używany samochód premium

Jak mądrze kupić używany samochód premium?

Opublikowano: 5 sierpnia 2021

Czy wiesz, że aż połowa wszystkich używanych samochodów dostępnych na motoryzacyjnych portalach ogłoszeniowych to samochody wyższej klasy? Polacy niezwykle chętnie kupują używane samochody premium i wolą nabywać kilkuletnie auta wyższej klasy niż nowe samochody marek popularnych. Niemniej, kupowanie samochodu na rynku wtórnym to niebezpieczna gra, w której łatwo wdepnąć na minę.

Na co zwrócić uwagę, kupując używany samochód wyższej klasy i gdzie go kupić?

Chciałbyś kupić wymarzone Audi, BMW lub Mercedesa? Skoro tak, to musisz uzbroić się w gigantyczne pokłady cierpliwości. Przyda Ci się również masa czasu i łut szczęścia. Dlaczego? Dlatego, że na rynku wtórnym kupić dobry kilkuletni egzemplarz auta premium graniczy z cudem.

Wysoka popularność tego typu aut powoduje, że niezbyt uczciwi handlarze, importerzy, prywatni sprzedawcy czy komisy hurtowo wręcz oferują na sprzedaż całą masę aut o wątpliwej historii prawnej czy z tuszowaną historią powypadkową.

Po zakupie auta może okazać się, że było ono ofiarą powodzi, gradobicia lub uczestniczyło w poważnym wypadku, który został zatuszowany. Jazda takim autem nie należy do najbezpieczniejszych.

Na co zwrócić w takim razie uwagę, kupując auto premium z rynku wtórnego? Kluczowe jest dokładne zaznajomienie się ze stanem technicznym oraz historią serwisową auta. Jeżeli nie znamy się na samochodach, na oględziny warto wziąć ze sobą doświadczonego mechanika, który zrewiduje auto za nas.

Przede wszystkim jednak postawić na sprawdzone i rzetelne źródło zakupów. Obecnie coraz rzadziej kupujemy w komisach czy od importerów, a kroki chętniej i śmielej kierujemy w stronę certyfikowanych salonów samochodów prowadzących programy sprzedaży używanych aut.


Masz samochód, który chcesz sprzedać? Czekamy na Twój kontakt w Opolu: https://skupautzagotowke.net/skup-aut/opole/


Kupując auto u autoryzowanych dealerów, otrzymujesz pełną gwarancję, że sytuacja prawna samochodu jest uregulowana, a jego historia serwisowa czy kolizyjna dokładnie udokumentowana i możliwa do weryfikacji. Najczęściej w programach aut używanych znajdują się samochody pokontraktowe, które zostały oddane pod koniec trwania leasingu lub wynajmu długoterminowego.

Samochód używany z gwarancją? Tak się da?

No pewnie, że się da. Jeżeli szukasz używanego, kilkuletniego samochodu wyższej klasy, koniecznie sprawdź ofertę autoryzowanych dealerów marek, którzy prowadzą programy sprzedaży samochodów używanych. Jeśli chcesz kupić Audi, postaw na program Audi Select :plus. Z ofertą pojazdów należących do tego programu zapoznasz się m.in. w salonie warszawskiego dealera Audi Krotoski.

Nie musisz jednak udawać się do salonu. Auto zamówisz i obejrzysz zdalnie. Co więcej, bez wychodzenia z domu załatwisz niektóre formalności, np. związane z jego zakupem oraz finansowaniem. Zainteresowany? W takim razie koniecznie zapoznaj się z ofertą: https://www.krotoski.warszawa.wolica.audi.pl/pl.html.

5 listopada 2020

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Felgi zimowe
Wraz z nadejściem zimy, większość kierowców zaczyna się zast...
Ferrari 458
Wielu miłośników motoryzacji chciałoby przynajmniej raz prze...
Kia
Blog Kiawiarnia to miejsce, gdzie pasja do motoryzacji łączy...
Beijing 5
Inżynierowie i designerzy marki BAIC wiedzą jak to robić. To...
wynajem samochodów w Warszawie
Warszawa, stolica Polski, znana jest ze swojego wielokulturo...