Bitcoin

Jak można legalnie uniknąć płacenia podatków od Bitcoinów

Opublikowano: 23 czerwca 2024

Bitcoin jest jedną z najpopularniejszych i najstarszych kryptowalut na świecie. Istnieje wiele sposobów, dzięki którym można generować zyski za pomocą tej elektronicznej waluty, w tym handel, wydobywanie, stakowanie i pożyczanie. Trzeba zwyczajnie poszukać najlepszego sposobu dla siebie. Agencja IRS jednak traktuje tę wirtualną walutę jak majątek, który powinien być opodatkowany. Dlatego też podlega ona podatkowi od zysków kapitałowych i podatkowi dochodowemu. Stosowanie rozwiązania Bitcoin zgodnie z prawem staje się jaśniejsze dzięki wskazówkom ekspertów ds. edukacji z Immediate Ignite, pomagających handlowcom poruszać się po zawiłościach przepisów.

Użytkownicy Bitcoin podlegają podatkowi od zysków kapitałowych, jeśli zdecydują się na sprzedaż tej elektronicznej waluty. Również jeśli wymienią kryptowalutę na walutę fiat lub zamienią ją na inną kryptowalutę, mają obowiązek płacenia podatków. Agencja IRS wymaga od nich płacenia podatków od zysków kapitałowych w oparciu o to, jak wartość tokenów wzrosła od czasu, gdy je pierwotnie otrzymali.

Ponadto muszą oni zapłacić zwykły podatek dochodowy, jeśli uzyskują dochód z tej cyfrowej waluty. Wydarzenia związane z dochodem obejmują:

  • Zdobywanie nagród za staking lub wydobywanie.
  • Bonusy za polecenie z aplikacji Bitcoin.
  • Otrzymywanie wynagrodzenia za pracę związaną z elektroniczną walutą.

Oto jak możesz legalnie uniknąć płacenia podatków od tej cyfrowej waluty.

Inwestuj długoterminowo

Najłatwiejszym sposobem na uniknięcie obciążeń podatkowych jest poczekanie ze sprzedażą elektronicznego pieniądza, aż stanie się on własnością długoterminową. Ostatecznie zapłacisz mniejszy podatek od zysków kapitałowych, jeśli będziesz trzymać elektroniczny majątek przez ponad dwanaście miesięcy. Jednak kryptowaluta jest bardzo zmienna, dlatego jeśli spodziewasz się spadku cen w ciągu najbliższych kilku miesięcy, najlepiej byłoby sprzedać ją teraz, a nie czekać. Pamiętaj jednak o preferowanej stopie długoterminowych zysków kapitałowych przy podejmowaniu decyzji o handlu wirtualną walutą.

Podarowanie prezentu Bitcoin

Wirtualne prezenty pieniężne przynoszą ulgi podatkowe. Jeśli zdecydujesz się podarować komuś kryptowalutę, nie masz żadnych zobowiązań z tytułu podatku dochodowego. Podarowanie jej może wydawać się trudnym krokiem do wykonania, ale Bitcoinowy prezent jest doskonałym opcją, jeśli chcesz podzielić się swoim majątkiem z rodziną i przyjaciółmi.

Odbiorcy tych elektronicznych pieniędzy również otrzymują ulgi podatkowe. Jednak odbiorca prezentu Bitcoin powinien zachować zapis ceny kryptowaluty w chwili przyjęcia jej od przyjaciół lub rodziny. Agencja IRS używa tej kwoty do obliczenia wszelkich zysków lub strat dla odbiorcy w celu zgłoszenia, gdy ludzie sprzedają tę cyfrową walutę.

Przekaż swoje Bitcoiny

Darowizny Bitcoin mogą być świetnym sposobem na wsparcie ważnego celu. Dodatkowo, ludzie rzadko przekazują te elektroniczne pieniądze, a agencja IRS pozwala inwestorom Bitcoin czerpać podwójne korzyści podatkowe. Przekazanie elektronicznej waluty jest jedną z niewielu okazji, kiedy pozbycie się jej nie jest opodatkowane.

Co więcej, cyfrowa waluta, którą ludzie oddają po roku posiadania, może być odliczona na podstawie jej aktualnej wartości rynkowej..

Weź pożyczkę Bitcoin

Jeśli chcesz legalnie uniknąć podatków od tej elektronicznej waluty, możesz zdecydować się na zaciągnięcie pożyczki Bitcoin, używając swoich udziałów w Bitcoinach jako zabezpieczenia. W przeciwieństwie do sprzedaży kryptowaluty, wzięcie pożyczki jest uważane za wydarzenie nie podlegające opodatkowaniu. W zależności od stopy procentowej i Twojego przedziału dochodów, pożyczka może być w stanie pomóc Ci zaoszczędzić pieniądze.

„Loss harvesting”

Jeśli część Twoich udziałów Bitcoin straciła na wartości, proces zwany “loss harvesting” może znacznie zmniejszyć Twój całkowity podatek. “Loss harvesting” polega na celowym sprzedawaniu swoich udziałów Bitcoin ze stratą, aby uzyskać oszczędności podatkowe.

Podsumowanie

Legalne unikanie podatków od elektronicznej waluty jest całkowicie możliwe. Dlatego jeśli zastosujesz się do powyższych wskazówek, istnieją większe szanse na uniknięcie płacenia podatków od Bitcoinów.

materiał sponsorowany

 

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Zwolnienie z podatku od nieruchomości
Podatek od nieruchomości jest obowiązkowym podatkiem lokalny...
Jak kupić Bitcoin
Czy jesteś zainteresowany handlem Bitcoin, ale nie m...
Bitcoin
Liczba krajów rozwijających się przyjmujących Bitcoi...
Sławomir Zawadzki
Kryptowaluty stanowią...
zmiany w prawie podatkowym
Każdego roku dochodzi do mniejszych lub większych zmian w po...