Menu
Jak kupić Bitcoin

Jak kupić Bitcoin?

Zacznijmy pytaniem – czym są kryptowaluty, np. Bitcoin? Aby nie wdawać się w zawiłe techniczne szczegóły – możemy je porównać do złota, tyle że istniejącego tylko wirtualnie, w sieci Internet. Ktoś kiedyś „stworzył” takie złoto (jego tożsamość do dziś nie jest znana) i umieścił je w sieci.

Tak rodzi się pytanie jak je uzyskać? I znów możemy porównać do złota – setki lat temu, mógł je wydobyć lub znaleźć praktycznie każdy – wystarczyło je odkopać w ziemi. Podobnie Bitcoin – wiele lat temu wystarczył zwykły, domowy komputer i uruchomienie na nim specjalnego programu, który „wykopywał” w sieci cyfrowe złoto.

Jak kiedyś w erze gorączki złota wiele osób w ten sposób zdobyło cyfrowe waluty dziś warte setki milionów dolarów. I podobnie jak ze złotem – dziś jego znalezienie czy też wydobycie jest bardzo trudne, wymaga dużych nakładów finansowych i jest skomplikowane – oraz jest go coraz mniej.

Dziś jednak nadal każdy może kupić sztabkę złota i w ten sposób ulokować swoje środki licząc, że w przyszłości zdrożeje i dokładnie tak samo jest z walutami wirtualnymi.

Czy kryptowaluty są bezpieczne?

Pod względem bezpieczeństwa waluty cyfrowe są jeszcze bardziej bezpieczne jak złoto, srebro czy inne tego typu aktywa. Kupujemy, jesteśmy ich posiadaczem, możemy w dowolnej chwili sprzedać. I nie potrzebujemy do tego sejfu. Natomiast niebezpieczeństwem, na które musimy zwrócić uwagę – jest duża zmienność ceny, a co za tym idzie wartości kryptowalut.

Czy warto kupować kryptowaluty?

Każdy musi samodzielnie odpowiedzieć sobie na to pytanie. Na pewno nie warto inwestować wszystkich swoich wolnych środków czy też zaciągać kredytu na zakup kryptowalut – jest to zdecydowanie bardzo ryzykowne.

Jednak, jeśli posiadamy jakieś wolne środki, warto się zastanowić, czy nie warto ich małej części zainwestować w ten sposób. Coraz więcej osób co miesiąc przeznacza na ten cel kilkadziesiąt czy kilkaset złotych, sukcesywnie dokupując cyfrowe waluty takie jak Bitcoin, Ethereum czy Ripple i w ten sposób mnoży swoje oszczędności.

Również coraz więcej dużych inwestorów finansowych czy też wielkich firm jak np. Tesla Elona Muska kupuje kryptowaluty, inwestując w ten sposób posiadane środki.

Jak i gdzie kupić kryptowaluty?

Kryptowaluty możemy kupować na „giełdach kryptowalut”. Działają one tak jak każda inna giełda, czyli gromadzą kupujących i sprzedających, którzy na platformie internetowej dokonują pomiędzy sobą wymiany.

Natomiast osoby dopiero rozpoczynające swoją przygodę z Bitcoinem powinny bardziej zwrócić uwagę na kantory internetowe – które są znacznie prostsze w obsłudze. Przykładem może być kantor https://impily.com – prowadzony przez Polska firmę. Cała rejestracja zajmuje kilka minut i już możemy kupić nasze pierwsze cyfrowe aktywa – Bitcoina, Ethereum lub Ripple, płacąc online kartą Visa, MasterCard lub przelewem bankowym.

materiał sponsorowany 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2022