc przy jednym stole.

Przelew na telefon BLIK dociera do odbiorcy w zaledwie kilka sekund, bez względu na jego bank i przypadające sesje bankowe. Dlatego nawet jeśli zapomnimy o umówionej wcześniej dacie na jakieś rozliczenie, za sprawą opcji szybkich przelewów BLIK możemy zaradzić tej sytuacji w mgnieniu oka.

Co więcej, wygodny przelew na telefon BLIK jest obecnie dostępny w większości aplikacji mobilnych popularnych w Polsce banków. Dzięki temu można szybko przesyłać pieniądze między różnymi bankami, o każdej porze dnia i nocy.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
czyszczenie zmywarek
Zmywarka to urządzenie, które stało się niezbędnym sprzętem...
porównywarka pożyczek
Wakacje za pasem, a Ty nadal nie masz pieniędzy na wakacje?...
chiptuning
Doświadczenie pokazuje, że c...
klawiatura Keys-To-Go 2 od Logitech
W dobie mobilności, gdzie praca i nauka odbywają się w różny...
Technologia
Technologia zmienia branżę t...